21-as amžius, o kai kurie asmenys elgiasi kaip pirmykštė bendruomenė. Koktu matyti, ką jie daro viešose vietose: spjaudo kur papuola, visi kampai apšlapinti, apdergti“, – pasipiktinimo neslepia kėdainietė Dalia, paskambinusi į „Kėdainių mugės“ redakciją.

Vieno J. Basanavičiaus g. namo gyventoja sakė nebegalinti apsikęsti, kai reikia praeiti šalia daugiabučio, kur ir vėl kažkas pridergė po pat gyventojų balkonu.

„Mūsų namas yra prie pėsčiųjų tako, kuriuo praeina ne vien mūsų, bet ir aplinkinių namų gyventojai. Nors namas nėra užkampyje, vis atsiranda asmenų, kurie, nepaisydami aplink vykstančio judėjimo, savo gamtinius reikalus atlieka ant namo sienų ar ant šalia namo suklotų trinkelių. Nuolat balos, nuolat krūvelės. Čia pat gyvenantiems žmonėms tenka uostyti smarvę ir „gėrėtis“ vaizdais. O kaip jaustis namo aplinką prižiūrinčiam žmogui, kai reikia visa tai iškuopti?

Galbūt, kažkas argumentuos, kad mieste trūksta viešųjų tualetų, todėl ir dergiama prie pastatų arba krūmuose, bet, pavyzdžiui, nuo mūsų namo vos už keliasdešimties metrų yra ir prekyvietė, ir prekybos centrai, ne viena maitinimo įstaiga, kur tikrai galima pasinaudoti tualetais nemokamai arba sumokėjus 50 centų. Deja, kai kuriems asmenims vis dar trūksta kultūros, elementaraus padorumo…“, – apgailestauja Dalia.

Dergia ir prie laiptinių, ir liftuose

Vieno daugiabučio namo aplinką prižiūrinti moteris (prisistatyti ji nenorėjo) irgi patvirtino, kad kai kurie žmonės tikrai elgiasi nepagarbiai.

„Negana to, kad nuolat reikia rinkti visokius popiergalius arba pro langus mėtomas nuorūkas, tai dar atsiranda gyventojų, kurie iš buto išnešę šiukšlių maišus, juos palieka prie laiptinės durų. Suprask, tegul išneša valytoja.

Visokių „radinių“ pasitaiko ir liftuose. Atrodytų, kad įlipus į liftą, kai kam atsiranda nenumaldomas seilėtekis, kai reikia žūt būt spjaudytis, atsiriša ir visi kiti „galai“. Žmonės, kas jums darosi? Nejaugi nebegalite suvaldyti savo organizmo? Ir iš kur tas noras tuštintis ne tualete, o viešoje vietoje? Ar patiems paskui malonu važinėti „paženklintame“ lifte? Kodėl žeminate kitus namo gyventojus, o ypač valytoją? Juk tai irgi yra žmogus ir tikrai nėra malonu valyti kažkieno spjaudalus, vėmalus ar balutes“, – nemalonią daugiabučių namų valytojų darbo kasdienybę atskleidžia pagyvenusi moteris.

Ragina netoleruoti tokio elgesio

Kaip teigė rajono savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus vyriausiasis specialistas Saulius Rosteika, tuštinimasis viešoje vietoje yra administracinis nusižengimas, už kurį gresia nuo 30 iki 140 eurų bauda. Deja, išsiaiškinti tokius pažeidėjus yra gan sunku. Jei pavyktų užfiksuoti viešoje vietoje besituštinantį asmenį, filmuotą medžiagą ar nuotraukas reikėtų siųsti policijai. Netinkamai pasielgusį asmenį būtų galima nubausti, ir jei apie tai paliudytų keli liudytojai.

Jei šiukšlinama lifte, laiptinėje ar namo teritorijoje, už Tvarkymo ir švaros taisyklių pažeidimą asmeniui gresia įspėjimas arba bauda nuo 20 iki 140 eurų.

Panašios naujienos