Į Lietuvą susitikti su Vyriausybės atstovais atvyksta į sankcionuojamų įmonių sąrašą įtrauktos Kėdainių fosforo trąšų gamyklos „Lifosa“ savininkai – pranešė naujienų agentūra BNS.

Vienintelė bendrovės akcininkė yra „EuroChem Europe“, siejama su Kremliui artimu Rusijos oligarchu Andrejumi Melničenka.

Dėl šių ryšių „Lifosa“ pernai buvo įtraukta į sankcionuojamų įmonių sąrašą, įmonei paskirtas administratorius.

Susitikimas vyks baigiantis Finansų ministerijos ir „Lifosos“ laikinosios administratorės sutarčiai. 

Vakar BNS spaudos konferencijoje laikinojo administratoriaus įgaliotas asmuo Rimvydas Vaštakas teigė: „Neatmestina, kad su sankcionuotais asmenimis susiję asmenys, per metus nepavykus planui panaikinti sankcijų taikymą, artimiausiu metu gali imtis didelio spaudimo Finansų ministerijai dėl naudos iš įmonės neleidžiančių tarptautinių sankcijų bei jų administravimo modelio, kad būtų pakeistas pats administravimo modelis arba bent administratorius, kurio principingas požiūris iki šiol neleido išvengti taikomų tarptautinių sankcijų realaus įgyvendinimo”.

R. Vaštakas neslėpė ir, kad buvęs AB „Lifosa” vadovas, dabartinis įmonės akcininko paskirtos valdybos narys Jonas Dastikas koncerno „Vikonda” valdomame vietiniame Kėdainių informaciniame portale nuolat kritikuoja ribojančių priemonių taikymą AB „Lifosai”.

BNS ir „Kėdainių mugės” inf.

LRV nuotr.