Šį rytą Kėdainių geležinkelio stotyje sutikta Betliejaus taikos ugnis. Ją traukiniu atvežė Lietuvos skautai. Netrukus šios šventos ugnelės žiburiai pasklis po visą kraštą.

Su grupele skautų pasitikti Betliejaus taikos ugnies į geležinkelio stotį atvykusi Surviliškio V. Svirskio pagrindinės mokyklos skautų draugovės vadovė, Panevėžio krašto Aukštaitijos tunto tuntininkė Ilona Dauderienė pasakojo, kad šiemet buvo daug nežinios, ar pavyks vykdyti šią akciją, nes Jėzaus gimimo vieta – Betliejus dabar yra karo zonoje.

„Tikrąja to žodžio prasme teko budėti laukiant šitos ugnelės. Laimei, pavyko patekti į grotą ir pridegti šventos ugnies žibintą. O tada lėktuvu ir kitokiu transportu ši ugnis pasiekia vis daugiau šalių.

Gruodžio 12 dieną šią ugnelę iš Lenkijos perėmė Lietuvos skautai ir tik vakar sužinojome, kad taikos ugnis traukiniu bus vežama iš Vilniaus į Klaipėdą, tarpinėse stotelėse bus galima prisidegti savo žibintus. Tad, kaip ir kasmet, su grupele Surviliškio V. Svirskio pagrindinės mokyklos skautų atvykome pasitikti šios ugnelės. Šiandien ją nuvešime į rajono savivaldybę, Švietimo pagalbos tarnybą, ligoninę. Vienas atstovas platins šią ugnelę senamiestyje, po to vešime Betliejaus taikos ugnį į Surviliškį, ten laukia didžiulis būrys skautų, kurie neš po žiburėlį į seniūniją, įstaigas ar gyventojams į namus.

Kaip smagu nunešti taikos ugnelę į kokią pirkelę ir matyti, kaip žmonės džiaugiasi ir dėkoja, kad į jų namus atvežėme, kaip jie patys sako, Dievulio švieselę.

Sekmadienį Betliejaus taikos ugnelę vešime į Krekenavos Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų mažąją baziliką, o po to ji keliaus į seniūnijas, globos bei švietimo įstaigas, ligonines, amatų centrą. Vėliau šie žiburėliai pasklis ir į kitus miestus. Skautai negailės savo laiko platindami šią ugnelę, nes žmonės jos laukia“, – sako Surviliškio V. Svirskio pagrindinėje mokykloje dirbanti mokytoja, skautų draugovės vadovė, Panevėžio krašto Aukštaitijos tunto tuntininkė Ilona Dauderienė.

 „Atvykome su gera nuotaika, nes pasitiksime Betliejaus taikos ugnelę ir ją nešime kitiems žmonėms, linkėdami gerų Kalėdų, meilės, kad širdyje visada degtų tikėjimo ugnelė, kad žmonės būtų draugiški ir dalintųsi savo gerumu su kitais.

Kai tokie įvykiai vyksta pasaulyje, taika yra labai svarbi. Prie taikos aplinkos kūrimo gali prisidėti net ir vaikai, jei jie nesityčios iš kitų ir gerai sutars tarpusavyje. To visiems ir linkime“, – kalbėjo surviliškiečiai skautai Lauryna, Toma ir Vasco (iš Portugalijos prieš trejus metus atvykęs ir jau puikiai lietuviškai kalbantis jaunuolis).

Šiųmetės akcijos šūkis „Skleiskime taiką“

„Taika visais laikais buvo svarbi, ne tik dabar, kai vyksta karai. Taika tarp žmonių, tarp valstybių ir skirtingų religijų yra būtina. Dievas kiekvienam žmogui davė laisvą valią. Jei žmogus nepasirenka taikos, žiūri tik savų interesų, tada ir kyla nesutarimai. Bet būdami susipriešinę nieko nepasieksime.

Ramybė ateina su taika. Reikia, kad ir patys gyventume taikingai, ir aplinkui skleistume tik gėrį ir ramybę. Dievas mus skatina susitaikyti, vienas kitam atleisti, vienas kitą priimti, jei reikia, ir nusileisti“, – pataria Šv. Juozapo parapijos kunigas Mindaugas Alekna.

Kiekvieno misija – saugoti taiką

„Dirbu Greitosios medicinos pagalbos tarnyboje ir savanoriauju „Carite“, tai parsinešusi Betliejaus taikos ugnelę, ja pasidalinsiu ir su kitais. Aš ne pirmus metus dalyvauju šioje akcijoje. Anksčiau žmonės mažiau žinojo, kas yra ta taikos ugnelė, ką ji reiškia, o dabar žino ir laukia.

Taip, kaip saugome šią ugnelę, kad vėjas neužpūstų, taip turime saugoti ir taiką. Aplinkui daug patyčių, smurto, kitokių negerovių, todėl reikėtų kiekevieną kartą gerai pagalvoti prieš priimant vienus ar kitus sprendimus.

Džiaugiuosi matydama, kad ir jaunimas dalyvauja šioje akcijoje, kad ir jie nori skleisti gerumą bei taiką“, – sakė į geležinkelio stotį pasitikti Betliejaus taikos ugnies atvykusi Roberta.

Bus galima prisidegti ir savo žvakelę

Ši šventa ugnis kasmet iš Betliejaus vežama į skirtingas šalis, tam, kad ji Kūčių vakarą pasiektų ir sušildytų kuo daugiau žmonių, paliestų ligų, vienišumo ar įvairių kitų negandų, ir įkvėptų visiems daugiau vilties.

Tie, kurie neatvyko į geležinkelio stotį prisidegti savo žibinto ar žvakelės, bet nori turėti šį, iš rankų į rankas keliaujantį taikos, vienybės ir brolybės simbolį savo namuose, darbovietėse, organizacijose, gali bet kurią dieną iki Kūčių atvykti į Kėdainių Šv. Juozapo parapijos raštinę ir prisidegti savo žvakelę.