Kauno apylinkės teismo Kėdainių rūmuose šiandien paskelbtas nuosprendis D. L. dėl vagysčių, turto sugadinimo ir neteisėto psichotropinės medžiagos įgijimo bei laikymo.

Teismas, praeityje 15 kartų teistam 35-erių kauniečiui D. L., padariusiam 23 nusikaltimus, paskyrė galutinę subendrintą bausmę – laisvės atėmimą 2  metams 11 mėnesių.

Skirdamas bausmę D. L., teismas atsižvelgė, jog jis padarė 13 apysunkių nusikaltimų, 9 nesunkius nusikaltimus ir 1 baudžiamąjį nusižengimą. D. L. yra teistas 15 kartų, bausmės neatlikęs, teistumas neišnykęs, yra baustas administracine tvarka, buvo registruotas Užimtumo tarnyboje, vykdė individualią veiklą. „Kaltinamojo padarytos veikos sunkių pasekmių nesukėlė, tačiau kaltinamojo padarytos nusikalstamos veikos nėra atsitiktinės, jis praeityje teistas, išvadų iš ankstesnių teistumų nedaro, kaltinamasis nesistengia keisti nusikalstamą gyvenimo būdą, stoti į dorą ir sąžiningą kelią“. -nurodoma teismo nuosprendyje.

Viešuose teismo posėdžiuose bylą išnagrinėjęs teismas nustatė, kad kaltinamasis D. L., 2021 m. sausio – kovo mėnesiais iš automobilių stovėjimo aikštelių, esančių Kaune, grobė daugiausia BMW, Audi, Mercedes – Benz markių automobilių priekinius žibintus, pjaustė jų buferius, braižė dureles. Išdaužęs automobilių langus, įsibrovęs į automobilius, ardė priekines paneles bei pagrobė įvairų, nukentėjusiesiems priklausantį turtą: multimedijas, automobilinę įrangą. Buvo pavogtas net hidro kostiumas ir akiniai nuo saulės. Kai kurie nusikaltimai kvalifikuoti kaip pasikėsinimas, nes nusikaltimų nebaigė dėl priežasčių, nepriklausančių nuo jo valios: suveikus signalizacijai ar kam nors pastebėjus. Be to, D. L. neteisėtai įgijo ir laikė nedidelį kiekį psichotropinės medžiagos – metamfetamino.

D. L. savo kaltę pripažino, nurodydamas, kad vaikščiodavo pro automobilių aikšteles ir sugalvodavo ką nors pavogti. „Tam buvo pasiruošęs, nes su savimi turėjo kuprinę su tam skirtais įrankiais, tai yra veržliarakčiais, jų galvutėmis, sulankstomu peiliuku.“ – teigiama nuosprendyje. D. L., pamačius priekinius automobilių žibintus, spontaniškai kildavo noras pavogti.

Civiliniams ieškovams iš D. L. priteista beveik 25 000,00 Eur Eur turtinė žala.

Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo gali būti apskųstas Kauno apygardos teismui skundą paduodant per Kauno apylinkės teismo Kėdainių rūmus.

Vaiva Milkeraitienė, teisėjo padėjėja, atliekanti Teismo pirmininko padėjėjos (ryšiams su žiniasklaida ir visuomene) pareigybės aprašyme nustatytas funkcijas

Kėdainių teismo rūmai. (Algimanto Barzdžiaus nuotr.)

Panašios naujienos