Kėdainių samariečių bendrija be didelių reklamų ir garsių kalbų pamažu įsilieja į kraštiečių gyvenimą.

Kėdainių samariečių draugijos savanoriai džiaugiasi puikiai pavykusia Kūčių vakariene, kurią surengti padėjo ne vienas geros valios kraštietis.

Kėdainių samariečių draugijos savanoriai džiaugiasi puikiai pavykusia Kūčių vakariene, kurią surengti padėjo ne vienas geros valios kraštietis.

Pasak bendrijos pirmininkės Severijos Adomaitienės, paslaugų žmonėms reikia labai įvairių, tad ieškoma savanorių, kurie galėtų vieni kitiems padėti ir palengvinti gyvenimus.
„Ypač malonu, kai sulaukiame savanorių, kurie ateina ir patys pasiūlo savo paslaugas. Kėdainių krašte yra daug geros valios žmonių, nuolat padedančių tiems, kam reikalinga pagalba. Ne visada žmonėms reikia materialios pagalbos, neretai mes padedame ligonius nuvežti pas gydytojus ar vaikučius parvesti iš darželio, jei tėvai užtrunka darbe“, – samariečių veiklą apibūdino S. Adomaitienė.

Kartu šventė Kūčias
Moteris itin džiaugėsi, kad šįmet net 40 kraštiečių kitaip šventė Kūčias. Kėdainiuose veikiančio azijietiškų patiekalų restorano savininkas Aurimas Juknys samariečiams pasiūlė sukviesti vienišus kėdainiečius prie bendro stalo ir pasivaišinti jų restorane gaminamais patiekalais. „Tokia vakarienė sudomino apie keturiasdešimt kraštiečių. Atėjo ir vienišų senolių, ir sunkiau besiverčiančiųjų, ir vienišų mamų su vaikučiais. Mes ne tik drauge vakarieniavome, bet ir kartu prasmingai leidome laiką: daug kalbėjomės, drąsinome vieni kitus, o mažųjų laukė ir saldžios dovanėlės, kurias nupirkome padedami gerų žmonių“, – puikiai pavykusiu renginiu džiaugėsi samariečių vadovė.
S. Adomaitienei itin įsiminė vieno berniuko pastebėjimas – vaikas Aurimui Jukniui tiesiai šviesiai pasakė, kad jis nors ir nėra Kalėdų Senelis, bet yra toks pat geras kaip ir jis.

Vienija apie 40 savanorių
Samariečių organizacija Kėdainiuose šiuo metu vienija apie keturiasdešimt kraštiečių. Nuolat pasiryžę padėti kitiems apie 15 jaunuolių ir gerokai daugiau brandžių asmenų. „Labai džiugu, kad tarp mūsų netrūksta geradarių, kurie supranta savanorystės prasmę. Mes nuolat sulaukiame žmonių, kurie siūlo savo pagalbą tiems, kam jos reikia. Labai gražiai bendraujame su ūkininkais, kurie nuolat pasidalija daržų ir sodų gėrybėmis. Ateina mokytojų, medikų, pasiruošusių aplankyti vienišus senelius. Jaunimas mielai talkina vienišoms mamoms prižiūrėti mažylius ar užsienin išvykusiems kraštiečiams pasirūpinti artimaisiais“, – pasakojo S. Adomaitienė.

Parengė paslaugų projektą
Matydami, kad jų teikiamų paslaugų kraštiečiams reikia, samariečiai parengė ir pristatė ilgalaikį projektą, iš dalies finansuojamą Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.
„Mes matome, kiek yra nelaimingų ir nesugebančių susitvarkyti žmonių. Gal kas pasakys, kad turime socialinių paslaugų skyrių savivaldybėje, turime bendruomenės socialinį centrą, kurie rūpinasi kraštiečiais, tačiau vien jų nepakanka. Minėtos institucijos dažniausiai padeda neįgaliems ar socialiai remtiniems asmenims, o tarp mūsų yra nemažai tokių žmonių, kuriems reikia pagalbos, bet jie nepatenka nė į vieną rėmimo grupę. Negalime leisti, kad tokie žmonės atsidurtų ties praraja ir prarastų pasitikėjimą savimi. Neretai reikia tik keletą kartų ištiesti pagalbos ranką ir viskas pasisuka į gerąją pusę. Todėl pasinaudoję kolegų iš Kauno patirtimi parengėme projektą, kuris leis Kėdainių krašto žmonėms suteikti įvairių būtinų paslaugų – padėti vienišiems, nesijaučiantiems saugiai šalia esantiems kaimynams ir bičiuliams. Kauniečiai jau septynerius metus padeda pasirūpinti ligoniais ar gelbėja vienišoms mamoms. Mes manome, kad mūsų savanorių pagalbos taip pat reikės ne vienam kraštiečiui“, – projekto reikalingumu įsitikinusi S. Adomaitienė.
Įvairiapusių paslaugų projektas pradėtas įgyvendinti nuo šių metų rugsėjo mėnesio ir tęsis iki 2016 metų pabaigos. Tiems, kam reikia pagalbos ar kokių paslaugų, kurių negauna iš socialinių darbuotojų, gali kreiptis į Kėdainių samariečių būstinę, įsikūrusią Kėdainiuose Sodų gatvės 22 name. „Mes nė vieno atėjusio neišleidžiame neradę problemų sprendimo būdo. Turime įvairių planų ir sumanymų. Manau, kad bendromis jėgomis viską įgyvendinsime ir padėdami vieni kitiems gerokai pagerinsime gyvenimą“, – sakė S. Adomaitienė.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.