Sunku įsivaizduoti statybų aikštelę be įvairiausios technikos. Taip pat keistai atrodo statybvietė be konteinerių. Terminą konteineris dažniausiai suprantame kaip tam tikrą talpą statybinėms atliekoms krauti. Be abejo, be jų neapsieina nė vienas statybų projektas. Tačiau šiandien konteinerio sąvoka gerokai išsiplėtė. Atliekant statybos darbus naudojami konteineriai ne tik šiukšlėms krauti, bet ir naudoti kitoms reikmėms. Transportuojami konteineriai/nameliai atlieka darbuotojų apgyvendinimo, biuro, dušo ar WC funkcijas. Projektų vadovams tai labai palengvina darbą. Darbuotojams nereikia visą dieną karštyje ar šaltuoju metų sezonu be pertraukų dirbi atšiauriomis sąlygomis, o vietoje esantis mini biuras leidžia darbų eigą stebėti visą dieną nepertraukiamai.

Statybų vietoje esantys konteineriai, naudojami žmonių reikmėms

Kaip minėjome, konteinerių paskirtis šiandien suvokiama šiek tiek plačiau. Nors nameliai, kuriuose darbuotojai pietauja, prausiasi ar naudojasi WC, dažnai vis dar vadinami vagonėliais, jie yra priskiriami konteinerių nuomos kategorijai. Be abejonės, pirkti tokį konteinerį – vagonėlį yra gerokai per brangu. Juk šiandien statybos vyksta labai sparčiai, tad tokio namelio gali prireikti vos keletai mėnesių. Tuo tarpu išnuomotas konteineris bus daug pigesnė investicija ir išlaisvins iš rūpesčių, kur jį laikyti, kai būna nenaudojamas.

Visi žmonių reikmėms naudojami konteineriai yra lengvai transportuojami, turi elektrinius radiatorius, rozetes ir įrengtą apšvietimą. Konteinerinės sanitarinės WC ir dušo patalpos turi 4-6 vietas nusiprausti po dušu arba pasinaudoti WC kabina. Taip pat, paprastai tokioje patalpoje būna įrengta ir porą kriauklių rankoms nusiprausti. Konteinerinės biuro ar apsaugos darbuotojo patalpos pasižymi aukšta kokybe, tvirtumu ir patikima eksploatacija, užtikrina maksimalų stabilumą ir saugumą. Tai be galo patogu ir ekonomiška. O ir statybvietė gali būti stebima ištisą parą.

Konteineriai statybinėms atliekoms

Kad ir kokios reikalingos konteinerinės patalpos žmonių reikmėms patenkinti, vis tik vieni svarbiausių konteinerių statybos vietoje – konteineriai šiukšlėms krauti ir išvežti. Nuomoti ar pirkti šiukšlių konteinerius – klausimas, kuris kamuoja ne vieną statybų vadovą. Daugeliui nepriimtinas tas faktas, jog sumokėjus pinigus už prekę, ją vis tiek teks grąžinti. Tačiau reikėtų apsvarstyti ir tokius niuansus: prireiks vietos konteineriams laikyti, kai jie nenaudojami ir bet kokiu atveju reikalingos sąlygos, užtikrinančios, kad konteinerių nepasieks drėgmė ar kitos nepalankios sąlygos. Be to, nuoma visuomet bus pigiau, nei gaminio įsigijimas.

Taigi, į ka atsižvelgti renkantis konteinerius šiukšlėms? Pirmiausia dera apsvarstyti ne tai, kas pigiau, o kas išties reikalinga. Statybiniai konteineriai skiriasi dydžiu. Galima sutaupyti tuomet, kai pasirenkamas didesnis statybinius konteineris, tuomet reikės rečiau kreiptis dėl atliekų išvežimo. Beje, dar vienas pliusas konteinerių nuomai. Tokia veikla užsiimančios įmonės dažnai siūlo platų papildomų paslaugų spektrą: technikos atvežimą ir montavimą, konteinerių valymą ir sujungimą, laikino objekto aptvėrimą ir kitas paslaugas.

Kitos konteinerių nuomos bazių prekės

Statybvietėse aktualu ne tik suteikti palankias sąlygas dirbantiems ar išvežti statybines atliekas. Labai aktualu ir statybos medžiagų sandėliavimas. Laikyti jas po atviru dangumi tikrai nėra pats protingiausias sprendimas. Ekonomiškas ir patikimas sandėliavimo sprendimas – tentinis angaras. Tai yra aliuminio ir cinkuoto plieno karkasas, aptrauktas PVC tentine danga. Tokių angarų plotis dažnai siekia 10 metrų, o aukštis iki stogo 5.5 metro. Tad galima lengvai įvažiuoti ir sunkesnėms transporto priemonėms.

Kitas aktualus klausimas – laikinas statybvietės aptvėrimas. Nesunkiai galėsite išsinuomoti cinkuotą tvorą su plastbetonio padu. Laikinos tvoros segmentai tarpusavyje sujungiami metalinėmis jungtimis. Jeigu norite apsaugoti statybvietę nuo pašalinių akių ar atšiaurių oro sąlygų, pasinaudokite tvoros uždengimo plėvelės nuoma. Plėvelės kraštuose yra paruošti aliumininiai žiedai plėvelės tvirtinimui.

Užs. Nr. 268

Panašios naujienos