Įgyvendinant sveikatingumo projektą „Kai vaikai sveiki, laimingi visi“ lopšelio – darželio „Žilvitis“ vadovai surengė diskusijų forumą „Kodėl serga vaikai? Kėdainių atvejis“.

vaiku-ligos_4981

„Žilvičio“ bendruomenės atstovai ir jų bičiuliai atidžiai klausėsi patarimų, kaip auginti sveikus vaikus.

Pakalbėti apie vaikų sergamumą ir pasitarti, kaip užkirsti kelią ligoms buvo pakviesti medikai, vaikų tėveliai, kitų įstaigų atstovai.

Pasak Lietuvos sveikatos mokslų universiteto mokslų daktarės docentės Eglės Vaitkaitienės, vaikai dažniausiai serga dėl to, kad turi silpną imunitetą ir virusams nėra atsparūs. „Didelę problemą matome dėl nusilpusių vaikų. Akivaizdu, kad tiek tėvai, tiek vaikai dažnai tingi pajudėti, pasportuoti, pavaikščioti gryname ore. Yra daug šeimų, kur mėgstama tinginiauti žiūrint televizorių ar žaidžiant kompiuterinius žaidimus. Mano patarimas vienas – kasdien bet kokiu oru būtina išeiti su vaikais į lauką, nereikia pamiršti sveikos mitybos ir , žinoma, daug bendrauti bei kalbėtis su vaikais, jiems negailint dėmesio. Vaikų sveikatos šaltiniai yra gera atmosfera šeimoje, visavertė mityba ir teigiamų įpročių ugdymas“, – konstatavo gydytoja.

„Vaikų sveikatos šaltiniai yra gera atmosfera šeimoje, visavertė mityba ir teigiamų įpročių ugdymas“, - konstatavo Lietuvos sveikatos mokslų universiteto mokslų daktarė docentė Eglė Vaitkaitienė.

„Vaikų sveikatos šaltiniai yra gera atmosfera šeimoje, visavertė mityba ir teigiamų įpročių ugdymas“, – konstatavo Lietuvos sveikatos mokslų universiteto mokslų daktarė docentė Eglė Vaitkaitienė.

Jai antrino ir kolegė Viltara Dūdienė. Anot jos, negalima pamiršti vaikus pratinti prie teisingos dienotvarkės su judėjimu, daržovių valgymu bei greito nevisaverčio maisto atsisakymu. „Sveikata reikia rūpintis nuo mažų dienų ir nuolat. Blogiausia, kai susirūpinama tik užpuolus bėdoms. Dar viena didelė mūsų visuomenės rykštė – savigyda. Turime įsiminti, kad antibiotikai, kurių gana dažnai griebiamės, gydo ne virusines, o bakterines ligas, tad slogos jais neišgydysime. O jei mano nuomonės kas klausia dėl skiepų, kurie tapo svarbiu diskusijų objektu, tai aš sakau, kad pati skiepijuosi ir tą patariu daryti savo artimiesiems. Kiekvienas žmogus turi teisę turėti savo nuomonę ir daryti vienokius ar kitokius sprendimus“, – sakė gydytoja V. Dūdienė.

Renginio organizatorės pasidžiaugė, kad į forumą susirinko nemažai jų įstaigos auklėtinių mamyčių, kurios nori išgirsti naudingų patarimų, kaip auginti sveikus ir stiprius vaikučius.

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.