Daugiau nei dešimtmetį dirbančiai ir ištikimų klientų ratą užsiauginusiai baldų prekyba užsiimančiai įmonei „ELB baldai“ augti ir plėstis nesutrukdė net ekonominis nuosmukis. Sėkmės receptą atradusios įmonės savininkės Gitana Bukauskienė ir sesuo Jolanta Zdanavičienė atviros: „Tiesiog stengiamės, kad klientai būtų patenkinti mūsų produkcija, o darbuotojai  – išklausyti“, – teigė jos. 

„ELB baldų“ salonų savininkių seserų G. Bukauskienės (kairėje) ir J. Zdanavičienės siekiamybė, kad kiekvienas klientas už jam priimtiną kainą įsigytų kokybišką daiktą ir saloną paliktų patenkintas.

„ELB baldų“ salonų savininkių seserų G. Bukauskienės (kairėje) ir J. Zdanavičienės siekiamybė, kad kiekvienas klientas už jam priimtiną kainą įsigytų kokybišką daiktą ir saloną paliktų patenkintas.

Ši sėkmingo smulkaus verslo istorija rodo, kad puoselėjant ambicingus planus, nuosekliai einant jų įgyvendinimo link net ir sunkmečiu įmanoma dirbti efektyviai.

Sėkmingai valdomas šeimos verslas
„ELB baldai“ , – tai kėdainiečių šeimos verslas, kurtas ir puoselėtas ne vienerius metus. Verslo pamatus padėjo moterų mama, vėliau jį perėmusios seserys. Į verslą jau netrukus su naujomis idėjomis, požiūriu žada įsilieti ir pašnekovių atžalos – jaunuoliai šiuo metu dar kremta mokslus aukštosiose mokyklose.
„Tikimės, kad jie mums padės klestėti ir toliau“, – ateities perspektyvomis dalinosi J. Zdanavičienė.
Pasak moterų, pati pradžia buvusi sunki, tačiau visas įdirbis, pastangos buvusios vaisingos.
„Nors prieš tai neturėjome jokios verslo valdymo patirties, prekyba baldais mums pasirodė įdomi sritis, todėl jos drąsiai ėmėmės. Mūsų įmonė augo nuosekliai – pradžioje atidarėme vieną baldų saloną Kėdainiuose, o verslui sėkmingai įsivažiavus palaipsniui plėtėmės ir į kitus miestus“, – sakė J. Zdanavičienė. Dabar įmonė savo firminių parduotuvių turi ne tik Kėdainiuose, bet ir Panevėžyje bei Jonavoje. Verslios ir ambicingos seserys sakė besivadovaujančios posakiu: „Kas nerizikuoja, negeria šampano“, todėl yra pasiryžusios verslą plėsti. Dabar intensyviai ruošiamasi naujų baldų salonų atidarymui Vilniuje ir Kaune.

Nuolat įvykių sūkuryje
Baldų salonuose prekiaujama Lenkijoje pagamintais baldais – pirkėjai gali rasti itin platų pasirinkimą – nuo kėdžių iki virtuvės ar svetainės minkštųjų baldų. Įsivažiavus verslui, moterys puikiai supranta, kad snausti nėra kada. Jos pačios aktyviai dalyvauja kasdieniame įmonės gyvenime: vyksta į baldų parodas, renkasi naujus gaminius, bendrauja su baldų gamintojais, sprendžia įvairius iškilusius klausimus.
„Esame reiklios versle, tačiau nesitikime, kad visus darbus atliks darbuotojai. Su seserimi stengiamės nuolat pačios lankytis salonuose ir būti įvykių sūkuryje. Iškilus problemoms, padedame surasti sprendimus ir, jei reikia, tiesiogiai konsultuojame klientus“, – pasakojo J. Zdanavičienė.
Moterys teigia, kad sėkmingo verslo garantas – geras kolektyvas, todėl daug dėmesio skiriama gerų santykių palaikymui.
„Mūsų santykiai su darbuotojais išties artimi – esame kaip viena šeima. Be to, kasdien su visų parduotuvių darbuotojais bendraujame, aptariame dienos įvykius, domimės ir žmonių asmeniniais džiaugsmais bei rūpesčiais. Darbuotojai atsidėkoja savo nuoširdžiu darbu bei lojalumu, o tai išties svarbu smulkiam verslui“, – šypsojosi pašnekovė.

