Finansų ministerijai nusprendus pratęsti sankcionuotos Kėdainių fosforo trąšų gamyklos „Lifosa“ laikinąjį administravimą, į šią poziciją atrinkti trys pretendentai, tarp jų – ir dabartinė administratorė „Finance Guru“ su partneriais ir bendrovė „Valnetas“. 

Ministerija BNS patvirtino, kad Valdymo koordinavimo centras (VKC) baigė kandidatų atranką ir pateikė jai tris pretendentus, kurių vertinimas prasidės netrukus.

„VKC pateikė tris pretendentus ministerijai. Finansų ministerijos sudaryta laikinojo administratoriaus atrankos komisija artimiausiu metu planuoja susitikti su pretendentais, išklausyti ir įvertinti kandidatų kompetencijas ir patirtį bei pasirengimą administruoti „Lifosą“, – BNS pranešė ministerija.

Kol atranka nesibaigė, ministerija kandidatų neviešina. BNS šaltinių teigimu, susitikimai su pretendentais prasideda trečiadienį.

„Finance Guru“ įgaliotas asmuo Rimvydas Vaštakas BNS patvirtino, kad įmonė siekia tęsti darbą. 

„Taip, aš galiu patvirtinti – mes dalyvaujame atrankoje, visus dokumentus pateikėme laiku, dabar lauksime Finansų ministerijos sprendimo“, – pirmadienį BNS sakė R. Vaštakas.

Dokumentus atrankai pateikė ir bendrovė „Valnetas“ kartu su partneriais. Įmonė atrankoje dalyvavo ir pernai, tačiau nepateko tarp trijų pretendentų.  

„Esame pateikę dokumentus“, – pirmadienį BNS sakė įmonės vadovas, nemokumo administratorius Gintaras Adomonis. 

Pernai atrankoje taip pat dalyvavęs bendrovės „Litpakas“ vadovas bei Indijos įmonės „Flexituff Ventures International Ltd.“ atstovas Baltijos šalyse Petras Šimeliūnas BNS teigė šiemet joje nedalyvaujantis, o „Easy Debt Service“, kuri pernai irgi teikė paraišką, vadovė Rasa Butkuvienė teigė nieko nekomentuosianti. 

Ministerijos sutartis su bendrove „Finance Guru“, kuri dirba kartu su partneriais „Zeta Law“, „Ernst & Young Baltic“, „EY Law“, „Grant Thornton Baltic“ bei „Domus Sola“, galioja iki gegužės 23 dienos.

Finansų ministerija, gavusi Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos (FNTT) patvirtinimą, balandį nusprendė kad „Lifosai“ ir toliau reikalingas administravimas. FNTT praėjusį direktoriaus pavaduotojas Audrius Valeika penktadienį sakė, jog bendrovė disponuoja didelėmis lėšomis, todėl būtina stebėti, ar įmonės vadovai nebando jų nukreipti iš Lietuvos bei Europos Sąjungos. 

„Lifosos“ vadovas ir jos akcininkės „EuroChem“ darbuotojas Andrijus Savčukas balandžio pabaigoje sakė, kad įmonei vietoje kasdienio administravimo būtų galima taikyti periodinį nepriklausomą sankcijų atitikties auditą, taip išvengiant mokėjimų sulaikymo, kuris, anot jo, kliudo sklandžiam darbui.

Institucijos sako, kad toks administravimo modelis nėra tinkamas Lietuvoje, o dabartinis priežiūros būdas yra geriausias.

100 proc. „Lifosos“ akcijų priklauso Šveicarijoje registruotai bendrovei „EuroChem Group“, kurios 90 proc. akcijų valdo Kipro įmonė „AIM Capital“ – ji iki karo Ukrainoje priklausė A. Melničenkai, o šiuo metu jos naudos gavėja yra verslininko žmona Aleksandra. Abie jie įtraukti į Europos Sąjungos sankcionuojamų asmenų sąrašą. 

Šaltinis: BNS

Panašios naujienos