Gruodžio dvidešimt antroji, penktadienis – 356-oji metų diena (penktoji 51-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 9 dienos.

Savo vardadienius šiandien švenčia Dovilė, Gedvarda, Gedvardas, Gedvardė, Gedvė, Gedvyda, Gedvydas, Ksavera, Ksaveras, Rimbertas, Zenonas;

rytoj: Mina, Veliuona, Viktė, Viktorija, Vilas, Vilbutas, Vilbutė, Vilė, Vilys, Viktorija;

poryt: Adas, Adelė, Adomas, Gudmina, Gudminas, Gudvainas, Gudvainė, Gudvilas, Gudvilė, Gudvina, Gudvinas, Ieva, Jieva.


Dangaus kūnai: Saulė šiandien teka 8.40, leidžiasi 15.54. Dienos ilgumas – 7.14. Šiandien – ketvirtoji Mėnulio priešpilnio diena. Saulė Ožiaragio ženkle.


Protingos mintys: „Didžiausia gyvenimo laimė – žinojimas, kad esame mylimi“ (R. Šarma).


Astrologinė prognozė gruodžio 22-ajai, penktadieniui

AVINAS. Ši diena gali būti dosni tiesiogine arba perkeltine prasme. Galbūt kaip tik dabar užsitikrinsite daugiau gerovės savo ateičiai, o gal laimėsite prizą, malonų dėmesį, padėką.

JAUTIS. Šiandien bus nesunku sukurti savyje ir išsaugoti emocinę harmoniją, vidinę šilumą. Tai traukte trauks prie jūsų kitus žmones, dovanos jų simpatijas. Staiga galite kažkuo sublizgėti, išpopuliarėti.

DVYNIAI. Regis, šiandien itin pasikliausite savo jutimais ir intuicija. Ilgėsitės stebuklų, gėrio. Galimas ypatingas potyris ar įkvėpimas. Turėtų sektis meninė, kūrybinė ir labdaringa veikla.

VĖŽYS. Galite tikėtis malonaus nuotykio, pakvietimo į bendraminčių susibūrimą ar pasimatymą. Galbūt turėsite progų pasireikšti visuomeninėje, klubinėje veikloje, užmegzti ypatingą pažintį.

LIŪTAS. Oficialūs susitikimai turėtų baigtis taip, kaip tikėjotės. Situaciją turėtų labai sušvelninti kažkieno reiškiamos simpatijos jūsų atžvilgiu, stiprus palaikymas.

MERGELĖ. Būsite intelektualiai aktyvūs, linkę mąstyti, analizuoti. Turėtų sėkmingai klostytis studijų reikalai. Galite gauti pranešimą iš užsienio ar teisėtvarkos institucijos. Noriai ruošitės šventėms. Galbūt ta proga leisitės į kelionę.

SVARSTYKLĖS. Nebloga diena. Regis, atgausite skolą, gausite premiją arba išspręsite finansinę problemą, susitarsite dėl investicijų, pelno ar projekto finansavimo.

SKORPIONAS. Labiau nei visa kita jums rūpės bendrystės, partnerystės klausimai. Vietoj ultimatumų ir priekaištų padovanokite malonių siurprizų dominančiam žmogui, suteikite džiaugsmo. Tuo galite daug laimėti visomis prasmėmis.

ŠAULYS. Darbe sulauksite dėmesio iš kolegų. Galima pramoga, pobūvis arba įdomus kultūrinis renginys. Tikėtina išsvajota dovana arba malonus paskatinimas, įvertinimas.

OŽIARAGIS. Būsite nusiteikę bendrauti, pramogauti, vilioti, šmaikštauti. Tikriausiai susitiksite su jums mielais žmonėms. Savo išmone, siurprizais jus gali nudžiuginti vaikai.

VANDENIS. Seksis tvarkyti piniginius ir turtinius reikalus, rūpintis šeima, tačiau turėsite nuolat kontroliuoti savo emocijas. Gali pavykti kaip tik dabar užbaigti labai svarbų reikalą, projektą ir gauti puikų rezultatą.

ŽUVYS. Gali būti, kad šiandien gausite puikią žinią, pranešimą ar pasiūlymą. Regis, nudžiugins malonus susitikimas, įdomi išvyka arba reikšmingas sandoris.

Lietuva gruodžio 22-ąją

1881 m. Karklupėnuose, netoli Vilkaviškio, gimė dramaturgas bei vertėjas Kazys Alyta. Mirė 1942 m. Jonavoje.

1896 m. Liūdiškių kaime netoli Anykščių gimė Petras Biržys, literatas, aktorius, pasirašinėjęs Pupų Dėdės slapyvardžiu. Mirė 1970 m. Vilniuje.

1919 m. Kauno medicinos draugijos susirinkime priimti „Medicinos kursų prie Kauno medicinos draugijos įstatai“, kurie davė pradžią kvalifikuotų medicinos specialistų rengimui.

1925 m. Lenkijos Seimo nutarimu okupuotame Vilniaus krašte įsteigta Vilniaus vaivadija.

1990 m. įsteigta Lietuvos politinių kalinių sąjunga.

2004 m. į Lietuvą pargabenta ryškų pėdsaką ne tik Lietuvoje, bet ir Švedijos kultūroje palikusio išeivijos veikėjo architekto Jono Pajaujo asmeninė biblioteka, kurią sudaro apie 13 tūkstančių knygų ir kitų vertingų leidinių.

2008 m., eidamas 67-uosius metus, mirė Lietuvos Tarzanu vadintas Algimantas Arcimavičius.

2017 m. Vatikano archyve surastas Vasario 16-osios nepriklausomybės akto vertimas į vokiečių kalbą. Vasario 16-osios akto tekstą vokiečių kalba rado humanitarinių mokslų daktaras, vyresnysis mokslo darbuotojas Darius Antanavičius.

Kai kuriuos įvairių metų gruodžio 22 dienos įvykius priminė ELTA.

Geros dienos!

(Kėdainių TViC nuotr. / fotografas Vaidas Juška)