Nors šiais metais švęsime šventes ne tokiame gausiame šeimos ar draugų rate, tačiau klausimas iškyla tas pats: kaip jausti saiką ir nepersivalgyti per šventes? Patarimais, kaip sutikti šventes nepadauginant įvairaus ir sotaus maisto, dalijasi visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Agnė Venckutė, dirbanti Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biure:

Pradėkime nuo didesnio fizinio aktyvumo. Švenčių dienomis neužsisėdėkite prie vaišių stalo, eikite pasivaikščioti, judėkite, tvarkykitės. Gamindami maistą, darykite pertraukas ir atlikite keletą fizinių pratimų (presas, pritūpimai). Padarėte 10 pyragėlių – padarykit 20 pritūpimų!

Ruošiant švenčių stalą šventiniai patiekalai tegul būna kuo paprastesni, su nedaug ingredientų, aiškia sudėtimi. Venkite riebių patiekalų. Nepersistenkite su padažais ir pagardais – atsiminkite, kad maistas turi būti kokybiškas ir jo skonio neturi užgožti įvairūs padažai. Gamindami kuo mažiau ragaukite.

Nepersistenkite su maisto porcijomis, užpildykite tris ketvirtadalius savo lėkštės daržovėmis (kuo spalvingesnėmis), o vieną ketvirtąją – kitu maistu. Valgykite neskubėdami, mažais kąsneliais, ilgai kramtykite, daugiau bendraukite. Darykite pertraukas – pajudėkite.

Nepamirškite vartoti daug skysčių – vandens, nesaldintos arbatos. Venkite saldžių sulčių ir gazuotų, saldintų gėrimų. Būtinai išgerkite keletą stiklinių vandens prieš valgydami. Taip jausitės sotesni ir suvalgysite mažesnį kiekį maisto.

Na, o kaip švenčių stalas be desertų? Rinkitės sveikus desertus, tokius kaip čija sėklų pudingas, vaisiai ir uogos. O jei labai norėsite torto ar pyrago gabalėlio – valgykite su kuo nors per pusę.

Baigdama norėčiau priminti – nors šventes švęsime vieni ar su pačiais artimiausiais šeimos nariais, nepamirškite šventiškai padengti stalą, o patys apsirenkite šventiniais rūbais. Patarimas moterims – geriau, jei tai bus aptempta suknelė, tada tikrai nesinorės persivalgyti. Kitą dieną nesisverkite, grįžkite į jums įprastą valgymo ritmą ir nepamirškite judėti.

Gražių Jums švenčių.

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.