Interneto žiniasklaidos asociacijos (IŽA) atstovai trečiadienį Seimo Kultūros komitetui pateiks siūlymus, kaip galima būtų tobulinti esamą skaitmeninės žiniasklaidos įstatyminę bazę.

IŽA vadovės Linos Bušinskaitės teigimu, pasiūlymų – mažiausiai 3.

„Asociacija pasiūlė Kultūros komitetui (…) į Visuomenės informavimo ir Reklamos įstatymą įtraukti naujas sąvokas – „pranešimas spaudai“ ir „socialinis projektas“. Dėl to, kad tai yra sparčiai populiarėjanti turinio rinkodaros dalis, be kurios jau tiesiog nebeįmanoma šiais laikais apsieiti“, – Eltai teigė L. Bušinskaitė.

IŽA vadovės teigimu, Seimo komitetui taip pat bus siūloma įstatymiškai sureguliuoti portalų klonavimo socialiniuose tinkluose klausimą ir suteikti daugiau funkcijų tai prižiūrinčioms institucijoms – Nacionaliniam kibernetinio saugumo centrui, policijai, Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybai bei Lietuvos radijo ir televizijos komisijai.

„Dabartinis reguliavimas neleidžia jų (klonuotų svetainių – ELTA) blokuoti, kadangi institucijoms tokios funkcijos yra nenumatytos. (…) Kitas pasiūlymas – kad tiems, kas užsiima tais negerais dalykais, tiesiog būtų numatyta kažkokia baudžiamoji atsakomybė, ne tik baudos“, – pažymėjo L. Bušinskaitė.

Be to, pažymi IŽA vadovė, asociacija siūlys pakoreguoti ir šiuo metu galiojančią nuostatą, kuri numato, kad netinkamo turinio skaitytojų komentarus iš socialinių tinklų turi šalinti naujienų portalai.

„Asociacija siūlo, kad tai turėtų daryti ne portalai, o socialinių tinklų valdytojai – „Facebook“, „LinkedIn“ ir kiti. Toks siūlymas yra dėl to, kad kai kurie tie komentarai plinta ir algoritmų pagalba ir tiesiog vietinei žiniasklaidos priemonei tai yra labai sudėtinga užduotis – susitvarkyti su tuo, ką sėkmingai gali padaryti tarptautinės kompanijos, kurios ir valdo tuos socialinius tinklus“, – teigia IŽA vadovė.

Interneto žiniasklaidos asociacija (IŽA) vienija didžiausius Lietuvos naujienų portalus, atstovauja jų interesus ir gina narių teises nuo 2009m.

Pristatomi organizacijos tikslai – atstovauti viešosios informacijos, platinamos internetu, skleidėjus; formuoti bendrą interneto naujienų žiniasklaidos verslo politiką, teikti ekspertinėmis žiniomis grįstus siūlymus kuriant ir tobulinant šią sritį reglamentuojančius teisės aktus; ginti žodžio laisvę internete bei stiprinti interneto žiniasklaidos žurnalistinės etikos, verslo etikos, reklamos internete ir sąžiningos konkurencijos standartus.

ELTA