„Kada daugiau, jei ne per kalėdinį laikotarpį savo galerijoje vėl galėjome įkurdinti lėles, kurios daugeliui padeda prisimint vaikystę ir jos stebuklus. Po pirmosios lėlių parodos prieš penkerius metus gana dažnai sulaukdavome klausimų, kada vėl eksponuosime lėles. Nutarėme, kad dabar tam tinkamiausiais laikas“, – pristatydama parodą „Lėlių karalystė“ sakė Janinos Monkutės–Marks muziejaus-galerijos direktorė Dalia Minkevičienė–Jazdauskienė.

Prieš trejus metus lėlininkystę atradusi Ingrida Naciuvienė parodai sukūrė nenuobodžią raudonplaukę lėlę.

Prieš trejus metus lėlininkystę atradusi Ingrida Naciuvienė parodai sukūrė nenuobodžią raudonplaukę lėlę.

Pirmoji tarptautinė lėlių paroda „Lėlių ir fėjų pasaulis“ Janinos Monkutės-Marks muziejuje-galerijoje buvo surengta 2009 metais. Joje dalyvavo 38 menininkės – lėlių meistrės iš keturių šalių: Jungtinių Amerikos Valstijų, Kanados, Lietuvos ir Latvijos. Po sėkmingo parodos debiuto, praėjus penkeriems metams, muziejininkai kėdainiečius vėl džiugina nauja kalėdine lėlių paroda „Lėlių karalystė“. Parodoje prisistato 31 menininkė-lėlininkė. Jos žiūrovų vertinimui ir džiaugsmui atidavė 120 rankų darbo lėlių, kurios atskleidžia nepaprastą ir jaukią nuotaiką.
Tarp parodos autorių ir trys kėdainietės: kėdainiečiams puikiai pažįstama aristokratiškų lėlių kūrėja Dalia Šimokaitienė bei mažiau garsios lėlių kūrėjos Rasa Rojienė ir Ingrida Naciuvienė.
Ingrida Naciuvienė sakė, jog lėlių gamyba susižavėjo besimokydama suaugusiųjų dailės studijoje: „Kol kas šioje srityje žengiu pirmuosius žingsnius. Noriu kurti nestandartines lėles. Man labai smagu, kad jos patinka mano artimiesiems ir draugams.“
Rasa Rojienė taip pat džiaugiasi, kad iš savo namų yra išlydėjusi ne vieną pačios kurtą lėlę. O Dalia Šimokaitienė savo kurtų lėlių niekam nedovanoja: „Manau, kad visos lėlininkės lėles kuria kažkuo panašias į save. Aš saviškes kurdama įdedu daug meilės. Man jos tarsi mano dalis, todėl kol kas negaliu išsiskirti.“

[tribulant_slideshow gallery_id=”67″]