Kėdainių rajono savivaldybės Mikalojaus Daukšos viešoji biblioteka gavo naujų knygų ir kviečia skaitytojus.

Sohn Won-pyung „Migdolai“

Tai nepaprasta istorija apie draugystės galią ir savęs pažinimą.

Knygos herojus Jundžė kitoks nuo gimimo. Jis nejaučia emocijų – nei džiaugsmo, nei liūdesio, nei pykčio ar baimės, jo veido išraiška visada išlieka tokia pati. Tiesą sakant, Jundžė kitiems dažnai atrodo panašesnis į robotą nei žmogų. Tai lėmė aleksitimijos sutrikimas – neišsivystę migdoliniai kūnai, atsakingi už emocijų reguliavimą.

Jaunuolis neturi draugų, tačiau motina su močiute daro viską, kad užtikrintų Jundžei kuo saugesnį ir geresnį gyvenimą. Nediduko jų buto sienos nukabinėtos rašteliais, primenančiais, kada Jundžė turėtų nusišypsoti, kada tarstelti „ačiū“, o kada – nusijuokti.

Vieną dieną viskas apsiverčia aukštyn kojomis ir šešiolikmetis Jundžė, neturintis socialinių įgūdžių, lieka vienas. Nusprendęs pats vienas prižiūrėti šeimos knygyną, jis stengiasi gyventi normalų gyvenimą – tokį, kokio jam linkėjo mama.

Vis dėlto Jundžės gyvenimą ir vėl supurto – šįkart naujas bendraklasis Konis. Sakoma, kad Konis – tikras mafiozas, prisidirbęs visko, gal tik dar nieko nenužudęs. Ir Jundžė tampa jo auka. Tačiau paradoksas: laikui bėgant tarp jaunuolių užsimezga ryšys – karštakošis Konis viliasi iš abejingo Jundžės išmokti kontroliuoti emocijas, o Jundžė tikisi pasimokyti iš Konio, kaip jausti. Abu atstumtieji, vienišiai ir keistuoliai supranta turį daugiau bendro, nei būtų pagalvoję. Pažindami vienas kitą, jie sykiu ima geriau pažinti ir patys save.

Jundžės gyvenime atsiradus naujiems žmonėms – įskaitant ir Torą, merginą iš mokyklos, – atsiveria jaunuoliui dar nepažįstamas pasaulis. Po truputį ir jo paties viduje kažkas ima keistis. Vis dėlto tikrasis iššūkis Jundžės dar laukia priešakyje.

Pietų Korėjos rašytoja, režisierė ir scenaristė Sohn Won-pyung (g. 1979) Sogango universitete įgijo socialinių mokslų ir filosofijos bakalauro laipsnį. Kūriniuose ji tyrinėja žmogaus egzistenciją, asmenybės augimą. Debiutinis rašytojos romanas „Migdolai“ kaipmat sulaukė pripažinimo, jis išverstas į daugiau nei 20 kalbų, pelnė apdovanojimus.

Knygą 2023 m. lietuvių kalba išleido leidykla „Sofoklis“, iš korėjėčių kalbos išvertė Martynas šiaučiūnas-Kačinskas.

Parengta pagal leidyklos informaciją

Lydia Sandgren „Gyvenimo raštai“

Tai paslaptingas, aštrus, praėjusių dienų ilgesiu alsuojantis kūrinys.

Debiutinis švedų rašytojos Lydios Sandgren romanas „Gyvenimo raštai“ įtraukia pasakojimu apie žmonių meilę, jėgą ir meną bei gyvenimą keičiančius lemtingus sprendimus.

Energingas ir drąsus literatūros bei filosofijos paslapčių tyrinėtojas, originalus leidėjas Martinas Bergas patiria skaudų smūgį – šeimą mįslingai palieka jo žmona ir vaikų motina Cecilija. Dabar 50-metį vyrą gniuždo juodžiausia kūrybos ir gyvenimo krizė. Negana to, jam priklausanti leidykla Geteborge sunkiai dorojasi su finansiniais ir ekonominiais iššūkiais.

Širdies skausmą dar labiau didina ryškiausia artimo draugo dailininko Gustavo Bekerio darbų paroda: kiekviename kūrinyje Martinas įžvelgia Cecilijos bruožus. Juk kadaise ji buvo Gustavo mūza…

Iš parodos plakatų mieste žvelgiančios mamos akys į neviltį varo ir Martino dukterį Rakelę. Mergina neranda vietos Geteborgo klubuose, knygynuose ir bibliotekose. Atsakymų į kamuojančius klausimus ji ieško mamos knygose, užrašuose ir kituose darbuose. Vieną dieną Rakelei į rankas patekusios knygos pasakojimas taip ją sukrečia, kad priverčia priimti lemtingą sprendimą dėl dingusios mamos.

