Gruodžio 16 d. 16 val. Kėdainių Mikalojaus Daukšos viešojoje bibliotekoje, Didžiosios Rinkos a. 5, Kraštotyros skyriaus parodų erdvėje atidaroma Kėdainiuo­se gyvenančių Ukrainos menininkių Olenos Maškinos ir Olgos Šypilovos darbų paroda „Puoselėju viltį“.

Šaltis mus moko vertinti šilumą.

Tamsa – branginti šviesą.

Karas moko branginti kiekvieną akimirką…

(nežinomas autorius)

Šios ukrainiečių kalba parašytos eilutės lydi vieną iš Olgos – Ukrainos menininkės, tęsiančios savo darbus Lietuvoje – paveikslų. Jame didžiaakė mergaitė su angelo sparnais delnais šildo mažą Ukrainos vėliavos spalvomis padabintą namelį. Tarsi namų židinio ir visos šalies angelas sargas… Meno kalba – universali. Ji padeda išlieti namų ilgesį ir rūpestį dėl savo šalies. Padeda niekuomet neprarasti vilties. Apie tai – ir Olgos kūriniai. Olgai atrodo, kad būtent paveiksluose ji gali geriau parodyti žmonėms savo emocijas, palaikyti ukrainiečius, ir ne tik morališkai… Dalį pelno, gauto pardavus savo darbus, moteris perveda į kariuomenės banko sąskaitą Ukrainoje arba Ukrainos fondą Lietuvoje. „Juk Ukraina labai vertai gina šalies garbę ir orumą – ir kaip ja nesižavėti!”, – sako ji.

Mes, lietuviai, istorijos audrų blaškyti po atšiauriausius kraštus, galime suvokti namų netekties skausmą. Namai, kur glūdi tavo šaknys – žmogaus stiprybės ir tapatybės pagrindas. Todėl ir antroji parodos autorė, Olena, gyvena viltimi sugrįžti į savo šalį:

Liūdesys, skausmas ir troškimas gyventi.

Laikas slenka, bet žaizdos negyja.

Sodinu sėklas, puoselėju viltį laukdama, kol grįšiu į namus ir savo žemėje išauginsiu naują gyvenimą.

Olena – architektė, Ukrainos dizainerių sąjungos narė. Skrebinimu (angl. scrapbooking) ji užsiima aštuonerius metus, dirba mišria technika. „Ši technika užburia galimybe maišyti medžiagas, stilius ir kryptis. Tai begalinė versmė, leidžianti pasireikšti individualiai pasaulio vizijai ir jos įgyvendinimui visuomenėje. Daugiausia naudoju vintažo, gotikos ir „steampunk“ stilius. Mėgstamiausias mano objektas yra užrašų knygelė – daiktas, kuriame galima užsirašyti mintis, piešti akimirkas ir saugoti paslaptis. Noriu, kad pamiltumėte šią nuostabią rankdarbių rūšį – iškarpų knygą“, – sako įspūdingų darbų autorė.

Kviečiame apsilankyti!

Kėdainių M. Daukšos viešosios bibliotekos informacija