Seimas nutarė iki 2025 metų sausio 1 d. atidėti įstatymo pataisos, numatančios, kad laiku sveikatos nepasitikrinusių vairuotojų pažymėjimai bus skelbiami negaliojančiais, įsigaliojimą.

Parlamentarai, priėmę Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pataisas, suteikė vairuotojams papildomus metus pasitikrinti sveikatą. Už tai ketvirtadienį vieningai balsavo 87 balsavime dalyvavę Seimo nariai. 

Seimo narių duomenimis, šiuo metu yra apie 245 tūkst. asmenų, neturinčių galiojančios vairuotojo sveikatos patikrinimo medicininės pažymos.

Asmens sveikatos priežiūros įstaigos per vieną mėnesį išduoda nuo 23 iki 35 tūkst. vairuotojų sveikatos patikrinimo medicininių pažymų. Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto posėdyje buvo pažymėta, kad šių metų lapkričio mėnesį dėl galimybės dalyvauti eisme pasitikrino rekordinis skaičius vairuotojų – apie 44 tūkstančiai.

Padidėjus pacientų srautams dėl virusinių kvėpavimo takų infekcijų, abejojama, ar neturintys sveikatos patikrinimo pažymos vairuotojai spėtų  iki metų pabaigos pasitikrinti sveikatą.

Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, 2023 m. sveikatą pasitikrino 286 tūkst. vairuotojų, kai tuo tarpu 2022 m. – 237 tūkst.

Kaip ELTA jau skelbė, Seimas 2022 m. spalio 10 d. priėmė Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pataisą, numatančią, kad nuo 2024 m. sausio 1 d. vairuotojų pažymėjimai bus paskelbti negaliojančiais, jei vairuotojai nustatytu periodiškumu nepasitikrins sveikatos.

ELTA