Praėjusį savaitgalį Kėdainių arenoje savo jėgas išbandė patys jauniausieji futbolininkai iš visos Lietuvos. Dėl kamuolio atkakliai grūmėsi net šešiamečiai pypliukai, susirinkę į futbolo turnyrą KĖDAINIŲ ARENA CUP, kurį organizavo futbolo klubas „Nevėžis“.

Varžybos svarbios net mažiausiems

Visą šeštadienį ir sekmadienį, į tris dalis padalintoje arenos aikštėje varžėsi 2011, 2010 ir 2009 metais gimę sportininkai. Visose amžiaus grupėse savo jėgas sėkmingai išbandė ir mažieji Kėdainių „Nevėžio“ futbolininkai.

Pasitikrinti savo jėgas, pasivaržyti tarpusavyje buvo svarbu ir pirmus metus besitreniruojantiems sportininkams, ir tiems, kurie futbolo žaidimo paslapčių mokosi jau trečius ar ketvirtus metus. Todėl į areną susirinko komandos ne tik iš Kauno, Vilniaus, bet ir tolimesnių Varėnos, Druskininkų rajonų. O sekmadienį į turnyrą atvyko komandos iš Latvijos ir Baltarusijos.

Galimybė žaisti visiems

„Vaikai turnyre dalyvauja noriai, labai ryžtingai siekia pergalių, juos labai aktyviai palaiko ir tėveliai“, – pastebėjo futbolo klubo „Nevėžis“ direktorius Saulius Skibiniauskas. Tačiau jis pabrėžė, kad rezultatai šiame amžiuje nėra patys svarbiausi. „Šiame amžiuje treneriai visiems vaikams leidžia aikštelėje išbandyti savo jėgas. Svarbu, kad visi vaikai turėtų galimybę žaisti, ir kuo daugiau. Mažiausiųjų nevertiname netgi vietomis, kad jie nenusiviltų, toliau sportuotų, o galutines vietas sudėlios laikas“, – šypsojosi pašnekovas.

Pasak S. Skibiniausko, kai kurie vaikai jau dabar išsiskiria gebėjimu priimti trenerių pamokas, lyderio sugebėjimais, tačiau būna ir taip, kad vaikas, kuriam šiandien sekasi blogiau, po kelerių metų aplenkia tą, kuris iš pradžių atrodė gabesnis. „Tad spręsti, ar būsi lyderis, šiandien dar anksti. Norint tapti geru žaidėju, reikia tiesiog daug ir kantriai treniruotis, ne tik per užsiėmimus su treneriu, bet ir namie, kieme“, – patarė „Nevėžio“ vadovas, su šypsena pridurdamas, kad mokant tokio amžiaus vietoje nenustygstančius vaikus, daug kantrybės reikia ir treneriams, ir tėveliams…

Norintys sportuoti – laukiami visada

Kėdainiuose jaunoji futbolo karta nuo šio pavasario ruošiama pagal naują modelį – Kėdainių sporto centro auklėtiniai ir jų treneriai persikėlė į futbolo klubą „Nevėžis“. „Nuo to laiko, sujungus Sporto centro ir mūsų jėgas, dirbti yra lengviau, nes galime veikti planingai ir kryptingai“, – teigė S. Skibiniauskas. Pasak klubo vadovo, šiuo metu „Nevėžyje“ treniruojasi daugiau kaip 200 vaikų, su kuriais dirba septyni treneriai. Tačiau norinčiųjų žaisti futbolą klubas laukia visus metus, tad prisijungti galima bet kuriuo metu.

Mažųjų futbolininkų turnyrą rėmė Kėdainių rajono savivaldybė, bendrovė „Daumantai LT“. „Tai labai reikalinga. Kuo vaikams daugiau varžybų, kuo daugiau medalių, tuo jiems didesnė motyvacija sportuoti. O nuo to tikriausiai laimi visi vaikai – nes geriau tegul jie žaidžia aikštėje, negu visą dieną – prie kompiuterio“, – sakė S. Skibiniauskas.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.