Gruodžio dvyliktoji, antradienis – 346-oji metų diena (antroji 50-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 19 dienų.

Savo vardadienius šiandien švenčia Dagmara, Gaiva, Gilmina, Gilminas, Kirbutas, Kirkanta, Kirkantas, Vainė, Vaingeda, Vaingedas, Vainius;

rytoj: Eiviltė, Kastautas, Kastautė, Kastė, Kastytis, Liucė, Liucija, Lucė, Lucija, Otilija;

poryt: Alfreda, Alfredas, Augeda, Augedas, Augenė, Augenis, Fredas, Kintibutas, Kintrimas, Kintrimė, Kintvilas, Kintvilė, Tarvainas, Tarvainė.

**************

Dangaus kūnai: Saulė šiandien teka 8.31, leidžiasi 15.53. Dienos ilgumas – 7.22.Šiandien – pirmoji Mėnulio jaunaties diena. Saulė Šaulio ženkle.

**************

Protingos mintys: „Gėris – ne mokslas, o veiksmas“ (R. Rolanas).

**************

Astrologinė prognozė gruodžio 12-ajai, antradieniui

AVINAS. Gali paaiškėti, kokia nauda ar nuostolis nusimato iš ilgalaikio įdirbio bei dėl vykstančių pokyčių. Tolima kelionė gali būti pavojinga. Apskritai kelyje būkite itin atsargūs.

JAUTIS. Spontaniška avantiūra gali būti pavojinga, nešanti praradimus. Jauskite saiką ir įvertinkite savo galimybes. Pasistenkite, kad jūsų užmojai būtų protingi ir priimtini aplinkiniams.

DVYNIAI. Neišvengsite neigiamos informacijos arba iš pusiausvyros išmušančių kontaktų. Pagalius į ratus gali aršiai kaišioti konkurentai, oponentai ar jums nepalankūs žmonės bei aplinkybės. Didelė susipriešinimo, avarijų grėsmė.

VĖŽYS. Regis, labai skubėsite daug nuveikti, nes spaudžia terminai ir padidėjęs darbo krūvis. Tinkamai elkitės su technika, laikykite jos eksploatavimo instrukcijų. Saugokitės gamybinių traumų ir ūmių priepuolių.

LIŪTAS. Jumyse grumsis prieštaringi jausmai. Galbūt žaidžiate rizikingą žaidimą ir tai ima kelti problemų. Nelįskite į avantiūras bei nesuteikite priežasčių jus kritikuoti dėl elgesio su vaikais, gerbėjais.

MERGELĖ. Tai gana pavojinga diena traumine ir ligų paūmėjimo prasme, todėl nedarykite nieko, kas galėtų pakenkti jums ar aplinkiniams. Gali susidaryti aštri situacija ir namuose dėl artimo žmogaus netinkamo elgesio, techninės avarijos ar kt.

SVARSTYKLĖS. Tai, ką susiplanavote šiai dienai, veikiausiai bus įgyvendinta tik labai skubant, verčiantis per galvą. Apie pažįstamą asmenį išgirsta naujiena gali jus sukrėsti. Saugokitės avarijų.

SKORPIONAS. Regis, daug pastangų dėsite, kad papilnėtų piniginė, geriau suktųsi verslas arba kad įsigytumėte norimą techninę prekę, pašalintumėte technines kliūtis ar pan. Gali būti, jog teks rinktis, kas jums svarbiau, nes visko neaprėpsite.

ŠAULYS. Gali būti, kad teisinius ar kitus reikalus šiandien aptarsite su žmonėmis, turinčiais galią paveikti įvykius, keisti situaciją. Susilaikykite nuo veiksmų, dėl kurių galėtumėte įgyti priešų ar būti apkaltinti, gal net iškeliant bylą.

OŽIARAGIS. Nervins finansinės problemos, teisiniai nesklandumai. Būkite apdairūs, jeigu nepageidaujate neigiamų pasikeitimų. Saugokite savo ir artimųjų sveikatą. Atsargiai kelyje.

VANDENIS. Veiklūs, iniciatyvūs pažįstami neduos jums ramybės ir ragins įsitraukti į pilietines akcijas, visuomeninius renginius, sporto varžybas ar pan. Duotus pažadus vykdykite, o dėl naujų įsipareigojimų gerai pagalvokite.  

ŽUVYS. Šiandien labai jautriai reaguosite į kitų vertinimus, nuomonę apie jus, pastabas apie profesinę ar politinę kompetenciją. Darbe ir kitur kuo tiksliau laikykitės tvarkos, technikos saugumo taisyklių.

Lietuva gruodžio 12-ąją

1501 m. Lietuvos didysis kunigaikštis Aleksandras vainikuotas Lenkijos karaliumi.

1586 m. Gardine, eidamas 53-iuosius metus, staiga mirė Lenkijos karalius ir Lietuvos didysis kunigaikštis Steponas Batoras.

1917 m. Lietuvos Taryba paprašė Vokietijos kanclerio Lietuvoje karinį valdymą pakeisti civiliniu.

1918 m. Švedija pripažino nepriklausomą Lietuvą de facto.

1995 m. Kinijos sostinėje Pekine atidaryta Lietuvos Respublikos ambasada.

1996 m. panaikinus Ekonomikos, Energetikos, Pramonės ir Prekybos ministerijas įkurta Lietuvos Respublikos ūkio ministerija.

1996 m. įsteigta Europos reikalų ministerija, gyvavusi dvejus metus.

1997 m. Valstybės saugumo departamento direktorius Jurgis Jurgelis Nacionalinei M. Mažvydo bibliotekai perdavė saugoti dvi itin brangias ir reikšmingas Lietuvai knygas – XVI amžiaus Statutą ir Tribunolą.

2003 m. Elektrėnuose įvyko pirmasis Vilniaus ir Kauno miestų tarybų bendras posėdis, kuriame pritarta strateginio plano projektui – per 15 metų Vilniaus ir Kauno dvimiestį paversti Baltijos regiono centru.

2006 m. Vilniaus senamiestyje, Didžiojoje gatvėje, atidengta skulptoriaus Romualdo Kvinto sukurta atminimo lenta iškiliam rusų klasikui Fiodorui Dostojevskiui. 1867 m. rašytojas F. Dostojevskis su žmona Ana buvo apsistojęs Vilniuje, šioje gatvėje buvusiame viešbutyje „Hana“.

2006 m. eidamas 78-uosius metus mirė Lietuvos Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo deputatas, Kovo 11-osios Akto signataras, Klaipėdos garbės pilietis Alfonsas Žalys.

2008 m. eidamas 66-uosius metus mirė poetas, dramaturgas, kritikas, vertėjas, eseistas Sigitas Geda.

2012 m. prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė dekretą dėl Vyriausybės sudėties papildymo, paskyrus socialinės apsaugos ir darbo bei švietimo ir mokslo ministrus. Šiuo dekretu baigtas šešioliktosios Vyriausybės formavimas.

2015 m. eidamas 88-uosius metus Paryžiuje mirė Lietuvos ir Prancūzijos tapytojas, grafikas Pranas Gailius.

Kai kuriuos įvairių metų gruodžio 12 dienos įvykius priminė ELTA.

Geros dienos!