Jeigu planai išvykti į užsienį vėl nuplaukė – nenusiminkite, tai nereiškia, kad kelionė neįmanoma. Griebkite į rankas knygą apie įspūdingus žygius, egzotiškus maršrutus, nuotaikingus kelionių gidus su patarimais keliautojams.

Keliavimas laiku ir erdve – magiška knygų savybė. Knygos apie keliones užsienyje sudomins ne tik norinčius pažinti svetimą kultūrą ir pakeisti supantį kraštovaizdį, bet ir grįžusius namo po pasibaigusių atostogų svetur, tačiau siekiančius kuo ilgiau išsaugoti įspūdžius ir gerą atostogų nuotaiką.

1. Rasa Rožinskienė „Žalio turisto užrašai. Kuba: kelionė per save“

Žurnalistė ir menininkė Rasa Rožinskienė su skaitytojais dalinasi savo kelionių dienoraščiu, kuriame šmaikščiai ir nuotaikingai aprašo savo linksmą patirtį, nusprendus išvykti kartu su šeima į kitą pasaulio kraštą.

Knygą verta perskaityti tiems, kurie nedrįsta perlipti per save ir pasiryžti nuotykiams dėl įsisenėjusių baimių ir vidinių barjerų. Autorė pasakoja, kaip kelionės metu ją apniko senatvės baimė, vidinė tuštuma, pasiklydimas savyje ir visa tai – visiškai svetimame, laike sustingusiame krašte. Vis dėl to, nepažįstamoje šalyje rašytoja sugebėjo kovoti su savo kompleksais, išdrįso pažvelgti į akis naujovėms, kurių anksčiau prisibijojo, įveikė nuolat kankinantį nerimą ir ryžosi naujiems iššūkiams.

Linksmų istorijų sūkuryje R. Rožinskienė supažindins su spalvingąja Kuba, kurioje revoliucinės nuotaikos susimaišo su Lotynų Amerikos laisvės dvasia. Egzotika, nuotykiai ir vidinės kovos – puiki knyga norintiems sudalyvauti linksmoje kelionėje po Kubą bei tiems, kurie išsiruošę į užsienį bijo tapti „žaliais“, nuolat apsikvailinančiais turistais.

2. Tahir Shah „Kalifo rūmai. Metai Kasablankoje“

Svajojantiems nusikelti į karščiu alsuojantį Maroką, kuriame susipina spalvos ir kvapai, triukšmingi turgūs ir beribės dykumos, įkyrūs prekeiviai ir saldi mėtų arbata, pasitarnaus Tahir Shah romanas „Kalifo rūmai. Metai Kasablankoje“. Tai istorija apie šeimą, bėgančią nuo ūkanoto Londono į egzotiškąjį Maroką, pradėti naują gyvenimo etapą, įsikuriant buvusio kalifo rūmuose.

Papročių skirtumai, svetimos tradicijos, kitoks gyvenimo būdas ir pasaulio suvokimas – kai „rytoj“ gali tapti mėnesiu, o siesta tęsiasi visą diena – marokiečių gyvenimo ypatumai puikiai pavaizduoti šioje pozityvo ir juokingų istorijų kupinoje knygoje.

3. Silvia Moreno-Garcia „Meksikos gotika“

Mėgstantiems liepsnojančią Meksikos dvasią, Silvia Moreno Garcia romanas „Meksikos gotika“ taps tikra atgaiva akims. Autorė sugrąžina gotikinio siaubo romano žanrą į madą ir supažindina skaitytojus su šeštojo dešimtmečio Meksika, tradicijomis ir prietarais, tuo pačiu išlaikydama šiurpią atmosferą, papildytą dar keistesniais personažais.

Kanadoje gyvenanti meksikiečių kilmės rašytoja vaizduoja atokų Meksikos miestelį ant didžiulio kalno, kuriame stūkso paslapčių kupinas Viktorijos stiliaus dvaras. Miestelėnai kalba, kad šiame dvare moterys kraustosi iš proto. Vieną dieną ant dvaro slenksčio pasirodo žvitri ir koketiška aristokratė Noemė Taboada, pasiryžusi sužinoti tiesą, kas atsitiko neseniai ten apsigyvenusiai jos pusseserei Katalinai, tačiau atvykus į dvarą, jį palikti nėra taip paprasta.

Knyga, kurią norėsis perskaityti vienu ypu – romane palengva kylantis siaubas ir įtampa nedingsta iki paskutinio puslapio. Tad jei norite įspūdingos knygos, kuri pagardintų jūsų atostogas, kitokio žvilgsnio į ryškiaspalvę ir mistišką Meksiką bei ilgam išliekančių pojūčių – „Meksikos gotika“ atitiks visus kriterijus.

4. Erika Umbrasaitė „Prancūzija Mon amour“

Knyga apie prancūzišką meną gyventi ir mėgautis šia diena. Žurnalistė ir rašytoja Erika Umbrasaitė prieš daugiau nei dešimtmetį persikėlė gyventi į Prancūziją ir savo humoro kupiname esė rinkinyje moko mėgautis gyvenimu taip, kaip tai daro prancūzai. Čia neverta tausoti jausmų, reikia mėgautis visais gyvenimo malonumais, kurių neverta atidėlioti rytojui – šokoladu, eklerais, nauju meilužiu ar gražiais apatiniais.

Skaitytojams atsivers užburianti, tačiau tuo pačiu natūrali ir tikra Prancūzija, kurioje gyvena snobiški prancūzai, puikiai mokantys flirtuoti, pasijuokti iš savęs ir švęsti gyvenimą. Knyga patiks tiek pabuvojusiems Prancūzijoje ir išsiilgusiems bohemiškos šalies dvasios, tiek ketinantiems ten vykti bei svajojantiems apie šį romantika alsuojantį kraštą.

