Vasario 12–26 dienomis aplinkosaugininkai tikrins, kaip medžiotojai vilioja maistu medžiojamuosius laukinius gyvūnus, kad jiems nebūtų padaryta žala.

„Pastebime padidėjusį pranešimų skaičių, susijusį su laukinių gyvūnų viliojimo vietomis, todėl norime priminti medžiotojams, kad medžioklės vietos turi būti tvarkingos.

Laukinius gyvūnus reikia vilioti tik natūraliu pašaru: grūdais, šienu, kukurūzų burbuolėmis, šakniavaisiais ir pan.“, – pranešime spaudai dėmesį atkreipė Gyvosios gamtos apsaugos departamento direktorė Mantė Ramanauskienė. 

Pasak jos, aplinkosaugininkams vykdant reidus, būna daug atvejų atvejų, kai laukiniai gyvūnai viliojami tonomis maisto atliekų ar jiems labai netinkamu maistu, pvz., makaronais, šokoladukais, duona, pradėjusiais gesti vaisiais ir daržovėmis, o plėšrūnai, pvz., vilkai, viliojami naminių galvijų gaišenomis. 

Specialistė taip patatkreipia dėmesį, kad Medžioklės taisyklės draudžia šerti laukinius gyvūnus maistu, kurio jie negali rasti natūraliomis sąlygomis, pvz., gyvūninės kilmės produktais ar kitais šalutiniais gyvūniniais produktais, maisto atliekomis. 

Viliojimo vietose natūralius pašarus ar masalą draudžiama išpilti ant žemės ir jų kiekis negali viršyti 100 kg (išskyrus šieną, šienainį ir laižomąją druską).  

Medžioklės plotų vienete (1 000 ha) draudžiama įrengti daugiau kaip 10 šernų viliojimo vietų ir vienoje viliojimo vietoje vienu metu naudoti daugiau kaip 100 kg arba 125 l natūralaus pašaro. Už pažeidimus viliojimo vietose asmenims gresia įspėjimas arba bauda nuo 30 iki 90 eurų. 

ELTA