Gali būti, kad Kėdainių rajono savivaldybės tarybai šį penktadienį antrą kartą teks priimti sprendimus be Švietimo ir kultūros komiteto valios. Šį kartą – ir patvirtinti svarbiausią dokumentą – rajono biudžetą.

Šiandien turėjęs įvykti savivaldybės tarybos Švietimo ir kultūros komiteto posėdis patyrė fiasko. To priežastimi tapo buvusios komiteto pirmininkės Nijolės Naujokienės begalinis nenoras susitaikyti su pareigų praradimu.

Palaikoma mero, daugumos komiteto narių dar praėjusių metų gruodį atstatydinta N. Naujokienė šiandien ryžosi pirmininkauti posėdžiui. Tačiau komiteto narių dauguma – Saulius Grinkevičius, Adelė Štelmokienė ir Steponas Navajauskas – nesutiko su buvusios pirmininkės savivale.

„Tik teismas gali išaiškinti, ar pirmininkė buvo atstatydinta teisėtai, ar neteisėtai“, – N. Naujokienės įsitikinimui paprieštaravo S. Grinkevičius.

Atsikovojant pirmininkavimą komitetui N. Naujokienei gelbėjo ir tarybos sekretorė, perėmusi komiteto narių mikrofonų valdymą ir juos išjunginėdama savo nuožiūra. Posėdžio pradžioje nebuvo leista pasisakyti S. Grinkevičiui, A. Štelmokienei.

Komiteto nariai S. Grinkevičius, A. Štelmokienė ir S. Navajauskas kreipėsi į tarybos sekretorę, prašydami sudaryti galimybę pravesti komiteto posėdį ir iš N. Naujokienės „cirkelio“ pasitraukė.

Posėdžio tiesioginė transliacija internetu buvo baigta. Kvorumo neliko. Posėdis tapo N. Naujokienės ir Gitanos Kaupienės pasikalbėjimu ir prisijungusių savivaldybės administracijos darbuotojų gaišinimu.

Švietimo komiteto narių dauguma tikisi, kad tikrąjį komiteto posėdį savivaldybės tarybos sekretoriatas vis dėlto spės suorganizuoti iki tarybos posėdžio šį penktadienį.

Panašios naujienos