5. Rimvydas Laužikas, Anželika Laužikienė „Graikija. Alyvmedis, vynmedis ir laivas“

Jei esate Graikijos gerbėjas ir vis nepasisotinate šia žavinga šalimi arba dar svajojate ją aplankyti, Rimvydo ir Anželikos Laužikų knyga atvers duris į antikinę, bizantiškąją, Osmanų laikų ir šiandieninę Graikiją, kurioje netrūksta įspūdingų gamtovaizdžių, turtingos kultūros ir gardaus maisto.

Autoriai pripažįsta, kad šią mitais ir legendomis apipintą šalį kiekvienas mato savaip. Čia nustebinti ir užburti gali viskas – nuo gurmaniškos virtuvės iki draugiškų gyventojų. Knyga „Graikija. Alyvmedis, vynmedis ir laivas“ aprėpia šios staigmenų nestokojančios šalies istoriją, mitologiją, kultūrą, lankytinas vietas ir kitą reikalingą informaciją. Skaitytojai sužinos, kas sieja Lietuvą su Graikija, kokios išankstinės nuostatos apie Graikiją yra neteisingos, o taip pat ir apie šiltą vietinių gyventojų elgesį ir malonius netikėtumus.

6. James Clavell „Šiogūnas“

Norintiems daugiau sužinoti apie japonų kultūrą ir istoriją, verta į rankas paimti įtraukiančią James Clavell knygą „Šiogūnas“. Tai pirmoji dviejų dalių epo knyga, skaitytojus nukelianti į viduramžių Japoniją, Pagrindinis veikėjas britų kapitonas Džonas Blektronas patenka į nelaisvę japonams ir laikui bėgant paaiškėja, kaip svetima kultūra ilgainiui paveikia vakarietį.

Romane neapeinamos ir tokios temos kaip nesutarimai tarp senosios religijos ir vietinių krikščionių, vaizduojama trapi taika viduramžių Japonijoje ir feodalinis šalies paveikslas. Svetima kultūra, kitokie papročiai, politinės intrigos, samurajai ir geišos, meilė ir mirtis – knyga patiks besidomintiems Rytų kultūra, istorija ir nuotykiais.

7. Helen Russell „Daniško gyvenimo metai“

Ar žinojote, kad vieni laimingiausių žmonių pasaulyje gyvena Danijoje? Žurnalistė Helen Russell to taip pat nežinojo, tad tipiška londonietė nusprendė sustabdyti savo sėkmingą karjerą ir išvykti praleisti vienerius metus Danijoje, kad išsiaiškintų danų laimės formulę.

Šalis, kurią siejame su tamsiomis žiemomis, lietumi, marinuota silke ir „Lego“ konstruktoriais atskleidžia savo tikrąsias spalvas ir atveria duris į tikrąją tiesą, kodėl Danijoje gyventi yra kiek smagiau ir paprasčiau nei kitur.

8. André Aciman „Vadink mane savo vardu“

Pasaulinės šlovės sulaukęs romanas, vėliau virtęs keturias Oskarų nominacijas pelniusiu filmu nukelia į svajingąją Italiją. Čia Elijo tėvų viloje apsistojęs Oliveris, į akademinį pasaulį žengiantis jaunuolis, greitai užvaldo Elijo mintis ir vasara Italijoje tampa stebuklinga – kupina muzikos, knygų, meilės ir aistros.

Pats autorius teigia, kad knygą parašė, nes svajojo nuvykti į Italiją. Mintis sekė mintį, istorija ėmė gyventi savo gyvenimą ir po mažiau nei keturių mėnesių, daugybės skaitytojų širdis pavergęs rankraštis buvo baigtas. Beje, dar neskaičiusieji šio André Aciman romano, suskubkite, nes rudenį pasirodys jo tęsinys „Surask mane“.

9. Juan Gabriel Vasquez „Taip skamba krintantys“

Vertinantiems tikras istorijas ir nepagražintus šalių paveikslus, rekomenduojama į rankas paimti Juan Gabriel Vasquez romaną apie Kolumbiją, kuriame ši šalis įgauna kitų prieskonių – čia vaizduojamas sunkus ir nesaugus žmonių gyvenimas, narkotikų karas ir šalį drebinančios bombos. Rimtas romanas, kuriame Kolumbijos istorija ir politika tarsi lieka už pasakojimo ribų, tačiau didieji įvykiai skaudžiai ir tiesiogiai paliečia romano veikėjus.

„Taip skamba krintantys“ – kitoks žvilgsnis į Kolumbiją, leidžiantis suprasti, kas iš tikrųjų vyko ir tebevyksta šioje neramumų pilnoje šalyje.

10. Arundhati Roy „Mažmožių dievas“

Poetiška, šilta ir jauki knyga apie Indiją, vaizduojamą septynerių metų mergaitės akimis. Tai indiška melodrama, kupina sąmojo ir išminties, joje susipina šeimos narių ryšiai, o istoriją lydi Indijos gatvelių šurmulys, kvapai ir spalvos.

Vaikišku žaismingumu trykštantis romanas laimėjo prestižinę „Booker“ premiją ir yra išverstas į daugiau nei 40 kalbų. Tai kūrinys, skirtas pasiilgusiems arba norintiems artimiau susipažinti su šia kontrastų kupina šalimi, o taip pat gilumos ieškantiems literatūros gurmanams, mėgstantiems sodrų ir lėtą tekstą.

Panašios naujienos