Ketvirtadienio rytą Kėdainiuose, viename iš P. Lukšio gatvės daugiabučių kilo gaisras. Balkonas galimai užsidegė dėl neatsargaus rūkymo.

„Apie iš buto rūkstančius dūmus Bendruoju pagalbos telefonu pranešta po 8 val. ryto. Į įvykį išvažiavo dvi Kėdainių piešgaisrinės gelbėjimo tarnybos autocisternos, autokopėčios ir Pramonės ugniagesių komanda.

Atvykus ugniagesiams, buvo uždūmintas butas. Paaiškėjo, kad uždarame balkone (3×2 m dydžio) degė šiukšlinė ir įvairūs namų apyvokos daiktai. Kad būtų galima patekti į balkoną, išlaužtas vienas plastikinis stiklo paketas, du stiklo paketai trūko paveikti karščio, aprūko balkono sienos ir lubos.

Gaisras užgesintas, žmonės nenukentėjo, nieko evakuoti nereikėjo.

Dūmų detektoriaus bute nebuvo. Galima gaisro priežastis – neatsargus rūkymas“, – informavo ugniagesių atstovė spaudai Džiuginta Vaitkevičienė.

Neužgesintos cigaretės sukelia gaisrus

Pasak ugniagesių, nuo neužgesintų cigarečių gaisrai kyla neretai. Dėl tokio neatsargaus elgesio užsidega pastatai, kartais nukenčia ar net žūsta žmonės, todėl visų gyventojų prašoma atkreipti dėmesį į galimą pavojų.

Ypač pavojinga rūkyti lovoje, nes nuo cigaretės užsidega antklodės, čiužiniai, lovos. Šiemet dėl neatsargaus rūkymo šalyje žuvo jau 37 asmenys.

„Tokius gaisrus dažniausiai sukelia neblaivūs asmenys, kurie užmiega su cigarete rankoje. Bet pasitaiko ir tokių atvejų, kai žmonės išėję parūkyti į balkoną, pilnai neužgesina cigaretės, ji smilksta, nukrenta ant kilimo ar kitų degių daiktų, o šie užsiliepsnoja.

Tad, jei rūkote, visada įsitikinkite, ar cigaretė užgesinta. Nemeskite nuorūkos per balkoną, nes ši gali įkristi į kaimynų balkoną ir ten sukelti gaisrą“, – įspėja ugniagesiai.

,,Kėdainių mugės“ ir Kauno PGV inf.

Asociatyvi nuotr.

Panašios naujienos