Trapecinė skarda – medžiaga, kuri turi labai daug, kiekvienam vartotojui aktualių privalumų. Ši skarda gali būti įvairių rūšių ir tipų, todėl ją galima naudoti labai plačiai. Trapeciniai lakštai pasižymi puikiomis, niekada iš mados neišeinančiomis estetinėmis savybėmis. Kitaip nei kitos medžiagos, ši skarda yra atspari bene visiems aplinkos poveikiams. Be viso to – lyginant su kitomis, panašiems tikslams naudojamomis medžiagomis, ši skarda pasižymi tikrai racionalia finansine išraiška.

Dėl palankios kainos ir puikių funkcinių bei estetinių savybių, trapeciniai lakštai yra naudojami vis dažniau. Trapecinė skarda puikiai tinka gyvenamųjų namų, garažų, terasų, pavėsinių ar kitų statinių stogo dangai formuoti. Ši, universalumu išsiskirianti skarda, puikiai tinka ne tik stogams, bet ir fasadams ar tvoroms. Dėl plačių pritaikymo galimybių, šių gaminių rinkoje galima rasti itin skirtingus trapecinės skardos variantus. Trumpai aptarkime, kokie yra svarbiausi dalykai, kuriuos reikia žinoti apie šią skardą ir kaip išsirinkti optimaliausią gaminį?

Trapecinei skardai būdingos savybės

Pagrindinis išskirtinumas, kuris yra būdingas be išimties visiems trapecinės skardos gaminiams – trapecijos formos briaunos. Lakštinis metalas, kaip medžiaga, yra labai standus ir tvirtas. Šių skardų storis įprastai svyruoja nuo 0.4 mm ki 1.5 mm. Nors ši skarda pasižymi pakankamai palankia kaina, tačiau ji turi labai daug teigiamų savybių, kuriomis negali pasigirti net ir ženkliai brangesnės medžiagos. Ši skarda yra ypatingai lengva, todėl ji visada užtikrina sklandų ir nesudėtingą dangos montavimo procesą. Taip pat ji puikiai tinka silpnesnėms stogo santvaroms, kurios tiesiog neatlaikytų kitų, sunkesniu svoriu pasižyminčių medžiagų. Ši skarda yra atspari aplinkos poveikiui, drėgmei ir korozijai, todėl dažniausiai aukštos kokybės trapecinė skarda pasižymi iš tikrųjų patikimais ilgaamžiškumo rodikliais.

Trapecinės skardos pasirinkimas pagal profilio aukštį

Pagrindinis dalykas, į kurį reikėtų atsižvelgti renkantis tokią skardą – profilio aukštis. Sakykim, vienas iš galimų variantų T – 8 skarda. Tai yra skarda, kurios profilio aukštis yra lygiai 8mm. Tokio tipo skarda yra labiau pritaikyta mažesnio dydžio stogo dangoms formuoti. Taip pat ji dažnai naudojama garažų fasadams ir pan. Kitas pavyzdys – T35 ir T55 trapecijos formos lakštai. Šių lakštų profilių aukštis atitinkamai yra 35 ir 55 mm. Tokie lakštai yra laikomi viena tvirčiausių ir stabiliausių lakštų rūšių. Jie neretai naudojami komercinių, pramoninių, gamybinių ir kitų, masyvaus dydžio statinių, stogo dangoms formuoti.

Kokia trapecinė skarda yra optimalus pasirinkimas?

Tinkamos trapecinės skardos pasirinkimas yra labai glaudžiai susijęs su individualaus statinio, kuriame bus formuojama stogo danga, dydžiu ir tipu. Vidutinio dydžio gyvenamojo namo stogas gali būti sėkmingai dengiamas skarda, kurios profilio aukštis yra 18 mm. Aukštesnio profilio skardos labiau tinka didesniems objektams, sakykim, sandėliams, prekybos centrams ar daugiabučiams. Šią taisyklę galima taikyti ir stogo dangos, ir fasado montavimo darbams. Iš esmės, tinkamo profilio aukščio pasirinkimas yra labai svarbi ir atsakinga užduotis. Šis sprendimas daro didelę įtaką tiek stogo dangos, tiek fasado sandarumui, kokybei ir pan. Todėl labai svarbu pasirinkti optimalų, maksimaliai individualiai situacijai pritaikytą trapecinės skardos variantą ir teisingai įgyvendinti jos montavimo procesus.

Žinoma, trapecinės skardos pasirinkimą visų pirma reikėtų pradėti nuo tokia skarda prekiaujančių įmonių paieškos, nes trapecinės skardos gali pasižymėti ne tik skirtingais techniniais parametrais, bet ir visiškai skirtinga kokybe. Aukščiausios kokybės trapecinė danga – tai, ką be jokios abejonės gali pasiūlyti Budmat įmonės atstovai. Daugiau nei 30 metų stogo dangų gamyboje besispecializuojanti įmonė gali pasiūlyti įvairių rūšių, tipų bei matmenų trapecines skardas, pasižyminčias ne tik puikia kokybe, bet ir optimalia kaina.

Užs. Nr. 331.

Panašios naujienos