Naujųjų metų sutikimas, kaip rodo statistika, neapsieina be įvairių nelaimių, todėl specialiųjų tarnybų laukia darbymetis.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento statistikos duomenimis, per penkerius metus (gruodžio 31 d. –sausio 1 d.) Lietuvoje kilo 495 gaisrai. Jų metu žuvo 2 žmonės, 7 gyventojai patyrė traumų, 11 žmonių buvo išgelbėta. Be gaisrų gesinimo, ugniagesiai gelbėtojai atliko ir 318 gelbėjimo darbų.

Per praėjusius Naujuosius  metus ugniagesiai gelbėtojai skubėjo gesinti 102 gaisrų, jų metu žuvo vienas žmogus, 2 gyventojai buvo traumuoti, išgelbėti 2 žmonės. 

Kokios gaisrų priežastys?

Per penkerius Naujuosius metus daugiausia gaisrų kilo dėl pašalinio ugnies šaltinio (164), neatsargaus žmogaus elgesio (128) ir krosnių, židinių bei dūmtraukių įrengimo ir eksploatavimo reikalavimų pažeidimų (63). Beje, pirotechnikos gaminių naudojimo  reikalavimų pažeidimai sukėlė 19 gaisrų.

Ugniagesiai gelbėtojai primena gyventojams, kad šventiniu laikotarpiu būtina pasirūpinti saugumu. Išeinant iš namų ar einant miegoti nepalikti be priežiūros degančių žvakių, besikūrenančių krosnių ar į elektros tinklą įjungtų šildytuvų, elektrinių girliandų.

Pavojų kelia ir elektrinės girliandos

 „Kasmet pasitaiko atvejų, kai įjungtos girliandos pradeda kibirkščiuoti, lydytis laidai, o nuo jų užsidega eglutė ar dekoracijos. Girlianda neturi liestis prie užuolaidų, šildytuvų ir kitų degių daiktų. Jeigu ji ima kibirkščiuoti ar rūkti, ją reikia tuoj pat išjungti iš elektros tinklo. Įsidėmėkite, kad elektros srovė iš pažeistos girliandos gali nutekėti ir sukelti elektros smūgio pavojų. Girliandų laidus patartina nutiesti palei sieną, nes už jų užkliuvus, gali būti pažeista izoliacija. Girliandų laidus gali pragraužti namuose laikomi naminiai gyvūnėliai, pavyzdžiui, triušiukai ar žiurkėnai, tad būkite atidūs, patikrinkite, ar laidai nepažeisti“, – atkreipia dėmesį ugniagesiai.

Gelbsti gaisro malšinimo priemonės

Pasak specialistų, namuose pravartu turėti gesintuvą ir nedegų audeklą, kad, kilus gaisrui, būtų galima iškart imtis gesinimo darbų, nebūtų gaištamas laikas, kol atvyks ugniagesiai.

Ir, aišku, būtina namuose įrengti dūmų detektorių, kuris, kilus, gaisrui, garsiniu signalu įspėtų apie kilusį pavojų, ir žmonės galėtų evakuotis iš degančio būsto.

Parengta pagal PAGD inf.

Asociatyvi nuotr.