Kėdainiuose atsiras tekstilės rūšiavimo konteineriai: siekiama padėti bėdos ištiktiems žmonėms ir tausoti aplinką

0

Sausio 11 d. Lietuvos Raudonasis Kryžius (LRK), bendradarbiaudamas su „Ecoservice“, pastatė tekstilės rūšiavimo konteinerius Kaune ir Panevėžyje, o vėliau tokie konteineriai atsiras Elektrėnuose, Kėdainiuose, Utenoje.

LRK kviečia visuomenę juose palikti nebenešiojamus drabužius ir batų poras. Tinkama naudoti tekstilė prireikus bus perduodama LRK ir žmonėms, kurie stokoja drabužių, batų. Kita vis dar naudoti tinkama tekstilė bus parduodama didmeninėje rinkoje, o gautos pajamos skiriamos tekstilės surinkimo ir paruošimo išlaidoms padengti bei LRK veikloms vykdyti, padėti bėdos ištiktiems žmonėms, teigiama pranešime žiniasklaidai.

Toks tekstilės rūšiavimas – pirmas Lietuvoje

Lietuvos Raudonojo Kryžiaus vadovė Kristina Meidė sako besidžiaugianti, kad žmonėms gali pasiūlyti dar vieną naują ir Lietuvoje dar neišbandytą būdą prisidėti prie organizacijos veiklos bei pagalbos kitiems žmonėms.

„Klimato kaitos mažinimas yra vienas iš mūsų organizacijos tikslų, todėl manome, kad tekstilės rūšiavimo konteinerių iniciatyva yra puikus būdas prisidėti ir prie gamtos saugojimo, ir prie pagalbos nelaimės ištiktiems žmonėms. Tikime, kad gyventojai noriai rinksis nebenešiojamus drabužius ir batus rūšiuoti būtent šiuose konteineriuose bei tokiu būdu padovanoti juos žmonėms, kuriems šių daiktų trūksta, arba paremti mūsų organizaciją ir veiklas“, – sako K. Meidė.

Nauja pradedama bendradarbiavimo iniciatyva džiaugiasi ir aplinkotvarkos bendrovės „Ecoservice“ generalinė direktorė Jurgita Nacevičienė.

„Tekstilės pramonė – viena iš labiausiai pasaulyje aplinką teršiančių pramonės šakų, o kiekvienas iš mūsų per metus iki šiol išmetame maždaug 12 kilogramų nebereikalingų drabužių.

Vis daugiau žmonių supranta, kad sąmoningas vartojimas ir rūšiavimas – būtinybė einant tvarumo keliu, o mes galime jiems padėti, sudarydami kuo patogesnes sąlygas tai daryti. Džiaugiuosi mūsų bendradarbiavimu su Lietuvos Raudonuoju Kryžiumi ir tikiuosi, kad aktyvus gyventojų įsitraukimas rūšiuojant tekstilę bei tokiu būdu padedant tiems, kam labiausiai reikia, taps įkvepiančiu pavyzdžiu.

Susitelkusi visuomenė gali nuveikti daug ne tik tausodama aplinką, bet ir padėdama patekusiems į nelaimę“, – teigia J. Nacevičienė.

Pagalba ir gamtai, ir žmonėms

Iš konteinerių surinkta tekstilė bus vežama į tekstilės rūšiavimo centrą Vilniuje. Čia tinkami naudoti drabužiai ir batai bus atskiriami bei parduodami tarptautinėje didmeninėje rinkoje, o dalis pinigų skiriama LRK organizacijai.

Nebetinkama nešioti tekstilė bus perdirbama ir naudojama šilumos bei elektros energijai gaminti.

Krizės atveju vis dar tinkama nešioti tekstilė bus atiduodama Lietuvos Raudonajam Kryžiui, kad drabužiai ir batai galėtų būti padovanojami žmonėms, kurie šių daiktų stokoja.

Stilistė Milda Glėbutė tokią iniciatyvą sveikina: „Kiekvienas prie tvarumo galime prisidėti imdamiesi sąmoningų žingsnių: pirkti daiktus, kurie 100 proc. patinka, vengti perteklinio ir emocinio vartojimo, leisti daiktams gyventi gyvenimą naujuose namuose.

Senieji rūbai neretai mums turi didelę vertę dėl įvairių priežasčių: prisimename, kiek jiems išleidome pinigų, kokius nuotykius patyrėme, kokias emocijas išgyvenome. Deja, dėl šių priežasčių neretai pamirštame įvertinti daikto realią būklę: ar jis nėra susidėvėjęs, nėra nepataisomai suplyšęs, neišvalomai susitepęs.“

ELTA inf. ir nuotr.