Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) duomenimis, dažniausiai užsikrėtimai trichinelioze nustatomi tuose pačiose regionuose, o Kėdainių ir Kelmės rajonų savivaldybėse – kasmet. Gyventojams šviežią mėsą derėtų pirkti tik iš žinomų prekybos vietų

Pasak tarnybos, norint nesusirgti šia parazitine liga, šviežią mėsąderėtų įsigyti tik iš žinomų prekybos vietų.„Trichineliozė sukelia ne tik ekonominius nuostolius gyvūnų laikytojams ar medžiotojams, bet ir sunkius susirgimus žmonėms.

Nors susirgusių (žmonių – ELTA) jau seniai nebuvo, turime būti atsakingi renkantis mėsą“, – teigia Skubios veiklos skyriaus Vyriausiasis veterinarijos gydytojas Vaidas Jonušaitis.

Trichineliozė, pasak tarnybos, yra bendra gyvūnų ir žmonių parazitinė liga, kurią sukelia Trichinella genties apvaliosios kirmėlės, laikinai parazituojančios plonosiose žarnose. Vėliau jų lervos, visą žmogaus ar gyvūno gyvenimą praleidžia raumenyse.

Trichineliozę platina kiaulių laikytojų arba medžiotojų netinkamai tvarkomos paskerstų gyvūnų atliekos, išmetamos į aplinką, informuojama VMVT pranešime žiniasklaidai.

ELTA