Suteikia visapusišką informaciją apie gaminius
„ELB baldai“ įmonėje laikomasi nuostatos, kad kiekvienas atėjęs klientas yra svarbus ir teisus. „Rūpinamės, kad kiekvienas klientas įsigytų kokybišką daiktą už jam priimtiną kainą ir mūsų saloną paliktų patenkintas. Tik taip galime tikėtis, kad jis sugrįš ir kitą kartą. Stengiamės pasiūlyti geriausias kainas. Jei klientas prasitaria, kad kitoje parduotuvėje tokį patį daiktą rado pigiau, esame pasiruošę taikyti nuolaidas“, – tikino J. Zdanavičienė. Jai pritarė ir sesuo: „Pas mus atėjęs klientas gali drąsiai derėtis – mūsų prekių kainos nėra fiksuotos.“
Pasak moterų, šiandieninis pirkėjas yra įnoringas – ieško ne tik geros kainos, bet ir kokybės. Atėję jis tikisi išgirsti ir nemažai informacijos apie gaminius – siūles, baldų dydžius, audinius, jų kokybę ir spalvingumą. Todėl pardavimo vadybininkai nuolat gilina žinias apie parduodamą produkciją – dalyvauja specialiuose seminaruose, domisi baldų tendencijomis. Klientų patogumui įmonė siūlo ir baldų projektavimo, atvežimo, montavimo paslaugas. Be to, klientai už prekes gali atsiskaityti mokėjimo kortele. Juk mokant dideles sumas žymiai paprasčiau mokėti kortele, nei nešiotis dideles grynųjų pinigų sumas.

Akcijoje – solidus laimėjimas
„ELB baldai“ aktyviai dalyvauja smulkiųjų verslininkų palaikymo iniciatyvos „Kiekvienas gali būti didelis“ (organizuojamo „Swedbank“ banko) savaitgalinėse akcijose. Jų metu klientams gaminiai siūlomi su nuolaida.
„Artėjant smulkaus verslo palaikymo savaitgaliui, įspėjame klientus apie galimybę gaminius įsigyti pigiau ir laimėti papildomų prizų už juos atsiskaitant kortele. Ši iniciatyva yra mums naudinga, nes nemaža dalis pirkėjų nusižiūrėtus baldus sugrįžta įsigyti akcijos metu. Projekto metu atsiskaitymų kortele apimtys išaugo dvigubai“, – verslo rezultatais džiaugėsi J. Zdanavičienė. Spalio mėnesį vykusios akcijos metu „ELB baldai“ laimėjo vieną iš projekto piniginių prizų – 3000 eurų. Jie bus panaudoti verslo plėtrai.
„Esame smulkūs verslininkai, todėl kiekvienas euras prisideda prie mūsų verslo augimo – laimėtus pinigus panaudosime prasmingai“, – sakė baldų salonų „ELB baldai“ viena savininkių J. Zdanavičienė.

About The Author

Related Posts

2 komentarai

  1. klientu valdymo sistema

    Labai geras verslininkės požiūris! Tik išsiaiškinus kliento poreikius galėsi jam suteikti tai, ko jis nori, sukurti su juo ryšį ir palaikyti ilgalaikį ryšį. Tik ne visada įmonės sugeba gerai paskirstyti darbuotojus, kad nei vienas klientas nebūtų nuskriaustas ir gautų pakankamai dėmesio, jei klientų labai daug, o darbuotojai dirba tik keli.

    Atsakyti
  2. kaina

    visiškai pritariu, ne visada reikia žiūrėti savęs ir savo interesų, bendraujant su klientu, ne visada reikia kišti brangiausias prekes. gal vienas nusipirkęs pigiau jam tikrai labai tinkantį daiktą grįš ir nusipirks brangesnį. tiesiog turės omenyje, kad iš tikrųjų norite jam padėt.

    Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.