Savaitgalį rajono ugniagesiams vėl buvo ne vienas iškvietimas. Teko važiuoti ir dėl per arti pastatų deginamo laužo, ir dėl bute užsitrenkusio mažylio.

Apie bute likusį vaiką Bendruoju pagalbos telefonu pranešta sekmadienio rytą, 09.20 val. Ugniagesiai gelbėtojai informuoti, kad Kėdainiuose, S. Jaugelio-Telegos g. 1,5 metų vaikas užsitrenkė bute, močiutė negali atrakinti durų ir įeiti į vidų. Atvykę ugniagesiai ištraukiamosiomis kopėčiomis pasikėlė į antrame aukšte esantį butą ir, iš vidaus atrakinę duris, įleido buto savininkę. Gelbėjimo darbai užtruko vos kelias minutes. Mažyliui nieko nenutiko.

Padėjo ir medikams

Šiąnakt pas sunegalavusį vyrą atskubėjęs Greitosios medicinos pagalbos ekipažas nutarė asmenį vežti į gydymo įstaigą, tačiau patys negalėjo jo pakelti, tad paprašyta ugniagesių pagalbos. Šie padėjo pernešti ligonį iš buto į GMP automobilį.

Nepasitvirtinęs pranešimas

Vakar, apie pusę devynių vakaro, gautas pranešimas, kad Dotnuvos sen., Valučių k. asmuo mato daug dūmų, kas tiksliai dega pasakyti negali, galimai Ąžuolaičių miškas. Ugniagesių teigimu, pranešimas nepasitvirtino.

Laužas degė per arti nuo pastatų

Šeštadienio vakarą,  17.42 val. pasiekė informacija, kad Dotnuvos sen., Gėlainių k., Gėlainių g. kaimynas prie medinių pastatų apie 3–4 m atstumu sukūrė didelį laužą. Atvykus išsiaiškinta, kad buvo deginamos gamtinės kilmės atliekos, laužas buvo prižiūrimas, tačiau jis buvo sukrautas per arti nuo pastatų, tad ugniagesiai laužą nedelsdami užgesino.

„Pagal reikalavimus, laužas negali būti deginamas arčiau, nei 30 m nuo pastatų, o šašlykinė – ne arčiau kaip 6 m nuo pastatų. Jei nesilaikoma šių taisyklių, asmeniui yra surašomas administracinių nusižengimų protokolas ir gali tekti mokėti baudą“, – primena ugniagesiai.

„Kėdainių mugės“, Kauno PGV inf.

Asociatyvi nuotr.