Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) skelbia, kad pirmąją balsavimo iš anksto dieną balsavo 28,5 tūkstančio rinkėjų. Kėdainių rinkimų apygardoje Nr. 19, įsikūrusioje Kėdainių rajono savivaldybės patalpose, vakar pabalsavo 299 rinkėjai.

Kaip sakė Kėdainių rinkimų komisijos pirmininkė Gaiva Petrauskienė, balsavimas vyksta sklandžiai. Šiandien jaučiamas didesnis rinkėjų aktyvumas.

Balsavimas iš anksto tęsiasi, jis truks iki kovo 2 d. 20 val. vakaro. Balsuoti išankstinėmis dienomis rinkėjai gali nuo 7 val. ryto iki 20 val. vakaro.

„Šiemet, kaip įprasta, daugiausiai rinkėjų iš anksto balsuoja sostinėje“, – teigiama VRK pranešime žiniasklaidai.

Gausiausiai rinkėjai ėjo balsuoti į Vilniaus miesto savivaldybę ir Vilniaus Lukiškių aikštę, kur įrengta speciali balsavimo vieta.

Kauno mieste aktyviausiai rinkėjai balsavo Laisvės alėjoje esančioje Kauno miesto savivaldybėje, nemažai kauniečių atėjo ir į Dariaus ir Girėno stadione įrengtą išankstinio balsavimo vietą, pažymima pranešime.

Pirmąją išankstinio balsavimo dieną aktyviausi buvo Neringos savivaldybės gyventojai. Jų balsavimo aktyvumas siekė 8,37 proc. Pasyviausi buvo Kauno rajono rinkėjai (0,46 proc.). 

Prieš ketverius metus, 2019 m. vykusiuose savivaldos rinkimuose pirmąją balsavimo iš anksto dieną balsavo 34921 rinkėjas (1,42 proc.), tačiau tuomet išankstinio balsavimo dienomis vyko ir balsavimas specialiuosiuose punktuose, dėl to pirmąją balsavimo dieną rinkėjų skaičius buvo didesnis.

ELTA  ir „Kėdainių mugės” inf.

R. Valionio nuotr.