Dantų traukimas yra odontologinė procedūra, kurios metu gydytojas pašalina dantį iš dantenų lizdo. Ši procedūra gali būti atliekama dėl įvairių priežasčių, nuo blogos būklės iki vietinio uždegimo. Kaip pasiruošti dantų traukimui? Ar sunku atsigauti po šios procedūros?

Kokios yra dantų traukimo priežastys?

Dantis gali reikėti ištraukti dėl daug skirtingų priežasčių, tačiau žemiau pateikiamos dažniausiai pasikartojančios:

  • Bloga dantų būklė. Jei dantis yra stipriai pažeistas karieso, infekcijos ar kitų priežasčių, kurios neleidžia atlikti kitų gydymo procedūrų, gali prireikti danties traukimo.
  • Reikia traukti dėl gydymo. Kai kuriais atvejais dantys gali sukelti spaudimą kitiems dantims ar sukelti skausmą. Tokiais atvejais gali būti rekomenduojama juos pašalinti.
  • Trauma. Dantų traumos, tokios kaip įbrėžimai ar danties suskaldymas, gali lemti būtinybę ištraukti dantį, jei jis negali būti išsaugotas kitais būdais.

Jei jaučiate dantų skausmus, patyrėte traumą ar yra kita priežastis, dėl kurios norite konsultacijos su patyrusiais odonotologais, susisiekite čia: https://sypsenosmagija.lt/.

Dantų traukimo procedūra: kokia jos eiga?

Dantų traukimo procedūra turi tam tikrą nuoseklią eigą. Prieš pradedant dantų traukimą, gydytojas atlieka išsamų paciento dantų tyrimą, įskaitant rentgeno nuotraukas. Remiantis šia informacija, gydytojas nusprendžia, ar dantis turi būti ištrauktas ir kokia yra geriausia procedūra. Prieš pradedant traukimą, pacientui skiriama vietinė anestezija, kuri padeda numalšinti skausmą ir diskomfortą. Gydytojas naudoja specialius instrumentus, kad atsargiai atskirtų dantį nuo aplinkinių audinių ir kaulo. Po to dantis atsargiai traukiamas iš dantų lizdo.

Jei dantis yra sudėtingoje padėtyje ar yra suskaldytas, gali prireikti papildomų veiksmų, pavyzdžiui, danties dalies iškirpimo ar skaldymo. Po danties ištraukimo, gydytojas gali į burną įdėti vatos tamponą, kad kontroliuotų kraujavimą. Jid leidžia sumažinti kraujavimą ir užtikrinti greitesnį gydymo procesą. Jei reikia, gydytojas gali pritvirtinti siūlus, kad uždarytų žaizdą ir palengvintų gijimo procesą.

Atsigavimas po dantų traukimo: ar jis sudėtingas?

Po danties traukimo gali pasireikšti kraujavimas. Tamponas turėtų būti pakeistas kas 30-45 minučių ir turėtų būti vengiama intensyvaus burnos skalavimo, kad nebūtų padidintas kraujavimas. Rekomenduojama vengti kramtyti šalia ištrauktos vietos. Po kelių dienų gali atsirasti patinimas ir skausmas. Jie dažniausiai pasiekia savo aukštumą po kelių dienų ir tada pradeda mažėti. Gydytojas gali paskirti skausmą malšinančių vaistų. Po kelių dienų galima pradėti atsargiai valytis dantis. Siūlus gydytojas pašalins per kelias dienas ar savaites, priklausomai nuo gijimo proceso. Rūpestingas burnos ertmės higienos palaikymas yra svarbus, norint išvengti infekcijų.

Kokį maistą pasirinkti po dantų traukimo?

Atsigavimo laikotarpiu svarbu vengti kieto maisto ir gėrimų, kurie gali sukelti dirginimą. Rūpinkitės, kad per pirmas kelias dienas po danties traukimo valgis būtų minkštas ir lengvai skaidomas. Palaipsniui galite grįžti prie savo įprasto maisto režimo, kai pajusite, kad tai įmanoma be skausmo ar diskomforto. Skausmo malšinimui dažnai rekomenduojami įprasti skausmą malšinantys vaistai, kurie padės sumažinti diskomfortą. Tačiau svarbu laikytis gydytojo nurodymų ir neviršyti nustatytos dozės. Atsigavimo procesas gali trukti kelias dienas iki savaitės, priklausomai nuo kiekvieno paciento organizmo savybių ir ištraukto danties sudėtingumo.

Jei pastebėsite, kad skausmas, patinimas ar kitos problemos ilgai neišnyksta ar net blogėja, būtinai kreipkitės į gydytoją. Jei ištraukto danties vietoje pasireiškė komplikacijos ar problemos, pvz. padidėjęs kraujavimas, nuolatinis skausmas, infekcija ar kitos nemalonios būklės, nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Priklausomai nuo situacijos, gali prireikti papildomų medicininių veiksmų ar gydymo.

Užs. Nr. 260