Kauno klinikų Kraujo centre jaučiamas visų kraujo grupių trūkumas. Pasak Kauno klinikų, artėjant savaitgaliui, po kurio iškart seks šventinė diena, būtina pasirūpinti kraujo komponentų atsargomis.

„Ypatingai svarbu, kad daugiau donorų apsilankytų Kraujo centre prieš šventines dienas, kai padaugėja traumų, nelaimingų įvykių skaičius, o tuo pačiu ir kraujo poreikis“, – pastebi Kauno klinikų Kraujo centro vadovė dr. Diana Remeikienė.

Kauno klinikų Stacionarinių paslaugų koordinavimo tarnybos vadovo docento Evaldo Padervinskio teigimu, ligoninės Kraujo centras šiuo metu negali patenkinti viso reikiamo kraujo poreikio ligoninėje, todėl kraujo donorų pagalba yra kritiškai svarbi.

„Vien per liepos mėnesį Kauno klinikose atliktos 3 audinių ir 8 organų transplantacijos operacijos, paruošti 2 efektyvūs donorai. Matome, kad rugpjūčio mėnesio tendencijos bus tokios pačios ir Kauno klinikose bus atliktas didelis skaičius organų transplantacijų“, – pasakojo doc. E. Padervinskis.

Kraujo centre reikalingos visos kraujo grupės, bet ypatingai: O+ ir O- (pirmos teigiamos ir pirmos neigiamos); A+ ir A- (antros teigiamos ir antros neigiamos); AB+ ir AB- (ketvirtos teigiamos ir ketvirtos neigiamos).

Kraujo donoru gali būti kiekvienas sveikas 18–65 metų amžiaus asmuo, kurio kūno masė yra ne mažesnė nei 50 kg, pateikęs galiojantį asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, primena Kauno klinikos.

ELTA