Po pavasario atostogų į Kėdainių „Ryto“ progimnaziją, kurioje kovo 30 d. kilo koronaviruso infekcijos protrūkis, grįžo visi pradinukai, išskyrus vieną klasę.

Susirgo darbuotojai ir mokiniai

Vadovaujantis Nacionalinio visuomenės sveikatos centro raštu ir Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu, balandžio 12–14 dienomis vienos klasės mokiniai yra saviizoliacijoje ir mokosi nuotoliniu būdu.

 „Su protrūkiu Kėdainių „Ryto“ progimnazijoje iš viso susiję 11 COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) atvejų. Susirgo 2 mokiniai ir 9 darbuotojai, iš jų 2 mokytojai. Moksleivių ir darbuotojų atvejai epidemiologiškai nesusiję, nes susirgę ūkio dalies darbuotojai ir mokytojai užkrečiamuoju laikotarpiu su mokiniais tiesioginio sąlyčio neturėjo. Abu susirgę vaikai iš vienos klasės, tarpusavyje turėjo didelės rizikos sąlytį“, – pirmadienio vakarą informavo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Kauno departamento Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vyriausioji specialistė Rima Gabrielaitė.

Balandžio 13 dienos Statistikos departamento sudaryto interaktyvaus COVID-19 ligos protrūkių žemėlapio duomenimis, šioje ugdymo įstaigoje registruota pirmojo atvejo data – kovo 30 diena, paskutinio nustatyto atvejo data – balandžio 7 diena.

Kas lėmė išplitimą

Pasak specialistės, neatmetama hipotezė, kad COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) protrūkio pradžia buvo dar prieš grįžtant pradinių klasių mokiniams į klases, kuomet ūkio dalies darbuotojai ruošė patalpas ir galimai ne visuomet laikėsi bendrųjų COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) valdymui skirtų prevencinių priemonių (fizinio atstumo, veido kaukių dėvėjimo ir kt.), o tai lėmė COVID-19 ligos išplitimą įstaigoje.

Siekiant suvaldyti protrūkį, mokyklos patalpos buvo dezinfekuotos pagal Sveikatos apsaugos ministerijos parengtas rekomendacijas, mažos rizikos sąlytį turėję 49 darbuotojai profilaktiškai testuoti dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) nustatymo, o didelės rizikos sąlytį turėję mokiniai izoliuoti.

Tuo tarpu „Ryto“ progimnazijos direktorius Albinas Stankevičius balandžio 9 dieną teigė, jog užsikrėtimo šaltinis nežinomas, tačiau esanti viena keista aplinkybė: dauguma darbuotojų (8 iš 10) susirgo po skiepo „Pfizer“ vakcina.

„Toliau bus taikomos tos pačios infekcijos kontrolės priemonės. Kol kas mokinių testavimas nenumatytas, o darbuotojai bus testuojami balandžio 12 dieną. Stengdamiesi suvaldyti protrūkį, ir toliau vadovausimės LR SAM sprendimais ir parengtomis rekomendacijomis“, – balandžio 9 dieną informavo progimnazijos vadovas, linkėdamas visai mokyklos bendruomenei sveikatos.

Rekomenduojama, bet neprivaloma

Kėdainių rajono savivaldybė pirmadienį informavo, kad „Ryto“ progimnazijos 13 pradinio ugdymo mokytojų jau paskiepyta bent viena vakcinos doze. Dėl objektyvių priežasčių nevakcinuojami 5 mokytojai. Darbuotojams profilaktinis testavimas privalomas kas 7–10 dienų, tačiau mokiniai testuojami nebus. „Mes negalime viršyti OV (operacijų vadovo – red. past.) sprendimų, o teisės aktai nenumato Kėdainių rajono savivaldybės mokyklose kaupinių PGR vykdymo“, – rašoma atsakyme „Kėdainių mugei“.

„Šiuo metu privalomo moksleivių testavimo nenumato jokie šalyje galiojantys teisės aktai, todėl jis yra tik rekomenduojamas“, – teigė NVSC Kauno departamento vyr. specialistė R. Gabrielaitė.

(Asociatyvi „Pixabay“ nuotr.)