Fotografija – tai ne tik vaizdai. Tai mintys jausmai ir dar daugiau, tai – gilus emocinis krūvis. Dar 2014 m. tarptautiniame fotografijos projekte „Help Portrait“ užsimezgęs ryšys tarp Kėdainių fotografų draugijos ir Kėdainių socialinės globos namų organizacijos ne tik nebuvo vienkartinis, bet ir išsirutuliojo į tęstinį projektą, kuriame puoselėjami vis daugiau kūrybinių idėjų ir glaudūs, bičiuliški santykiai su organizacijos gyventojais.

Kėdainių fotografų draugijos nariai (iš kairės): Žilvinas Menčikovas, Irina Jurkėnienė, Arvydas Kantautas.

Kėdainių fotografų draugijos nariai (iš kairės): Žilvinas Menčikovas, Irina Jurkėnienė, Arvydas Kantautas.

Rugpjūčio 2 dieną Kėdainių fotografų draugija ir Kėdainių socialinės globos namų organizacija vykdė tęstinį fotografijos projektą „Literatūrinės improvizacijos fotografijoje. Pagal Žemaitės apsakymą „Marti“ – Katrės buities darbų preliudijos“. Ši diena buvo skirta cianotipijai ir stilizuotai fotosesijai. Kėdainių fotografų draugijos nariai supažindino su senosios fotografijos – cianotipijos technika, o saulėta diena dovanojo galimybę šią praktiką ir realizuoti. Globos namų gyventojai turėjo galimybę susipažinti, stebėti ir atlikti praktiškai fotografijos darbus.

Kėdainių socialinės globos namų organizacijoje stengiamasi aktyvinti ir įvairinti gyventojų užimtumo veiklas. Edukacinio meninio projekto kūrybinės grupės organizatorė, socialinė darbuotoja Ingrida Norkūnienė ir užimtumo specialistės Raminta Matulytė-Šilienė, Milda Kestenienė, Sondra Žalakevičienė, Neringa Rabikauskienė ir Kėdainių fotografų klubo savanoriai Arvydas Kantautas, Irina Jūrkėnienė ir Žilvinas Menčikovas projektine veikla suteikė galimybę gyventojams nuosekliau ir aktyviau domėtis meniniu kūrybiniu užimtumu. Skatino išbandyti save, plečiant pažinimo poreikį, užsiimti nuosekliu socializacijos procesu. Į projekto vykdymą įsitraukė visa organizacijos bendruomenė.

DSC_5989

Nuotraukoje: Kėdainių fotografų draugijos nariai, Kėdainių socialinės globos namų gyventojai, kūrybinės grupės organizatorė, užimtumo specialistai.

Dalyvavimas, stebėjimas ir bendravimas – puikus trio, kurio pagrindinis akcentas – žmonių su negalia integravimas į visuomenę. O gražūs ir perspektyvūs planai tęsti kūrybinę ir bendradarbiavimo veiklą džiugina KSGN gyventojus. Juk smagu, kai svečiai nepamiršta aplankyti ne tik per šventes, bet ir užsuka pasiteirauti kaip tu gyveni. Artėjant KSGN gimtadienio šventei (organizacijos gimtadienis minimas rugpjūčio mėn.) vyks šio projekto kūrybinių foto darbų paroda.

„Prasmingi darbai visuomet turi tęsinį, o tęsinyje – bendradarbiavimas. O idėjos darbams – išskirtinės: fotografija skardinėmis ir degtukų dėžutėmis… Utopinės idėjos, bet ne jų realizavimas“, – taip baigdami susitikimą kalbėjo šiltus ir atvirus žmogui su negalia jausmus demonstruojantys fotografai A. Kantautas, I. Jurkėnienė ir Ž. Menčikovas.

Ar gali būti kas prasmingiau už įamžintą akimirką, kurioje – visa istorija? O kiekvienoje istorijoje – Žmogus…

Straipsnį parengė KSGN užimtumo specialistė Raminta Matulytė-Šilienė

Panašios naujienos