Kaune, Rotušės aikštėje, spalio 7 d. finišavo tradicinis, jubiliejinis, tarptautinis 50-asis autoralis Kastyčiui ir Arvydui Girdauskams atminti „Kauno ruduo 2023“. Kėdainiečiai autoralio sporto entuziastai Rimantas Kairys ir Saulius Dargys, važiavę su „Volga Gaz 24-10“ savo klasėje iškovojo 1-ą vietą.

Kėdainiečiai pirmi finišavo „Volga GAZ 24-10” klasėje.

Ralio „Kauno ruduo“ bendrosios įskaitos dalyviams teko įveikti 87,04 km ilgio trasą su 8 greičio ruožais ir specialiomis sportinėmis rungtimis, iš kurių 4 buvo važiuojamos po du kartus. Kaip visada, aršiausia kova virė tuose greičio ruožuose ir specialiose rungtyse, kuriose buvo kovojama dėl buvusių kolegų ir varžovų atminimo taurių.

Tarptautiniame ralyje „Kauno ruduo 2023” varžėsi devynių valstybių – Lietuvos, Latvijos, Estijos, JAV, Gruzijos, Bulgarijos, Vokietijos, Armėnijos ir Uzbekijos – ekipažai. Todėl tarptautinė varžybų įskaita kėlė nemenką susidomėjimą.

Bendroje įskaitoje laimėjo lenktynių šeimininkė Lietuva, kuriai atstovavo daugiausia ekipažų, pelniusių įskaitinius taškus. Lietuva pranoko antroje vietoje likusią kaimyninę Latviją ir trečiąją prizininkę Gruziją. Ketvirta liko Estija, penkta – Bulgarija, šešta – Vokietija, o septinta – JAV.

Prieš tarptautinio ralio „Kauno ruduo 2023“ startą Rotušės aikštėje išsirikiavo net 167 automobiliai, kurių lenktynininkai buvo pasiryžę išbandyti jubiliejinio ralio trasas.

Taip pagerintas, regis, nepajudinamu buvęs ne tik „Kauno rudens“, bet ir visų Lietuvoje surengtų ralių masiškumo rekordas, kai prieš dešimtmetį, 2013 m. vykusiame 40-ajame „Kauno rudens“ ralyje varžėsi 147 ekipažai.

Tai buvo ne tik Lietuvos ralio čempionato VI-tojo, bet ir Lenkijos LOTOS automobilių ralio čempionato (RSMP) V-tojo etapų lenktynės bei Lietuvos automobilininkų sąjungos (LAS) taurės varžybos, kuriose dalyvavo ir Lenkijos analogiškos organizacijos sportininkai bei veteranai.

Šaltinis: pranešimas spaudai