Pirmadienį paryčiais Daumantų kolektyviniuose soduose šėlo ugnis. Sodų pakraštyje esančioje Čiobrelių gatvėje visiškai sudegė namelis, kuriame glaudėsi benamis.

Apie liepsnojantį pastatą ugniagesiams gelbėtojams pranešta prieš 04 val. nakties. Kai į nelaimės vietą atskubėjo ugniagesiai, 4×3 m dydžio medinis, skarda apkaltas namelis buvo beveik sudegęs, stogas sukritęs. Malšinant ugnį vanduo gaisrui gesinti buvo vežamas iš už 400 m esančio vandens telkinio. Ugnis užgesinta, tačiau iš pastato beliko tik nuodėgulių ir aprūkusių skardų krūva. Apdegė ir keli greta namelio augę medžiai.

Buvo priglaudęs namus praradusį žmogų

„Prieš porą metų priėmėm gyventi benamį. Anksčiau jis gyveno Krakėse, ten irgi prarado savo namus, buvo gaisras, nebegalėjo toliau gyventi. Priėmėm. Jam apie 60 metų. Gėrė ir rūkė. Buvom žiemai įtaisę į reabilitacijos centrą, praėjusį ketvirtadienį skambino, pranešė, kad iš ten jis pabėgo. Ėmėm galvoti, ką čia daryti, gal iškraustyti, bet va, nespėjom. Tiesa, apie planus iškraustyti jam dar nebuvome sakę.

Namelio, aišku, gaila. Jis buvo mano tėvo rankom statytas, tad moralinis nuostolis neįkainuojamas, o materialinės vertės – nežinau, kiek jis čia vertas. Medinis karkasas buvo apskardintas, dabar tik skardos liko, pagaliai sudegė, ką padarysi“, – žvelgdamas į nuodėgulių krūvą skausmingai atsiduso namelio šeimininkas Vilius Masandavičius.

Svarbiausia – žmogaus gyvybė

Sudegusio vasarnamio savininkas pasakojo, kad apie įvykusią nelaimę jam pranešė anksti ryte paskambinę ugniagesiai.

„Ačiū Dievui, kad tas benamis nenukentėjo. Atvažiavęs čia jį sutikau. Girdėjau, kaip ugniagesiams ir policijai pasakojo, kad apie 4 val. nakties ėjo į „tašką“dar nusipirkti alkoholio, matyt, dasibaigt norėjo. Pamatė, kad dega, išsigando, pabėgo, paskui, atsitokėjęs, grįžo. Į alkotesterį virš 2 prom. pripūtė.

Pasak ugniagesių, gaisras, tikėtina, kilo dėl neatsargaus žmogaus elgesio su uginimi – nuo neužgesintos cigaretės ar kito neapdairiai naudoto ugnies šaltinio. (L. Pranckevičiūtės nuotraukos)

Klausiat, ar nežadu bylinėtis, ne, ką tu iš jo paimsi. Kas brangiau – ar tos skardos, medis ar žūstantis žmogus? Gaila, aišku, kad taip nutiko, bet aš manau, kad nieko atsitiktinai nebūna – taip, matyt, Dievas mane išbando, ką tu darysi – kerštausi, ar ne? Aš esu tikintis žmogus. Jėzus mokino taip – kaip nori, kad su tavim elgtųsi, taip ir tu elkis su kitais. Suprantu, kad mane taip tikrina, kaip elgsiuosi tokioje situacijoje.

Mano nelaimė, palyginti su tuo, kas vyksta pasaulyje, yra niekis. Pažiūrėkit į vargšus ukrainiečius, tuos pačius rusus – dega tankuose. Ką gali žinoti, gal mūsų visų namai taip degs, neduok Dieve“, – gailestingą požiūrį išsakė nukentėjęs sodo savininkas.

V. Masandavičius teigė, dar pasitarsiantis su sūnumi, kaip ir ką dabar reikės daryti po įvykusios nelaimės, aplinką vistiek reikės sutvarkyti.

Kur glausis antrą kartą per gaisrą pastogės netekęs benamis, dar nežinia. Šalia nuodėgulių krūvos tik jo dviratis belikęs.

Kokios gaisro priežastys?

Įvykio aplinkybės ir galimos gaisro priežastys dar tiriamos.

Kaip informavo gaisravietėje apsilankęs Jonavos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyriausiasis inspektorius Artūras Aldonis, elektros namelyje nebuvo, tad gaisras galėjo kilti dėl neatsargaus žmogaus elgesio su ugnimi – galbūt nuo neužgesintos cigaretės ar kito neapdairiai naudoto ugnies šaltinio. Namelyje gyvenusio asmens, dėl jo girtumo, pirmadienio rytą nepavyko apklausti.