Didžiulio palaikymo ir sveikinimų sulaukė Kėdainių muzikos mokyklos mokytojas, muzikantas Jonas Stankevičius, kuris 10 km distancijoje užėmė aukštą trečiąją vietą.

Saulėtą sekmadienio vidurdienį miesto gatves užtvindė keli šimtai sporto entuziastų, dalyvavusių naujametiniame bėgime ir sportiniame ėjime „Kėdainiai 2018“. Tai – ir pirmasis šių metų Lietuvos bėgimo taurės sezono, šiemet skiriamo Lietuvos valstybės atkūrimo 100-čiui, etapas.

Net 239 bėgikai varžėsi 5 ir 10 km distancijose, o dar dvi dešimtys vaikų, moterų ir vyrų varžėsi sportinio ėjimo grupėje. Dar pora dešimčių mažesniųjų vaikų dalyvavo 300 metrų bėgimo rungtyje. Varžybos startavo ir finišavo prie Lietuvos sporto universiteto „Aušros“ progimnazijos.

Tradiciniame naujametiniame bėgime aktyviai dalyvavo esami ir buvę kėdainiečiai, ne tik siekiantys sportinių rezultatų, bet tiesiog propaguojantys aktyvų bei sveiką gyvenimo būdą.

Didžiulio palaikymo ir sveikinimų sulaukė Kėdainių muzikos mokyklos mokytojas, muzikantas Jonas Stankevičius, kuris 10 km distancijoje užėmė aukštą trečiąją vietą, įveikęs šį atstumą per 34 min. ir 43 sek. Nuo distancijos nugalėtojo šiauliečio Aurimo Rimkaus jis atsiliko 7 sekundėmis.

Į greičiausiai 10 km distanciją įveikusių vyrų dešimtuką taip pat pateko kėdainiečiai Tadas Pavolis (35:34) ir Aurimas Skinulis (35:50). 10 km distanciją iš moterų greičiausiai įveikė Panevėžio R. Sargūno sporto gimnazijos auklėtinė Evelina Tomkevičiūtė (39:56). 5 km distancijos nugalėtoju tapo 24 metų amžiaus vilnietis Lukas Budavičius, distanciją įveikęs per 17 min. 14 sek. Geriausiųjų dešimtuke – Kėdainiams bei Klaipėdai atstovavęs Vytautas Galvydis (18:41) bei kraštietis, dviračių entuziastų klubo „VeloRatai“ narys Vidas Miglinskas (19:08).

Moterų grupės nugalėtoja tapo vilnietė Iveta Petraitytė (20:49). Šioje distancijoje šauniai pasirodė ir Kėdainių sporto centro auklėtinės Ugnė Dirsytė, Neda Galginaitė, kraštietė Kornelija Končiūtė. Medaliais ir taurėmis taip pat apdovanoti sportinio ėjimo grupės nugalėtojai bei prizininkai, tarp kurių – Kėdainių / Krakių atstovai.

Pasak rajono savivaldybės administracijos Sporto ir turizmo skyriaus vedėjo Gedimino Misiaus, naujametinio bėgimo varžybos rengiamos jau keturias dešimtis metų. Jų tikslas – populiarinti bėgimą ir sportinį ėjimą Lietuvoje, kelti sportinį meistriškumą, propaguoti sveiką ir aktyvų gyvenimo būdą.

Varžybas organizuoja Sporto ir turizmo skyrius, talkina Kėdainių sporto centras, BK „Šviesos kariai“, asociacija „Lietuvos bėgimo taurė“ ir „Gėrnešys“, „Aušros“ progimnazija. Bėgimo nugalėtojams savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Antanas Pavolis įteikė atminimo dovanas.

Sportininkams taip pat įteiktos rėmėjų, tarp kurių – ir mūsų krašto pagardų gamintoja, bendrovė „Daumantai LT“, dovanos. Kitas Lietuvos bėgimo taurės etapas vyks vasario 3 dieną Jonavoje.