Krakiškiams jaučiu baltą pavydą, tik pažiūrėkite, kiek įdomių renginių vyksta šiame miestelyje. Pati gyvenu viename rajono kaime, nerašau kuriame, nes nenoriu įžeisti savų kultūros darbuotojų, bet jiems tikrai reikėtų pasižiūrėti, kaip dirba krakiškiai.

Savaitgalį čia vėl vyko bagažinių turgelis, kuriame žmonės galėjo pirkti, mainyti, dovanoti, parduoti ar keistis nebenaudojamais daiktais, o šią savaitę dar rengiamas dviračių žygis bei įdomaus formato spektaklis – aktoriai atvyks motociklais. Girdėjau, bus ir stovykla jaunimui.

Ir visa tai nemokamai. Tik dalyvauk, žmogau“, – štai kokį vienos kraštietės laišką gavo „Kėdainių mugės“ redakcija.

Vakar Krakėse vykęs trečiasis bagažinių turgelis vėl sulaukė ne tik krakiškių, bet ir kitų rajono vietovių gyventojų dėmesio, nes čia pat rugsėjis, reikia išleisti vaikus į mokyklą, tad daugeliui reikėjo įvairių mokyklinių reikmenų, uniformų ir pan.

Vieni mainėsi daiktais ar drabužiais, kiti juos dovanojo arba pardavė. Nors buvo labai karšta, ir dalyvių, ir lankytojų susirinko nemažai.

Trečiadienį rengia dviračių žygį

„Rugpjūčio 23 d. kviečiame sėsti ant dviračių ir Baltijos kelio dieną paminėti keliaujant 1830 m. ir 1863 m. sukilimo takais. Kelionės maršrutas: Krakės–Plinkaigalis–Rezgiai–Ažytėnai–Lenčiai–Krakės. Išvykstame 17 val. nuo Krakių kultūros centro.

Kelionėje būtina turėti tvarkingą dviratį, šviesą atspindinčią liemenę, vandens, pageidautina įsidėti užkandžių, lietuviškos atributikos.

Labai kviečiame keliauti kartu su šeimos nariais, draugais ir aktyviai paminėti Baltijos kelio dieną“, – kviečia organizatoriai.

Ketvirtadienį laukia neįprasto formato spektaklis

Rugpjūčio 24 d. (ketvirtadienį) 15 val. į Krakes dviem motociklais atvyksta puikus spektaklis, kuris bus rodomas M. Daukšos skverelyje, prie Krakių bažnyčios.

Aktoriai Laurynas Jurgelis ir Aleksandras Špilevoj į Krakes atvyks motociklais. Jie ir bus spektaklio rekvizitas.
(Organizatorių nuotr.)

„Stepai, gazo!“ – tai smagus dviejų aktorių storytellingo spektaklis, atskleidžiantis neįtikėtinai įdomius, bet mažai kam žinomus Lietuvos didžiojo kunigaikščio Stepono Batoro gyvenimo įvykius.

Aktoriai Laurynas Jurgelis ir Aleksandras Špilevoj spektaklio metu papasakos iki šiol mažai girdėtą, realiais faktais paremtą, bet pačių aktorių išmone, fantazija ir smagiomis prielaidomis praskiestą istoriją.

Spektaklis vyks po atviru dangumi, jame nenaudojami įprasti dramos teatro elementai – scenografija, sceninis apšvietimas, kostiumai, grimas, šiuolaikiniai scenos efektai ir kt. Spektaklio aktoriai, panašiai kaip praeityje vežimais keliavę klajojantys artistai, atvažiuos dviem motociklais, ir nulipę nuo jų, pradės savo improvizuotą storytellingo pasirodymą, pasitelkdami tik tai, kas telpa jų motociklų krepšiuose.

Tokiu būdu žiūrovai pamatys, kaip tuščioje erdvėje iš nieko gimsta spektaklis. Taip pat jie išgirs smagią, įdomią istoriją, iškelsiančią nemažai klausimų ne tik apie Lietuvos praeitį, bet ir mūsų dabartį – mūsų nepaaiškinamas baimes, troškimus, kompleksus ir svajones.

Spektaklis nemokamas.

Dar bus ir nemokama stovykla

Rugpjūčio 28–30 d. Krakių jaunimas nuo 14 iki 29 m. kviečiamas į Krakių atvirosios jaunimo erdvės „Gilė“ rengiamą nemokamą stovyklą „Tu gali tai patirti“. Stovyklos, kuri minėtomis dienomis vyks nuo 15 iki 20 val., metu vyks įdomios ir patirčių pilnos veiklos: savigynos, šaudymo treniruotės, edukaciniai užsiėmimai, susitikimai, pramogos.

Vietų skaičius yra ribotas, tad reikia užsiregistruoti iki rugpjūčio 27 d. tel. 8 614 55 862 (Daiva).

,,Kėdainių mugės“ ir organizatorių inf.