Praėjusį šeštadienį po dviejų metų pertraukos Kėdainiuose Janinos Monkutės-Marks muziejuje –galerijoje tradiciškai vėl vyko Europos muziejų nakties renginys ,,Draugystės tiltai“, kurio pagrindinis tikslas – apjungti ir suartinti lietuvių, tiksliau kėdainiečių, ir ukrai­niečių bendruomenes, o šiame renginyje dalyvavo ir ukrainiečiai.

Veikė meninės dirbtuvės

Muziejuje veikė ne tik tradicinės kėdainiečių jau pamėgtos meninės dirbtuvės, bet buvo ir naujų. Renginio svečiai buvo kviečiami dalyvauti vilnos vėlimo dirbtuvėse „Veltinukas“, taip pat draugystės apyrankių pynimo, galima buvo susikurti indėnišką talismaną „Dievo akis“, tapyti ant vandens.

Apyrankes pynė Vaiva, Lukrecija iš ,,Atžalyno“ gimnazijos, o Einoras atvyko iš Labūnavos.

„Per ankstesnes muziejų naktis esame darę aplikavimo edukacijas, darbai nebuvo užbaigti, todėl šį vakarą juos galima tęsti ir užbaigti“, – sakė muziejaus kuratorė Asta Fedaravičiūtė-Jasiūnė, kvietusi prisijungti prie bendro mandalos kūrimo proceso, taip pat išreikšti savo mintis kuriant saulėgrąžą. Tai gražus simbolis prisimenant Ukrainą ir palaikant ją.

Gerą nuotaiką palaikė šokių studijos „Izzadora“ (vadovė Jurgita Liebienė) šokėjai. Naujausius šokius pristatė Kėdainių kultūros centro šiuolaikinio šokio studijos „XLITE“ (vadovė Paulina Švaranavičiūtė) jaunosios šokėjos.

Mergaitės iš Ukrainos: Nika (iš kairės), Aleksandra ir Diana.

Pupuliariausia veikla – pinti apyrankes

Kėdainių krašto muziejaus amatų centro pynimo būrelio vadovė Loreta Steponavičienė į renginį atvyko su būriu jaunimo, kurie lanko neformalaus švietimo programą „Tautinės juostos“.

„Muziejų nakties renginiuose mes dalyvaujame jau penkerius ar šešerius metus. Šiandien pinam juosteles-apyrankes ir apvalią juostelę. Galime pamokyti vaikus ir jų tėvelius, kaip jas nusipinti. Populiariausia šiandien – iš geltonų ir mėlynų siūlų“, – teigė L. Steponavičienė.

Jauniausia juostelių pynėja – septynerių metų Kristina pasakojo, kad lanko būrelį pas vadovę Loretą, jai labiausiai patinka pinti ir piešti. „Čia jau nupyniau keletą apyrankių, kurias visas padovanojau, pamokau pinti ir kitus. Kai moki, tai lengva“, – sakė mažoji pynėja.

Savanorė Valerija mokė vilnos vėlimo paslapčių. (A. Raicevičienės nuotr.)

Kėdainiškė Gretė į muziejų atėjo kartu su keturiais vaikais, iš kurių vienas dar kūdikis. „Esame su vaikais dalyvavę ir muziejų naktyse, bet ir šiaip apsilankau parodose. Vaikai retokai ateina, bet būtent šio renginio labai laukė. Pasigaminom su vaikais sapnų gaudykles, reikės pagalvoti, kur jas pakabinti“, – svarstė ji.

Velti iš vilnos rutuliukus mokiusi Valerija pasakojo, kad su vilna draugauja nuo 1998-ųjų, o vilnos vėlimo paslapčių mokėsi savarankiškai iš rankdarbių žurnalų. Dabar mielai pamoko ir kitus. Tarp jos darbų – šaliai, sagės, rankinė bei „antikoroniniai“ pakabukai ant kaklo.

Dalyvavo ir ukrainietės

Muziejuje sutiktos trys iš Ukrainos atvykusios moksleivės buvo aktyvios meninių edukacijų dalyvės, jos pynė geltonų ir mėlynų siūlų apyrankes, o viena iš jų šoko salsą su „Izzadora“ šokėjomis. Paklaustos, kaip jos jaučiasi Kėdainiuose, visos trys atsakė, kad joms čia patinka. Moksleivės jau išmokusios ir kelis žodžius lietuviškai.

Kėdainietė Gretė ir jos sapnų gaudyklės.

Diana pasakojo su mama atvykusi iš Odesos srities. Kėdainiuose ji jau lanko „Atžalyno“ gimnaziją, 11 klasę. „Turiu brolį, jis kariškis ir liko Ukrainoje, tėtis dirba Vokietijoje. Laimei, mūsų namai nesubombarduoti, ten gyvena mano teta. Mano draugė Nika užsiima šokiais, ji ir pasakė, kad čia bus renginys“, – kalbėjo Diana.

Kas originaliau nuspalvins saulėgrąžą?

Aleksandra sakė atvykusi iš Kijevo, mokosi, kaip sakė pati, mokykloje su baseinu. Nika pasakojo atvykusi iš Poltavos. Į Lietuvą ji atkeliavo su močiute, seneliu ir broliu, šiuo metu gyvena Aristavoje. Mergaitė mokosi Kėdainių J. Paukštelio progimnazijoje. Kaip sakė „Izzadora“ vadovė Jurgita Liebienė, Nika yra šokusi ir Ukrainoje, todėl ją pasikvietė į šokių studiją.

Panašios naujienos