Kandidatas į Kėdainių rajono merus Saulius Grinkevičius: „Mažiau pažadų, daugiau darbų“

2018-ųjų vasarą, vadovaujant merui Sauliui Grinkevičiui, Kėdainių mieste sutvarkius Gegučių parką, sparčiai judant Vytauto – vaikų parko rekonstrukcijai, atėjo eilė iš pagrindų keisti ir gyventojų pamėgto senojo miesto parko infrastruktūrą.

Buvo patvirtintas Kėdainių miesto parko rekonstrukcijos projektas, o netrukus – paskelbtas rangos darbų konkursas. Apie būsimas permainas miesto parke savivaldybė tuomet plačiai informavo visuomenę.

S. Grinkevičius. („Kėdainių mugės“ archyvo nuotr.)

„Kėdainių miesto parko rekonstrukcijos projektas patvirtintas. Gaila, kad ilgokai užtruko jo parengimas. Tačiau pagaliau šis etapas pereitas, todėl artimiausiu metu bus paskelbtas viešasis konkursas rangos darbams pirkti. Tikiuosi, kad realūs rekonstrukcijos darbai miesto parke prasidės jau kitais metais ir bus vykdomi sparčiai“, – naujienų agentūrai BNS tuomet sakė S. Grinkevičius. Kėdainių miesto parko tvarkymo darbai buvo numatyti vykdyti trimis etapais.

Pirmojo etapo metu rekonstrukcija pradėta nuo pagrindinių vartų ir užbaigta salų prieigų atnaujinimu. Įrengta kultūrinė reprezentacinė zona – infocentras su pergola, amfiteatras su 1 100 sėdimų vietų žiūrovams.

„Naujoji parko estrada bus ir labai graži, funkcionali, ir išsiskirs puikiomis akustinėmis savybėmis. Todėl čia galės vykti ir klasikinės muzikos koncertai. Galbūt ateityje bus galima galvoti ir apie klasikinės muzikos festivalius, kurie pritrauktų muzikos mylėtojus“, – patvirtinus miesto parko rekonstrukcijos planą lūkesčius išsakė S. Grinkevičius.

Prie netoli estrados esančių salelių įrengta medinė prieplauka, buvo planuojama, kad ten atsiras vandens dviračių ir laivelių bei įprastų dviračių nuomos punktai. Veiks vandens atrakcijos. Bus pastatyta ir lauko kavinukė.

„Norėčiau, kad Kėdainių verslininkai aktyviai siūlytų šias nuomos paslaugas“, – sakė tuometinis rajono vadovas.

Pirmojo etapo metu atliktas pėsčiųjų tilto remontas, sutvarkyti salų ir jų tiltelių turėklai, atnaujinti ir naujai suformuoti parko takai, pastatyti suoliukai ir šiukšliadėžės, pasodinti gėlynai. Įrengtas naujas modernus apšvietimas pastatytos vaizdo stebėjimo kameros.

Antrojo etapo metu prasidėjo senosios parko estrados ir aktyvaus poilsio zonos prie jos įrengimas. Čia – 300 sėdimų vietų žiūrovams. Netoliese įrengtos sporto ir laisvalaikio bei skulptūrų aikštelės, laipiojimo kalniukai. Šio projekto esmė – sukurti integruotą daugiafunkcę kultūros zoną, pritaikytą miestiečių ir miesto svečių laisvalaikiui.

Trečiojo parko rekonstrukcijos etapo metu prie minareto įrengta poilsio zona su vaikų žaidimo aikštele, taip pat automobilių stovėjimo aikštelė, pastatytas viešasis tualetas. Sutvarkyta visa šios vietos aplinka, pasirūpinta želdiniais.

Projekto vertė – 1 850 000 Eur (iš Europos Sąjungos – 1 701 600, iš savivaldybės biudžeto – 148 400 Eur.).

„Miesto parko viešosios erdvės buvo prastos būklės, reikalavo nemažų investicijų. Mūsų tikslas, generuojant idėjas, buvo sukurti estetišką aplinką, pritaikytą visiems kėdainiečiams ir miesto svečiams“, – teigia rajono savivaldybės tarybos narys S. Grinkevičius, praėjusios kadencijos Kėdainių rajono savivaldybės meras.

Politinė reklama. Bus apmokėta iš Liberalų sąjūdžio Politinės kampanijos sąskaitos. Užs. Nr. 10