Monumentali, kelių kartų gyvenimą aprėpianti saga „Gyvenimo raštai“ Švedijoje akimirksniu tapo bestseleriu, o jos autorę Lydia Sandgren pavertė tikra literatūros sensacija. Įvertinti prestižiniu 2020 metų geriausio Švedijos grožinės literatūros prizu „Gyvenimo raštai“ užkariavo tūkstančių skaitytojų širdis ne tik autorės gimtinėje, bet ir visame pasaulyje.

Knygą lietuvių kalba 2023 m. išleido leidykla „Alma littera“, iš švedų kalbos vertė Laima Bareišienė.

Parengta pagal leidyklos informaciją

Sara Gottfried „Kaip atkurti hormonų pusiausvyrą“

Iš šios knygos moterys sužinos, kaip atkurti hormonų pusiausvyrą, susigrąžinti kokybišką miegą, lytinį potraukį ir gyvybingumą taikant S. Gottfried taisykles.

Pasak knygos autorės, tai kelionė į jūsų geriausią savijautą, į autentiškiausią savastį.

Kai mūsų endokrininė sistema išsiderina, jaučiamės sudirgusios, pavargusios ir nelaimingos. Visgi dažnas tradicinės medicinos atstovas tokios savijautos priežasčių ieško kitur. Neretai varginančiais simptomais – nemiga, nuolatiniu nerimu, padidėjusia juosmens apimtimi ir sumažėjusiu lytiniu potraukiu – besiskundžiančioms moterims skiriamas kalnas tablečių ar netgi tvirtinama, kad šie pokyčiai, sulaukus tam tikro amžiaus, yra natūralūs. Šios knygos autorė Sara Gottfried su tuo kategoriškai nesutinka. Ji siūlo konkrečiais metodais paremtą planą, leisiantį jums atkurti hormonų pusiausvyrą, susigrąžinti gerą savijautą ir gyvenimo džiaugsmą.

Derindama natūralius ir mokslo pripažintus gydymo metodus, autorė Sara Gottfried tūkstančiams moterų visame pasaulyje padėjo išvengti lėtinių ligų, vėl pasijusti gyvybingoms, veržlioms ir jausmingoms. Ši knyga „Kaip atkurti hormonų pusiausvyrą. Susigrąžinkite kokybišką miegą, lytinį potraukį ir gyvybingumą taikydamos S. Gottfried taisykles“ kviečia į nuotaikingą kelionę po slapčiausias hormonų pasaulio kerteles. Joje rasite išsamius klausimynus, skirtus hormonų disbalanso priežastims nustatyti, ir geros savijautos planą kiekvienai, kuri, siekdama atkurti hormonų pusiausvyrą, ieško patikimo vadovo ir draugiško patarimo.

Knygoje „Kaip atkurti hormonų pusiausvyrą. Susigrąžinkite kokybišką miegą, lytinį potraukį ir gyvybingumą taikydamos S. Gottfried taisykles“ aptariama, kas yra hormonai, kaip jie veikia ir kas lemia hormonų pusiausvyros sutrikimus. Patariama, kaip natūraliai, nevartojant receptinių vaistų pakoreguoti sutrikusią hormonų pusiausvyrą. Sužinosite, kaip pasirengti, išgyventi perimenopauzės laikotarpį ir pasitikti menopauzę, jaučiantis laimingoms bei sveikoms. Kokių prevencinių priemonių ir gyvensenos pokyčių imtis, siekiant išvengti hormonų pusiausvyros sutrikimų bei lėtinių degeneracinių ligų.

Sara Gottfried (g. 1967) – Harvardo universiteto absolventė, sertifikuota gydytoja ginekologė, jogos mokytoja ir visame pasaulyje pripažinta specialistė, išleidusi jau tris New York Times ir Amazon bestselerius. Ji jau 25 metus dirba gydytoja, praktikuoja funkcinę ir individualizuotą mediciną bei vadovaujasi požiūriu, kad, užuot gydžius tik simptomus, svarbu ieškoti giluminių sveikatos problemų priežasčių.

Knygą 2023 m. lietuvių kalba išleido leidykla „Sofoklis“, aš anglų kalbos vertė Michailas Aizenas.

Parengta pagal leidyklos informaciją

M. Daukšos viešoji biblioteka (Didžioji Rinka 5) ir Vaikų ir jaunimo skyrius (Didžioji Rinka 4) dirba:

trečiadienis10–18
ketvirtadienis10–18
penktadienis10–18
šeštadienis09–16
sekmadienisUždaryta
pirmadienis10–18
antradienis10–18

Kėdainių m. M. Daukšos viešosios bibliotekos ir „K. m.” inf.

Titulinė nuotrauka – iš „K. m.” archyvo.