Nors šiais metais švęsime šventes ne tokiame gausiame šeimos ar draugų rate, tačiau klausimas iškyla tas pats: kaip jausti saiką ir nepersivalgyti per šventes? Patarimais, kaip sutikti šventes nepadauginant įvairaus ir sotaus maisto, dalijasi visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Agnė Venckutė, dirbanti Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biure:

Pradėkime nuo didesnio fizinio aktyvumo. Švenčių dienomis neužsisėdėkite prie vaišių stalo, eikite pasivaikščioti, judėkite, tvarkykitės. Gamindami maistą, darykite pertraukas ir atlikite keletą fizinių pratimų (presas, pritūpimai). Padarėte 10 pyragėlių – padarykit 20 pritūpimų!

Ruošiant švenčių stalą šventiniai patiekalai tegul būna kuo paprastesni, su nedaug ingredientų, aiškia sudėtimi. Venkite riebių patiekalų. Nepersistenkite su padažais ir pagardais – atsiminkite, kad maistas turi būti kokybiškas ir jo skonio neturi užgožti įvairūs padažai. Gamindami kuo mažiau ragaukite.

Nepersistenkite su maisto porcijomis, užpildykite tris ketvirtadalius savo lėkštės daržovėmis (kuo spalvingesnėmis), o vieną ketvirtąją – kitu maistu. Valgykite neskubėdami, mažais kąsneliais, ilgai kramtykite, daugiau bendraukite. Darykite pertraukas – pajudėkite.

Nepamirškite vartoti daug skysčių – vandens, nesaldintos arbatos. Venkite saldžių sulčių ir gazuotų, saldintų gėrimų. Būtinai išgerkite keletą stiklinių vandens prieš valgydami. Taip jausitės sotesni ir suvalgysite mažesnį kiekį maisto.

Na, o kaip švenčių stalas be desertų? Rinkitės sveikus desertus, tokius kaip čija sėklų pudingas, vaisiai ir uogos. O jei labai norėsite torto ar pyrago gabalėlio – valgykite su kuo nors per pusę.

Baigdama norėčiau priminti – nors šventes švęsime vieni ar su pačiais artimiausiais šeimos nariais, nepamirškite šventiškai padengti stalą, o patys apsirenkite šventiniais rūbais. Patarimas moterims – geriau, jei tai bus aptempta suknelė, tada tikrai nesinorės persivalgyti. Kitą dieną nesisverkite, grįžkite į jums įprastą valgymo ritmą ir nepamirškite judėti.

Gražių Jums švenčių.