Tradiciniame kasmetiniame Kėdainių rajono policijos komisariato pareigūnų ataskaitiniame susirinkime ne tik išsakytos pagrindinės aktualijos, bet ir pagerbti geriausi pareigūnai.

Policijos komisariato vadovai pateikė informaciją apie praėjusių metų nusikalstamumą ir jo išaiškinamumą.

Policijos komisariato vadovai pateikė informaciją apie praėjusių metų nusikalstamumą ir jo išaiškinamumą.

Kėdainių rajone saugiausia gyventi Krakių seniūnijoje. Tokia tiesa paaiškėjo susumavus saugios kaimynystės konkurso rezultatus.
Geriausia apylinkės inspektore pripažinta Viešosios policijos skyriaus Prevencijos poskyrio tyrėja Aurelija Banytė, dirbanti su Respublikos, Liaudies, Chemikų gatvių ir Keleriškių, Lipliūnų, Šventoniškio kaimų gyventojais. Geriausios nepilnamečių reikalūųpareigūnės titulas suteiktas Gintarei Ivaškevičienei.
Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius už nepriekaištingą ir pavyzdingą tarnybinių pareigų atlikimą ir pasiektus rezultatus padėkas įteikė Kriminalinės policijos skyriaus tyrėjoms Julitai Vyšniauskienei ir Audronei Misevičienei bei Viešosios policijos skyriaus Prevencijos poskyrio vyresniesiems tyrėjams Žilvinui Lavrukėnui ir Donatui Norkevičiui.

Krakių seniūną Joną Dalboką (centre), kaip saugiausios seniūnijos vadovą, sveikino ir rajono meras S. Grinkevičius, ir Policijos komisariato viršininkas G. Dirmeikis.

Krakių seniūną Joną Dalboką (centre), kaip saugiausios seniūnijos vadovą, sveikino ir rajono meras S. Grinkevičius, ir Policijos komisariato viršininkas G. Dirmeikis.

Nusikalstamumas mažėjo 30 procentų
Pasidžiaugę kolegų pasiekimais policijos pareigūnai apžvelgė praėjusių metų darbo rezultatus. Pasak Kėdainių rajono policijos komisariato viršininko Gintauto Dirmeikio, nusikalstamumas Kėdainių krašte mažėja, tad gyventojai gali jaustis saugesni. „Pernai nusikalstamų veikų registravome 1058, o užpernai – net 1515. Vadinasi, nusikalstamumas mažėjo daugiau kaip 30 procentų. Gerokai mažiau nusižengta viešose vietose – pernai tokių įvykių buvo 130, o užpernai 207. Sunkių nusikaltimų sumažėjo 23 – nuo 37 iki 14. Mažiau registravome ir vagysčių – jų nuo 469 sumažėjo iki 442. Plėšimų registruota 18, o užpernai tokių nusižengimų buvo 30“, – nusikalstamumo statistiką vardijo G. Dirmeikis.
Pernai buvo išaiškinta ne viena nusikalstama grupuotė ir atskleista daugybė nusikaltimų. Nusikalstamų veikų ištyrimas perkopė 50 procentų. Policijos viršininko teigimu, pareigūnams labai aktualu, kuo operatyviau ištirti nusikaltimus, nes vienos bylos vienos dienos tyrimas kainuoja 9 eurus. Jei nusikaltimas tiriamas dvi savaites, tada išlaidos siekia 128 eurus, trijų mėnesių tyrimo kaštai sudaro 567 eurus.

Geriausia apylinkės inspektore pripažinta Viešosios policijos skyriaus Prevencijos poskyrio tyrėja Aurelija Banytė.

Geriausia apylinkės inspektore pripažinta Viešosios policijos skyriaus Prevencijos poskyrio tyrėja Aurelija Banytė.

