Rugpjūčio dvidešimt aštuntoji, pirmadienis – 240-oji metų diena (pirmoji 35-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 125 dienos.

Savo vardadienius šiandien švenčia Augusta, Augustas, Augustė, Augustina, Augustinas, Mėta, Patricija, Steiginta, Steigintas, Steigvilas, Steigvilė, Stengvilas, Stengvilė;

rytoj: Adolfas, Barvydas, Gaugvilė, Nirgunda, Nirgundas, Nirmeda, Nirmedas, Sabina, Svaidargas, Svaidargė, Svaigauda, Svaigaudas;

poryt: Adauktas, Buivyda, Buivydas, Buivys, Emerita, Herbertas, Jorigė, Jorigis, Joris.

**************

Dangaus kūnai: Saulė šiandien teka 06.16 leidžiasi 20.24. Dienos ilgumas – 14.08. Šiandien – šeštoji Mėnulio priešpilnio diena. Saulė Mergelės ženkle.

**************

Protingos mintys: „Logika nuves nuo A iki B. Vaizduotė nuves visur“ (A. Einšteinas).

**************

Astrologinė prognozė rugpjūčio 28-ajai, pirmadieniui

AVINAS. Regis, rimtai parūps profesinės ateities, autoriteto klausimai ar su dabartine veikla, bendradarbiavimu susiję klausimai. Neatsisakykite pavakaroti su patraukliu asmeniu ar draugų kompanija.

JAUTIS. Galvoje suksis mintys apie keliones ir ateities planus. Nuo pat ryto seksis intelektinė veikla ir jos derėtų neatidėti. Regis, popiet jau teks rimtai įsitraukti į bet kokios srities savo pareigas. 

DVYNIAI. Iš ryto pravartu tvarkyti su mokesčiais, draudimu, finansais susijusius reikalus. Vakare turbūt veršitės į renginius, domėsitės tuo, kas vyksta pasaulyje. Arba teks aktyviai ruoštis mokslo, studijų pradžiai.

VĖŽYS. Gali būti, kad susitiksite su jums svarbiu asmeniu arba patirsite emociškai jaudinantį įvykį. Galbūt nuriedės akmuo nuo širdies, nes pagaliau išsispręs skolos ar įsipareigojimo klausimas.

LIŪTAS. Būsite nusiteikę gana optimistiškai Jūsų jausmai taps stipresni, o sugebėjimai – labiau pastebimi. Regis, juos įvertins net stiprūs konkurentai. Dėl skirtingų požiūrių gali kilti ginčų su antrąja puse.

MERGELĖ. Iki pavakarių į viską reaguosite lengviau ir žaismingiau. Daug dėmesio reikalaus vaikų aktualijos. Vakarop paaiškės, kad turite surimtėti, nes laukia skubus darbas.

SVARSTYKLĖS. Šiandien prioritetą teikite šeimai, vaikams. Jeigu jums nereikia skubėti į darbą, tai be įtampos buitiškai sukinėsitės namuose ar sodyboje. Vakare jūsų dėmesiu galės pasidžiaugti vaikai, mylimas žmogus.

SKORPIONAS. Nuo pat ryto lakstysite su įvairiais reikalais, daug bendrausite. Vakarop jau norėsis koncentruotis tik į savo ir šeimos reikalus, todėl bus sunku išlaikyti dėmesį kitiems dalykams.

ŠAULYS. Šiandien jums norėsis daug aprėpti. Galbūt kelias valandas neatsitrauksite nuo internetinės prekybos ir kitų portalų. Rasite dominančios informacijos, o reklama šį kartą pasirodys naudinga.

OŽIARAGIS. Regis, turite planų, kuriuos verta pradėti įgyvendinti. Geri santykiai su aplinkiniais padės jums pasijusti saugiau. Aktualiu klausimu rasite neblogą sprendimą.

VANDENIS. Šiandien iš ryto bus nelengva anksčiau atsikelti ar tinkamu tempu laikytis dienotvarkės. Jūsų mintys skrajos toli nuo praktinės realybės. Vėliau inercijos sumažės ir galite priimti reikšmingą sprendimą.

ŽUVYS. Iš ryto būsite ryžtingai nusiteikę pasitelkti bendraminčius ir bendromis jėgomis daug nuveikti. Jeigu nespėsite to atlikti, pavakariais būsena ir situacija jau bus kitokia – pasyvi ir stabdanti.

Lietuva rugpjūčio 28-ąją:

1625 m. švedų kariuomenė pradėjo Biržų pilies apsiaustį.

1919 m. Lenkijos vyriausybė atkūrė Vilniaus universitetą ir pavadino jį Stepono Batoro vardu.

1923 m. Tarptautinis Raudonojo Kryžiaus komitetas pripažino Lietuvos Raudonąjį Kryžių, priimdamas jį į Tarptautinę Raudonojo Kryžiaus draugiją.

1958 m. Niujorke pirmasis Pasaulio lietuvių bendruomenės Seimas išrinko pirmąją Pasaulio lietuvių bendruomenės valdybą.

1991 m. Austrija, Čilė, Naujoji Zelandija, Pietų Afrikos Respublika, Suomija, Šveicarija, Urugvajus pripažino Lietuvos, Latvijos ir Estijos nepriklausomybę.

1997 m. atidarytas rekonstruotas Šiaulių oro uostas.

1998 m. baigta formuoti bendra Lietuvos, Latvijos ir Estijos jūrų eskadra BALTRON.

2003 m. Vilniuje, prie Spaudos rūmų, atidaryta ilgiausia šalyje keturių eismo juostų estakada, kurios ilgis – 207 metrai, plotis – 20,5 metro.

2009 m. su darbo vizitu Lenkijoje besilankanti prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su šios šalies vadovu Lechu Kaczynskiu.

2009 m. pirmąjį Lietuvos vardo paminėjimą žinomuose rašytiniuose šaltiniuose menančioje istorinėje Kvedlinburgo pilyje Vokietijoje atidaryta Lietuvos vardo tūkstantmečiui skirta paroda, pristatanti Lietuvos istoriją nuo XI amžiaus.

2012 m. literatūrologei, teatrologei, visuomenės veikėjai Irenai Veisaitei Vokietijoje, Veimare, įteiktas Gėtės (Goethe) medalis. Šiuo medaliu ji apdovanota už viso gyvenimo veiklą, kuri buvo varomoji vokiečių ir lietuvių kultūrinių mainų jėga.

2016 m. 18-metis Armandas Kelmelis Roterdame (Olandija) vykusio pasaulio jaunių (iki 18 metų) irklavimo čempionato vaikinų vienviečių valčių varžybose iškovojo aukso medalį.

2018 m. mirė Laisvės kovų istorijos muziejaus Obeliuose, Rokiškio rajone, įkūrėjas, buvęs partizanų ryšininkas Andrius Dručkus. 90 metų A. Dručkaus gyvybė užgeso jo paties įkurtame muziejuje Obeliuose.

Kai kuriuos įvairių metų rugpjūčio 28 dienos įvykius priminė ELTA.

Geros dienos!