Šiandien kėdainiečiai pranešė matę, kaip prie Nevėžio upės atskubėję ugniagesiai ties pėsčiųjų tiltu skubiai leido į upę valtį. Žmonės nerimavo, gal atsitiko kokia nelaimė?

Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Andrius Eidimtas patikino, kad nieko blogo nenutiko, tiesiog ugniagesiai gelbėtojai treniruojasi.

„Mes periodiškai pagal numatytą planą rengiame pratybas. Šiuo atveju jos vyksta ant vandens. Pratybų metu išbandomi skendusio asmens paieškos būdai, vykdomas tariamo nukentėjusiojo užkėlimas ant Hansa rogių arba valties, transportavimas į krantą ir pirmos pagalbos suteikimas.

Jei orai leis, šią savaitę tokias pratybas vykdysime ir kitomis dienomis, nes yra keturios ugniagesių gelbėtojų pamainos ir jos visos turi tą pačią užduotį – pasimokyti teikti pagalbą vandenyje.

Vasara prasidėjo, daug žmonių leidžia laiką prie vandens ir tikėtina, kad gali nutikti įvairių nelaimių, todėl turime užtvirtinti savo įgūdžius, sukoordinuoti veiksmus, kurių būtų imamasi nelaimės atveju.

Praėjusią savaitę Labūnavoje turėjome susitikimą su vaikais, kurio metu irgi pademonstravome vaikams, kaip yra atliekami skęstančio žmogaus gelbėjimo darbai. Tąsyk mūsų tarnybos ugniagesys gelbėtojas vilkėjo naro kostiumą ir imitavo, kad skęsta, o kolegos, tarp kurių buvo ir Pramonės ugniagesių komanda, traukė jį į krantą.

Vaikai turėjo galimybę ne tik stebėti viską iš šalies, bet ir patys pabandyti mesti nukentėjusiajam gelbėjimosi ratą. Tik atrodo, kad tai padaryti yra paprasta, o iš tiesų, tą ratą pavyksta numesti vos 2–3 metrus.

Statistika rodo, kad dažniausiai žmonės skęsta būdami už kokių 10-ies metrų nuo kranto, tad rodėme, kokios dar parankinės priemonės gali būti naudojamos žmogui gelbėti“, – apie ugniagesių gelbėtojų vykdomą pasirengimą galimoms nelaimėms pasakojo Kėdainių PGT vadovas.