Spalio aštuonioliktoji, trečiadienis – 291-oji metų diena (trečioji 42-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 74 dienos.

Savo vardadienius šiandien švenčia Kęsmina, Kęsminas, Kęsminė, Kęstartas, Kęstartė, Laiva, Liaudė, Liubartas, Liubartė, Lukas, Lukošius, Vaiva;

rytoj: Frida, Fridas, Geisvilas, Izaokas, Kantrimė, Kleopa, Kleopas, Kleopatra, Laura, Valys, Valmantas, Valmantė;

poryt: Adelina, Gedardas, Gedardė, Gedas, Gedautas, Gedautė, Gedutė, Gedutis, Gelmina, Gelminas, Gelvarda, Gelvardas, Irena, Saulena, Saulenė, Saulenis, Saulė, Saulius.


Dangaus kūnai: Saulė šiandien teka 7.51, leidžiasi 18.17. Dienos ilgumas – 10.26. Šiandien – penktoji Mėnulio jaunaties diena. Saulė Svarstyklių ženkle.


Protingos mintys: „Iš mūsų protėvių ateina mūsų vardai, bet iš mūsų dorybių – mūsų apdovanojimai“ (Lotynų patarlė).


Astrologinė prognozė spalio 18-ajai, trečiadieniui

AVINAS. Šiandien rasite nemažai priežasčių jaustis nepatenkinti. Gerai, jeigu nepasitenkinimą malšinsite darbu, sportu, knygų skaitymu, užuot pasirinkę destruktyvius atsipalaidavimo būdus, nesaugias išvykas.

JAUTIS. Regis, turėsite finansinių rūpesčių. Bus nelengva išsisukti nuo atsakomybės bei išlaidų. Šiandien apskritai nepalanku skolinti ir skolintis pinigų, vertingų daiktų.

DVYNIAI. Šiandien visur reikės derintis prie kitų, ieškoti kompromisų bei pasitelkti gražbylystę norint pagerinti savo pozicijas. Netaktiškai bendraujant, labai lengvai kils nemalonūs debatai, susipriešinimas.

VĖŽYS. Net jei jums atrodo, kad darbe ir kitur puikiai sekasi, nepervertinkite savo galimybių bei aplinkinių palankumo. Jeigu nevengiate oponuoti ir konkuruoti, galite iššaukti susipriešinimą.

LIŪTAS. Racionalūs reikalavimai šaldys meilės santykius, vėsins romantiką. O jeigu tos romantikos ir nebuvo, tuomet liūdesio gali sukelti kiti dalykai – sumažėjęs kūrybingumas, nuovargis dėl vaikų keliamo erzelio, jaukumo stygius ar kt.

MERGELĖ. Veikiausiai iškils šiokių tokių piniginių ar emocinių sunkumų. Nelengva bus suderinti savo planus su aplinkinių. Pastarieji pernelyg reikš ar pirš nuomonę, taip pat moralizuos.

SVARSTYKLĖS. Situacija skatins daug bendrauti, ieškoti informacijos, tikrinti faktus. Gali nuvilti kai kurie žmonės, iš kurių daugiau tikėjotės. Galbūt jų elgesys griaus iliuzijas, vers kažkuo abejoti.

SKORPIONAS. Gana rami, produktyvi diena. Mintys suksis apie nuosavą verslą arba paprasčiausią komfortą, ramybę, stabilumą. Deja, kai kurių šalia esančiųjų norai viršys jūsų galimybes. Tai neabejotinai mažins jūsų vidinį saugumo jausmą.

ŠAULYS. Šiandien nepasitikėsite žmonėmis, viską vertinsite kritiškai. Kažkokią informaciją, perspėjimą atmesite net nesusimąstę, ką prarandate. Jūsų abejingumas gali atstumti artimą žmogų.

OŽIARAGIS. Giliai viduje jausite nerimą bei nepasitenkinimą. Galbūt graušitės dėl jums svarbaus asmens ištartų šaltų žodžių. Santykiams gali kenkti didelis jūsų priekabumas ar uždarumas. 

