Užsidarius Kinijos rinkai Lietuvos verslininkai ieško eksporto galimybių į kitas šalis. Padažų ir pagardų gamintojas UAB „Daumantai LT“ dalyvavo ir savo produkciją pristatė didžiausioje metinėje maisto, gėrimų ir svetingumo parodoje „Gulfood 2022“, kuri vyko Junginiuose Arabų Emyratuose (JAE). Pasak „Daumantai LT“ eksporto direktoriaus Sauliaus Šeštakausko, Artimųjų Rytų kompanijos labiausiai susidomėjo ekologiška įmonės produkcija.

„Gulfood“ Dubajuje vyksta nuo 1987 metų ir organizuojama kiekvienais metais, tik dėl pandeminės situacijos ji nevyko pernai. „Daumantai LT“ čia dalyvauja antrą kartą, po ilgos pertraukos.

Į Artimųjų Rytų šalis, kur jau yra eksportuojama dalis produkcijos, bendrovė atidžiau pažvelgė dabar, užsidarius Kinijos rinkai.

Į Artimųjų Rytų šalis bendrovė atidžiau pažvelgė dabar, užsidarius Kinijos rinkai. („Daumantai LT“ nuotr.)

„Kol kas rezultatus apibendrinti dar anksti. Su visais potencialiais klientais kalbamės toliau. Ilgalaikiai sandėriai neįvyksta iš karto. Be to, reikia pagaminti ir produktus pagal užsakovų reikalavimus, parinkti tinkamą tarą.

Mūsų produkcija parodoje domėjosi Indijos, Pakistano, JAE, Kuveito, Saudo Arabijos, Libano atstovai“, – kalbėjo S. Šeštakauskas.

„Mūsų produkcija parodoje domėjosi Indijos, Pakistano, JAE, Kuveito, Saudo Arabijos, Libano atstovai“, – kalbėjo S. Šeštakauskas.

Parodoje dalyvavo apie 5000 įmonių iš viso pasaulio, o apsilankė per 100 tūkst. lankytojų. Tarp parodos dalyvių – daugiau nei 20 Lietuvos įmonių. Parodoje Dubajuje „Daumantai LT“ pristatė visą savo asortimentą, tačiau labiausiai lankytojus ir potencialius verslo partnerius domino ekologiški produktai.

Parodoje Dubajuje „Daumantai LT“ pristatė visą savo asortimentą.

„Pristatėme pomidorų padažą su mineralais, su kalciu ir magniu – šie du mūsų gaminiai yra patentuoti ir niekas kitas jų negali gaminti. Ekologiški produktai Artimuosiuose Rytuose įgauna pagreitį, susidomėjimas jais auga.

Kalbant apie dalyvavimą tokiose parodose, mums svarbu rasti kuo daugiau klientų visame pasaulyje. Vien Europa mes negalime apsiriboti, juolab, kad užsidarė Kinijos rinka“, – sakė „Daumantai LT“ atstovas.

Daugiausia savo produkcijos, kurią sudaro apie 100 skirtingų produktų, „Daumantai LT“ dabar eksportuoja į Skandinavijos šalis, taip pat į Europą, JAV ir Aziją. Iš viso įmonės produkcija iškeliauja daugiau nei į 20 šalių.