Turinys: Agroeta.lt

Autorius: Dainius Šepetys

Esant prielaidoms, jog vadovaujantis Vyriausybės sprendimu nuo rugsėjo 13 d. niekas negalės be Galimybių paso (GP) naudotis šalies degalinių paslaugomis, klausėme ūkininkų, ar tai neapribos jų veiklos?

Vidurio Lietuvos ūkininkai vieningai tvirtino, kad toks draudimas, praktiškai, nepadarys įtakos ūkių darbui. „Nemanau, kad čia kažkas labai keistųsi, nes daugumai ūkininkų kuras yra pristatomas į ūkio degalines“, – kalbėjo Kėdainių krašto ūkininkų sąjungos pirmininkas Virmantas Ivanauskas.

Jam pritarė ir stambus Kėdainių r. ūkininkas Šarūnas Šiušė: „Firmos degalus pristato į ūkių degalines, talpyklas, todėl nemanau, kad Galimybių paso neturėjimas čia suvaidintų kažkokį vaidmenį, bet gal tai palies smulkiuosius, kurie dažniau suka į degalines“.

Apie 100 ha dirbantis Vytautas Boguševičius paatviravo, jog toks ribojimas gali kai kam ir pakenkti.

„Aš kuro į namus užsisakau iš didesnio tiekėjo, nors kartais tenka kurą pirkti ir degalinėje. Bet nematau čia jokios problemos“, – kalbėjo Krakių ūkininkas, užsimindamas, kad be Galimybių paso į parduotuvę tuoj nueiti nebus galima.

Nuo Lietuvos vidurio, pasidomėjus toliau, situacija panaši: „Prieš kelias dienas manęs neįleido į kaimo kavinę. Turbūt teisingai, nors esu pasiskiepijęs, bet Galimybių paso neturėjau“, – sako garsus Kupiškio r. ūkininkas Zigmantas Aleksandravičius.

Pasak jo, šį dokumentą dabar privalės turėti visi, nes ne tik kavinėje ar degalinėje bus ribojamos žmonių galimybės. „Siekiant suvaldyti pandemijos plitimą, reikia skiepytis, to prašiau ir dvidešimties savo ūkio darbuotojų“, – kalbėjo Z. Aleksandravičius.

Lietuvos ūkininkų sąjungos pirmininkas Raimundas Juknevičius, apibendrindamas diskusiją apie degalinėse numatomus ribojimus, portalui sakė: „Ribojimai stambiųjų ūkių tikrai nepaveiks, nes kuras jiems pristatomas į vietą, o smulkieji turės prisitaikyti, nes juos tai paveiks tiek, kiek ir eilinius šalies piliečius“. Pasak Lietuvos ūkininkų vedlio, verslas tikrai prisitaikys prie esamos situacijos ir ūkininkai kažkokio diskomforto tikrai nepajus.