Rugpjūčio septynioliktoji, ketvirtadienis – 229-oji metų diena (ketvirtoji 33-iosios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 136 dienos.

Savo vardadienius šiandien švenčia: Hiacinta, Hiacintas, Jacinta, Jacintas, Jackus, Laisva, Laisvė, Laisvyda, Laisvydas, Mažvilas, Mažvilė, Saulenis, Sigutė;

rytoj: Elena, Mantautas, Mantautė, Mantė, Mantotas, Skovilas, Skovilė, Skovyda, Skovydas;

poryt: Argauda, Argaudas, Argaudė, Balys, Boleslovas, Bolius, Emilija, Felicija, Patrimpas.

**************

Dangaus kūnai: Saulė šiandien teka 05.55 val., leidžiasi – 20.50. Dienos ilgumas – 14.55. Šiandien – antroji Mėnulio delčios diena. Saulė Liūto ženkle.

**************

Protingos mintys: „Tas, kuris sutvardo savo dvasią, stipresnis už tą, kuris nukariauja miestus“ (E. Hemingvėjus).

**************

Astrologinė prognozė rugpjūčio 17-ajai, ketvirtadieniui

AVINAS. Šiandien nesitikėkite atsipalaidavimo. Teks prisiminti pareigas, kažkas kritikuos jūsų ydas, silpnybes. Gali tekti susirūpinti profesiniu įvaizdžiu, kvalifikacija. Nerimo gali sukelti sutrikusi sveikata.

JAUTIS. Jaunatis prasidėjo su trenksmu, skandalingai, o gal kaip tik su kūrybiniu, sportiniu polėkiu. Būtų žymiai geriau išvengti šeiminių problemų, nes aštrinamos jos tik gilės.

DVYNIAI. Būtų klaida imtis neapgalvotų iniciatyvų. Nepradėkite griauti to, kas jau yra pastatyta ir tinkamai sureguliuota. Turbūt neišvengsite nemalonių pokalbių, kritikos. Neskubėkite ko nors apkaltinti nebūtomis nuodėmėmis.

VĖŽYS. Šiandien gauta informacija gali sukelti minčių ir abejonių dėl jau padaryto pasirinkimo, užsakytos prekės ar kt. Galimas darbo interviu, mokymosi kursų pradžia arba paskata jais domėtis.

LIŪTAS. Galimi įvykiai, sprendimai, susiję su nekilnojamuoju turtu, nuoma, tiekimu, prekyba. Labai svarbu gerai suprasti savo ir suinteresuotų asmenų interesus, nes pastarieji gali būti nelabai suderinami. Venkite aferų.

MERGELĖ. Tikriausiai neišvengsite konkurencinės kovos, ambicijų, sudirgusių emocijų. Labiausiai iš pusiausvyros ves kitų žmonių nepritarimas jūsų nuomonei ir interesams. Saugokite savo ir kitų sveikatą, venkite streso.

SVARSTYKLĖS. Galite turėti reikalų su labdara, socialine bei sveikatos apsauga. Jausite, kad už jūsų nugaros vyksta keisti dalykai. Regis, baiminsitės, kad į viešumą gali iškilti tam tikros paslaptys. Šiandien naudingiau patylėti nei atvirauti.

SKORPIONAS. Nors bendras dienos fonas nekoks, daug nesusipratimų, kovų dėl įtakos, tačiau turėtumėte jaustis gana neblogai. Tikriausiai sužinosite, kad kažkam esate ypatingi ir reikalingi.

ŠAULYS. Regis, visą dieną būsite neramūs, nerasite vietos. Privalote sutvarkyti būtiniausius reikalus, kad ir kaip nesinorėtų. Venkite konfliktuoti su aplinkiniais. Pasisaugokite netikrų pranašų, aferistų ir patys kitų neklaidinkite.

OŽIARAGIS. Šiandien į savo ir kitų moralę, tikslus galite pažvelgti nauju aspektu. Regis, kils rūpesčių, jeigu planuojate išvykti į užsienį, keisti studijų kryptį ar pan. Galimas nuostolis.

VANDENIS. Diena bus emociškai įtempta. Žmonės, kuriems esate įsipareigoję ar skolingi, reikalaus to, kas jiems priklauso. Arba reikalauti teks jums ir tai bus nemalonu. Jeigu turite laiko, tvarkykite buitį, išsikuopkite šiukšles iš visų kampų.

ŽUVYS. Gana nerami diena. Iš jūsų gali būti pareikalauta atsakomybės, pasiaiškinimų, atsiskaitymo už kažkokius poelgius ar pan. Regis, būsite linkę išsisukinėti, kaltinti ir kritikuoti kitus. Rūpesčių gali sukelti sveikata, išvaizdos defektas.

Lietuvos istorijos akcentai, rugpjūčio 17 d.:

1544 m. įsteigtas Karaliaučiaus universitetas.

1792 m. paskutiniame Abiejų Tautų Respublikos Seime sudaryta taikos sutartis su Rusija, po kurios Lietuva beveik prarado išėjimą į Baltijos jūrą – liko tik ruoželis tarp Palangos ir Šventosios.

1924 m. Šiauliuose prasidėjo Antano Smetonos organizuotas Lietuvių tautininkų sąjungos steigiamasis suvažiavimas.

1935 m. Kaune vyko Pasaulio lietuvių kongresas.

2002 m. režisierius Oskaras Koršunovas tapo prestižinio Zalcburgo (Austrija) teatrų festivalio laureatu.

2005 m. apie šimtą Baltarusijos demokratinės jaunimo organizacijos narių Vilniaus gatvėse surengė protesto akciją, reikšdami nepasitenkinimą autoritariniu Aliaksandro Lukašenkos režimu jų gimtojoje šalyje.

2007 m. į Palangos Švenčiausiosios Mergelės Marijos Ėmimo į Dangų bažnyčios centrinį altorių po dalinės rekonstrukcijos trumpam sugrįžo vienas brangiausių paveikslų Lietuvos bažnyčių istorijoje – nežinomo Lietuvos dailininko nutapyta „Švč. Mergelė Marija su Vaikeliu”.

2009 m. sulaukęs 76 metų Vilniuje mirė ilgametis Vilniaus universiteto ir Vytauto Didžiojo universiteto profesorius, filosofas ir logikas, habilituotas daktaras Romanas Plečkaitis.

2013 m. eidamas 80-uosius metus mirė Klaipėdos dramos teatro aktorius Bronius Gražys.

2014 m. Tytuvėnų bažnyčios ir vienuolyno ansamblis paminėjo įsteigimo 400 metų jubiliejų;

2012 m. sausį kilęs didžiulis gaisras nuniokojo vienuolyną ir bažnyčią, jo padaryti nuostoliai viršijo 6 mln. litų.

2019 m. eidama 98-uosius metus mirė lietuvių teatro aktorė, teatrologė, televizijos ir radijo diktorė, laidų vedėja Dana Rutkutė.

2019 m. eidamas 87-uosius mirė kino dokumentininkas, vienas žymiausių laikotarpio filmų kūrėjų Gediminas Skvarnavičius.

2021 m. prezidentas Gitanas Nausėda šiuolaikinės penkiakovės atstovei, Tokijo olimpinių žaidynių vicečempionei Laurai Asadauskaitei-Zadneprovskienei, Lietuvai iškovojusiai sidabro medalį, įteikė apdovanojimą už nuopelnus Lietuvai – Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Gedimino ordino Komandoro didįjį kryžių.

Kai kuriuos įvairių metų rugpjūčio 17 dienos įvykius priminė ELTA.

Geros dienos!

Viršelio nuotr. – Rolano Valionio.