Praėjusį šeštadienį nuo ryto Didžiosios Rinkos aikštėje žaliaskarę eglę apsupo kalėdinės mugės paviljonai. Juose įsikūrę prekeiviai lankytojams siūlė įsigyti gardesnio, natūra­lios sudėties lietuviško maisto: duonos gaminių, mėsos, žuvies. Taip pat dovanų, kurių, pasak mugės organizatorių, beveik neįmanoma nusipirkti parduotuvėse.

Apsilankę mugėje kėdainiečiai dairėsi kalėdinių dovanų, tarp gausybės prekių buvo galima atrasti ir gurmaniškų užkandžių, taip pat prekių namams – tekstilės gaminių, rankų darbo žvakių, kosmetikos, namų kvapų, papuošalų. Kaip „Kėdainių mugei“ pasakojo kalbinti prekybininkai, atvykti į Kėdainius visada smagu, mat žmonės ateina ne tik praleisti laiko ar pavaikštinėti, tačiau nemažai perka.

Prie įvairių dydžių žvakėmis nukrauto prekystalio sutiktas kėdainiškis Arnas su šeima sakė, jog mugėje norėtų išsirinkti žvakę Advento vainikui. Ketvirtus metus Kėdainiuose gyvenanti šeima taip pat ieškojo priedų prie kalėdinių dovanų. Pirkimo procesą praskaidrino susitikimo su bičiuliais akimirka.
Iš Naujųjų Bakainių kaimo atvykęs „Bolt“ taksi vairuotojas Kęstutis džiugino praeivius, mat, anot jo paties, buvo apsirengęs „dėl linksmumo“ Kalėdų Senelio kostiumu. Jis mielai fotografavosi prie kalėdinės eglės ir teigė iš Kalėdų besitikintis, kad galiausiai baigsis koronaviruso sukelta pandemija.
Apsilankę mugėje kėdainiečiai dairėsi ir kalėdinių dovanų. Dar vienas mugių išskirtinumas – betarpiškas pirkėjo ir pardavėjo kontaktas.
Lietuvos gyventojams pažįstama žolininkė Adelė Karaliūnaitė teigė mielai atvykstanti į Kėdainius ne vien prekiauti vaistažolėmis, bet ir skaityti paskaitų apie sveiką gyvenseną. Ji tvirtino turinti savo pirkėjų ratą. Pasak A. Karaliūnaitės, Kalėdoms žmonės perka tas pačias sveikatą stiprinančias prekes, kaip ir visus metus, tik šventėms nori gražesnės pakuotės. Sveikatos stiprinimo komplektas (sirupas, arbata, tepaliukas) kainuoja 40 eurų.
Alvydas iš Alytaus rajono prekiauja sūriais, o jo produkcijos galima įsigyti tik mugėse. Kalėdinėje mugėje sūrininkas siūlė pagal savą receptūrą pagamintų įvairiarūšių sūrių. Pasak Alvydo, kėdainiškiai – kultūringi pirkėjai, nes esą čia prekiaudamas nesulaukia nepasitenkinimo dėl aukštesnės sūrių kainos, kuri siekia net iki 25 eurų.