Kėdainių rajono savivaldybės administracijos viešosios tvarkos specialistai tikrina, ar pavasarinius darbus atliekanti ir iš laukų išvažiuojanti žemės ūkio technika neteršia kelių dangos.

Patikrinus  Pelėdnagių, Vilainių, Gudžiūnų, Šėtos, Truskavos seniūnijose kelio dangą,   pastebėtos   purvinais ratais į kelią išriedėjusios sunkiasvorės transporto priemonės.

 Tenka fiksuoti, kaip į viešo naudojimo kelius išvažiavusi žemės ūkio technika paskui save palieka  žemių šleifus, kurie ne tik užteršia važiuojamąją kelio dalį, tačiau ir kelia pavojų kitiems eismo dalyviams.

Šios problemos sprendžiamos geranoriškai, tačiau atskirais atvejais yra pradedamas aplinkybių tikslinimas. Vairuotojai yra įspėjami ir bandoma įtikinti, kad taip elgtis draudžiama. Išvažiuodami iš dirbamų plotų, žemės ūkio ir kitų sunkiasvorių transporto priemonių vairuotojai privalo pasirūpinti, kad neterštų kelio dangos ir nesukeltų pavojaus eismo saugumui.  Primename, jog pagal teisės aktų reikalavimus, jeigu vairuotojui nepavyko apsaugoti kelio dangos ir ji buvo užteršta, vairuotojas privalo pasirūpinti, kad kliūtys nuo kelio būtų nukastos ar nušluotos.

 Atsakomybė už kelio dangos teršimą yra numatyta Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso (ANK) 459 str. 9 d. – automobilių kelių, kelio statinių, įrenginių ar kelių eismo techninių reguliavimo priemonių sugadinimas, važiavimas asfalto danga vikšriniu transportu, kliūčių eismui keliuose sudarymas, kelio dangos užteršimas užtraukia baudą nuo 300 iki 560 eurų. 

Kėdainių r. savivaldybės inf. ir nuotr.

Panašios naujienos