Ir Kėdainiuose veikianti susisiekimo paslaugų platforma „Bolt“ Lietuvoje pristato penktąją savo veiklos kryptį – dalijimuisi skirtus automobilius. Paslauga jau veikia Vilniuje, artimiausiu metu suplanuota plėtra ir kituose šalies miestuose. Išsinuomoti netoliese esantį automobilį galima gerai pažįstamoje programėlėje šalia pavėžėjimo ir elektrinių paspirtukų nuomos paslaugų. Tai leis „Bolt” vartotojams Lietuvoje rinktis alternatyvą nuosavam automobiliui bet kokios kelionės atveju – nuo kelių šimtų metrų miesto centre iki šimtų kilometrų į kitą šalies dalį.

Vilniuje paslauga startuoja su 500 naujų automobilių, bet ateityje jų skaičius turėtų augti.  Klientai gali rinktis konkrečios kelionės poreikiams tinkamiausią automobilį – nuo patogių keliavimui mieste iki tinkamų savaitgalio išvykai su šeima. Šiuo metu siūlomi skirtingi „Audi” ir „Peugeot” modeliai, artimiausiu metu taip pat bus galima rinktis „Toyota” ir „Hyundai” automobilius.

Paslaugos kaina skaičiuojama pagal kelionės trukmę ir nuvažiuotą atstumą. Šiuo metu įkainiai prasideda nuo 19 centų už kilometrą ir 5 centų už minutę. Pavyzdžiui, kelionė mažiausiu „Audi A1” modeliu nuo Gedimino pr. ties V. Kudirkos aikšte iki Vilniaus oro uosto kainuoja maždaug 2,27 eurus. Palyginimui, toks pat atstumas su tradicine taksi paslauga atsieitų mažiausiai 7,3 eurus. Į kelionės kainą įskaičiuojami visi kuro, miesto parkavimo ir eksploatacijos kaštai. Pasibaigus degalams, klientai gali užsipilti degalų su kiekviename automobilyje esančia kuro kortele ir už tai gauti 2 eurų nuolaidą kitai kelionei.

„Bolt Drive” kūrėjų teigimu, esamų klientų bazė ir patraukli paslaugos kaina turėtų garantuoti solidžią rinkos dalį ir išjudinti automobilių dalijimosi paslaugas Lietuvoje nuosekliam augimui. Tą patvirtina sėkminga veikla tiek panašiose Estijos ir Latvijos rinkose, tiek startas Prancūzijos mieste Lione.

„Lietuvoje nuosavas automobilis 94 proc. paros laiko stovi nenaudojamas, o šiandien į Vilniaus gatves išvažiavę automobiliai – priešingai – bus naudojami nuolat. Žmogui nereikia pirkti automobilio, kad savaitgalį galėtų nuvažiuoti į sodybą, o kartą per metus – į pajūrį, bet panašūs argumentai ir lemia neproporcingai didelį jų kiekį Lietuvos miestuose”, – pabrėžia „Bolt” automobilių dalijimosi paslaugų direktorius Lione Yla.

Jo teigimu, negalima tikėtis, kad žmonės tiesiog ims svarstyti, ar jie galėtų keliauti neturėdami savo automobilio. Alternatyvos jam privalo apimti visus be išimties poreikius, būti pigesnės ir patogesnės. Ilgainiui daugėjant tokių sumaniai keliaujančių gyventojų, pokytis taps įmanomas ir miestai išsivaduos nuo priklausomybės automobiliams.

Praėjusiais metais „Bolt” atliktos apklausos duomenimis, lygiai trečdalis Lietuvos vairuotojų mano, kad išsiverstų mėnesį be savo automobilio mieste, priešingai mąsto 45 proc. Kad automobilis gyvenant mieste neatsiperka įsitikinę 30,6 proc. vairuotojų, tačiau didžiausia dalis apklaustųjų (38 proc.) apie tai nėra net susimąstę.

Pranešimas spaudai