VANDENIS. Šiandien bus lengva susirasti bendraminčių, naujų draugų, bet taip pat lengva su kažkuo iš jų susipykti, nusivilti. Į siūlomas avantiūras žvelkite atsargiai.

ŽUVYS. Šiandien bus daug darbo, o rezultatai ne tokie geri ir greiti, kokių jums norisi. Arba ne tokie, kokių iš jūsų reikalauja kiti žmonės. Regis, nelabai pasitikėsite savo jėgomis, patrauklumu.

Lietuva lapkričio 18-ąją

1552 m. Lenkijos karalius ir Lietuvos didysis kunigaikštis Žygimantas Augustas įsakė magistrato potvarkius skelbti lietuvių, lenkų ir rusų kalbomis.

1881 m. Paliukuose, Panevėžio rajone, gimė dailininkas, skulptorius, sukūręs visų laidų monetų modelius Lietuvos valstybei (1918–1940), profesorius Juozas Zikaras. Mirė 1944 m. Kaune.

1940 m. įkurtas Panevėžio dramos teatras.

1946 m. sušaudyti vyskupas Vincentas Borisevičius ir kunigas Pranas Gustaitis. Jų palaikai buvo užkasti Tuskulėnų dvaro parke Vilniuje bendrame kape su kitomis KGB aukomis.

1988 m. Aukščiausioji Taryba lietuvių kalbą paskelbė valstybine.1989 m. įsteigta Lietuvos atsargos karininkų sąjunga.

1991 m. popiežius Jonas Paulius II priėmė Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininką Vytautą Landsbergį.

1998 m. Seime įkurta Lietuvos ir Latvijos parlamentinių ryšių grupė.1998 m. Maskvoje surengta tarptautinė konferencija „Lietuvos švietėjas Martynas Mažvydas ir jo laikų Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės knygų kultūra“.

2005 m. Kaune vyko pirmasis šalies vienuolių kongresas, kurį inicijavo Lietuvos moterų vienuolių Aukštesniųjų vyresniųjų konferencija. Lietuvoje tuo metu veikė 38 moterų vienuolijų kongregacijos ir 14 vyrų kongregacijų.

2008 m. naktį į spalio 18 dieną naujos kadencijos Seimo pirmininku pakartotiniu balsavimu išrinktas Tautos prisikėlimo partijos lyderis Arūnas Valinskas.

2009 m. rugsėjo 15 d. A. Valinskas neteko Seimo vadovo posto po parlamente surengto slapto balsavimo dėl jo atleidimo iš pareigų.

2010 m. eidamas 71-uosius metus po ilgos ir sunkios ligos mirė Lietuvos televizijos ir kino operatorius Rimantas Juodvalkis.

2013 m. prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su pirmą kartą Lietuvoje viešinčiu Jungtinių Tautų generaliniu sekretoriumi Ban Ki Moonu.

2015 m. antrajame pagal dydį Ukrainos mieste Charkove atidarytas Lietuvos garbės konsulatas.

2016 m. Prancūzijos ambasadoriaus rezidencijoje Turniškėse ambasadorius Philippe’as Jeantaud įteikė Garbės legiono ordino Didžiojo kryžiaus insignijas prof. Vytautui Landsbergiui. Prancūzijos prezidentas Francois Hollande’as už nuopelnus tarnaujant laisvei ir Europai apdovanojo Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininką V. Landsbergį aukščiausio laipsnio apdovanojimu – Garbės legiono ordino Didžiuoju Kryžiumi.

2018 m. per Aušros Vartų Gailestingumo Motinos atlaidus garsusis Gailestingumo Motinos paveikslas vainikuotas auksine karūna, kurią lankydamasis Lietuvoje palaimino popiežius Pranciškus. Karūna yra pagaminta iš Aušros Vartų Mergelei Marijai žmonių suaukotų auksinių votų – padėkos, prašymo ar pamaldumo ženklų.

2019 m. Klaipėdoje atidarytas Estijos Respublikos garbės konsulatas.

Kai kuriuos įvairių metų lapkričio 18 dienos įvykius priminė ELTA.

Geros dienos!