Gausėjo smurto artimoje aplinkoje
Tačiau ne visose srityse skaičiai džiugina. Smurto artimoje aplinkoje atvejų pernai policijos pareigūnai registravo gerokai daugiau negu užpernai: per metus jų skaičius išaugo nuo 611 iki 985. „Dažniausia artimos aplinkos smurto priežastis – alkoholis. Ne paslaptis, kad smurtauja išgėrę asmenys. Smurto atvejų pasitaiko labai įvairių: vaikai skriaudžia tėvus, tėvai vaikus, muštynės bei patyčios nesvetimos ir tarp sutuoktinių bei sugyventinių“, –sakė komisariato viršininkas.
Pateikdami ataskaitą pareigūnai vardijo, kad kraštiečiai dar gana neatsakingi keliuose. „Pernai avarijose žuvo septyni asmenys, o sužalotas 41. Daugiau įskaitinių (tokių, kuriose sužaloti žmonės) avarijų registruota krašto keliuose. Todėl mes stengiamės aktyvinti patruliavimą ne tik respublikinėse magistralėse. Bandome pratinti kraštiečius ne tik blaivius sėsti už vairo, bet ir einant į kelią užsisegti atšvaitą. Po truputį mūsų akcijos duoda rezultatų“, – pastebėjo G. Dirmeikis.
Pernai sėkmingai vykdyti saugios kaimynystės projektai – naujai suburta 16 saugios kaimynystės grupių – dabar jų rajone yra 48.

Geriausios nepilnamečių reikalų pareigūnės titulas suteiktas Gintarei Ivaškevičienei.

Geriausios nepilnamečių reikalų pareigūnės titulas suteiktas Gintarei Ivaškevičienei.

Retėja pareigūnų gretos
Bene labiausiai pareigūnus neramina vykstanti policijos sistemos reorganizacija. Pernai buvo uždarytas Operatyvaus valdymo padalinys, o šįmet planuojama sujungti Kriminalinės ir Viešosios tvarkos padalinius. Nuo šių metų balandžio 1 dienos bus uždaryta ir Kėdainių areštinė. „Pernai sausio pirmą rajono komisariate dirbo 131 darbuotojas, o šįmet – 110. Per praėjusius metus į mūsų gretas įsiliejo penki darbuotojai. Galime pasidžiaugti, kad net 75 pareigūnai buvo paskatinti ir tik vienai viduriniosios grandies pareigūnei pareikšta pastaba“, – sakė G. Dirmeikis. Viršininkas pastebėjo, kad net 39 pareigūnai jau turi 20 metų darbo stažą, tad vienu metu jiems nutarus palikti tarnybą Kėdainiams gali smogti didelis policininkų trūkumas.

Mero pastabos dėl saugumo
Ataskaitos atidžiai klausęsis Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius sakė, kad dėl saugumo ir teisėtvarkos kėdainiečiai neretai išsako pastabų: „Kraštiečiai yra nepatenkinti, kad vis dar nesuvaldomi prekybos pažeidėjai prie turgaviečių. Neretai tenka girdėti nusiskundimų dėl probleminių Šėtos 91-ojo, Žemaitės 10-ojo ir P. Lukšio gatvės 2-ojo namo gyventojų. Reikia stengtis padėti visiems gyventi tvarkingai. Norime, kad pagaliau būtų sutramdyti ir miesto centre elgetaujantys piliečiai, kurie nepuošia Kėdainių veido“, – problemas vardijo rajono meras. Savivaldybė deda nemažai pastangų, kad situacija gerėtų. Pasak S. Grinkevičiaus, šiųmetės investicijos į policijos pareigūnų darbo palengvinimą perkopė 80 tūkstančių eurų: „Teisės ir viešosios tvarkos skyriuje pradeada darbą du specialistai. Be to, mes perėmėme vaizdo stebėjimo kamerų kontrolę mieste, nes policija atsisakė šios veiklos.“
Meras išreiškė viltį, kad netrukus su policininkais bus pasirašyta bendradarbiavimo sutartis ir ateityje bus galima operatyviau reaguoti į socialines problemas atskleidžiančius įvykius.
Policijos komisariato vadovas padėkojo rajono merui už savivaldybės indėlį stiprinant kraštiečių saugumą – įrengiant apšviestas perėjas ir nutarimą atsisakyti alkoholio savivaldybės renginiuose.

Panašios naujienos