Aiški dauguma – 61 proc. Europos Sąjungos gyventojų – tiki, kad Ukraina laimės kare su Rusija, rodo Vokietijos „Bertelsmann Foundation“ fondo atlikta apklausa.

Beveik 13 300 ES gyventojų buvo paprašyta sureaguoti į teiginį: „Ukraina laimės šį karą“, teigė fondas, ketvirtadienį paskelbęs gruodžio mėnesį atliktos apklausos rezultatus.Vokiečiai buvo daug skeptiškesni – tik 55 proc. jų sutiko su šiuo teiginiu.

Paprašyti atsakyti į pareiškimą: „Rusijos išpuolis prieš Ukrainą yra išpuolis prieš visą Europą“, 68 proc. apklaustųjų tokiam teiginiui pritarė, iš jų daugiausia – 79 proc. respondentų Lenkijoje ir 78 proc. apklaustųjų Ispanijoje.

Respondentai gerokai skeptiškiau vertino finansinių ir ekonominių sankcijų Rusijai veiksmingumą: 40 proc. apklaustųjų tiki jų veiksmingumu ir tik 35 proc. vokiečių.

Apie 66 proc. apklaustųjų „pagrindinę atsakomybę“ už konfliktą priskiria Rusijai, o 11 proc. kaltina Jungtines Valstijas. Po 5 proc. respondentų kaltina Ukrainą arba NATO. Likusieji atsakė: „Nežinau“.

Lenkijoje šiuo klausimu nuomonės labai išsiskyrė: 88 proc. respondentų mano, kad dėl to didžiąja dalimi kalta Rusija. Italijoje šis rodiklis labai skyrėsi: čia 54 proc. respondentų kaltina Rusiją, o 23 proc. – JAV arba NATO.

ELTA

Panašios naujienos