Vasario 2-oji – Grabnyčios, Perkūno diena; Kristaus Paaukojimo šventė; Pasaulinė pelkių diena.

Vasario antroji, penktadienis, (penktoji 5-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 332 dienos.

Savo vardadienius šiandien švenčia Kandida, Kandidas, Orinta, Orintas, Rytis, Valdas, Valdemaras, Valdimantas, Valdonė, Vandenė, Voldemaras;

rytoj: Blažiejus, Blažys, Oskaras, Radvas, Radvė, Radvilas, Radvilė, Radvina, Radvinas, Tolbaudas, Toldravas, Toliotas, Toliotė;

poryt: Arvilė, Andrius, Joana, Minija, Vydmantas.


Dangaus kūnai: Saulė šiandien teka 8.09, leidžiasi 16.57. Dienos ilgumas – 8.48. Šiandien – pirmoji mėnulio delčios diena. Saulė Vandenio ženkle.


Protingos mintys: „Niekas taip netrukdo laimei kaip prisiminimas apie laimę“ (A. Židas).


Astrologinė prognozė vasario 2-ajai, penktadieniui

AVINAS. Šiandien daug kur vadovausitės įžvalga, nuojauta. Veikiausiai tai bus prasminga ir ves prie didėjančio labdaringumo, dosnumo. Pravartu tvarkyti mokesčių reikalus, dokumentus, ypač jei reikia kažką pratęsti, suderinti.

JAUTIS. Regis, iniciatyvą perims kiti žmonės, o jums beliks tikėtis, kad tai visiems išeis į naudą. Venkite dviprasmybių ir miglos pūtimo, nes galite išprovokuoti nesusipratimus.

DVYNIAI. Jeigu turite darbo, kurį pravartu greičiau užbaigti, šiandien pasistenkite tą padaryti. Tokiu būdu atrišite sau rankas naujiems projektams ir suspėsite anksčiau už konkurentus. Verta pagalvoti ir apie įvaizdį.

VĖŽYS. Aktyvi, energetiška diena. Norėsis judėti, darbuotis arba malti liežuviu, flirtuoti. Veikiausiai sugalvosite, kaip smagiau paganyti kūną ir sielą. Galimas įdomus renginys, kelionė.

LIŪTAS. Šiandien jums patiktų ramiai įsitraukti į namų buitį, tvarkytis, rūpintis gyvenimo sąlygomis ar pan. Nesidžiaugsite, jei visgi teks blaškytis tarp šeiminių pareigų ir darbo.

MERGELĖ. Šiandien galite sureguliuoti nemažai reikalų. Kur įmanoma, atlikite tai telefonu – taip sutaupysite laiko. Gali kilti impulsas lėkti į kažkokį susitikimą, išvyką.

SVARSTYKLĖS. Šiandien itin aktualūs bus turtiniai, piniginiai reikalai. Galbūt sulauksite atsiskaitymo už seniau atliktą darbą, atgausite skolintą sumą ar daiktą. Galite išnuomoti ar išsinuomoti patalpą, susitarti dėl jos apstatymo ar pan.

SKORPIONAS. Ši diena bus kupina reikalų, kuriuos sėkmingai tvarkysite. Nestokosite kūrybingumo, liežuvio aštrumo bei komercinio apsukrumo. Visgi nepėsti bus ir jūsų konkurentai.

ŠAULYS. Šiandien greitai išblaškysite savo energiją ir pasijusite išsisėmę. Susikaupti net paprasčiausiam darbui galėsite tik vienumoje, niekieno netrukdomi. Saugokite sveikatą.

OŽIARAGIS. Šiandieną galbūt padarysite darbelį, kuris leis pasipelnyti arba užsitikrinti pažįstamo asmens paramą ir pan. Arba susitiksite su senais bičiuliais ir nuoširdžiai tuo džiaugsitės.

VANDENIS. Tai gali būti tam tikrų išvadų, ataskaitų diena. Turbūt daug bendrausite su kolegomis. Bus neramu, jeigu esate pažadėję kažką atlikti, bet staiga apniko abejonės.

ŽUVYS. Regis, jums seksis mokyti, šviesti, konsultuoti. Kita vertus, galite išgirsti keblių klausimų, tad prireiks filosofinės išminties arba gero humoro jausmo į juos atsakant.

Lietuva vasario 3-iąją

1348 m. Strėvos mūšyje susikovė Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės ir Kryžiuočių ordino kariuomenės.

1562 m. Livonijos administratorius Rygos pilyje Mikalojui Radvilai perdavė Livonijos ordino valdas, Rygos pilies ir miesto raktus. Senoji Livonijos valstybė, gyvavusi 350 metų, žlugo.

1838 m. netoli Svisločiaus gimė 1863 m. sukilimo Lietuvoje vadas Konstantinas Kalinauskas.

1852 m. Birželiuose, Panevėžio rajone, gimė dramaturgas, publicistas Gabrielius Landsbergis-Žemkalnis. Mirė 1916 m.

1896 m. Baibokuose, Biržų rajone, gimė poetas, prozininkas, dramaturgas, teatrologas, literatūros ir tautosakos tyrinėtojas Balys Sruoga. Mirė 1947 m.

1907 m. Stebeikėliuose, Biržų apskrityje, gimė lietuvių literatūros klasikas, poetas, dramaturgas, spaudos darbuotojas, muziejininkas, literatūros kritikas, vaikų rašytojas Bernardas Brazdžionis. Mirė 2002 m. Los Andžele (JAV). Palaidotas Kauno Petrašiūnų kapinėse.

1917 m. Vilniaus lietuvių politikos būrelis surašė vokiečių okupacinei valdžiai notą, kurioje reikalavo, kad būtų gerbiamos lietuvių tautos teisės. Notą pasirašė Jonas Basanavičius, Antanas Smetona, Steponas Kairys ir kiti.

1967 m. Vilniuje pradėtas leisti savaitraštis „Gimtasis kraštas“.

2000 m. pirmuoju Visagino garbės piliečiu tapo tuometis prezidentas Algirdas Brazauskas.

2005 m. Vilniaus universitete pristatyta elektroninė knyga – enciklopedinis biografijų žodynas „Lietuvos knygos veikėjai“. Pirmajame skaitmeniniame knygotyros biografikos leidinyje skelbiamos 1388 asmenų biogramos.

2009 m. Užsienio reikalų ministerijos garbės ženklu „Lietuvos tūkstantmečio žvaigždė“ už nuopelnus atkuriant Lietuvos nepriklausomybę ir puoselėjant jos valstybingumą, už lietuvių išeivijos telkimą ir ilgametį darbą Lietuvos labui pagerbtas Pasaulio lietuvių bendruomenės atstovas Lietuvoje Gabrielius Žemkalnis.

Kai kuriuos įvairių metų vasario 3 dienos įvykius priminė ELTA.

Panašios naujienos